O Oranje staat machteloos tegen Mexico Kamer in meerderheid voor JOL Snelle test corona mooi, maar niet zonder risico's Basisschool Goes dicht door corona Walcheren Artsen kunnen in Nederland be paalde jonge patiënten helpen met sterven. Voor kinderen boven de twaalf jaar zijn daar nu regels voor, net als voor baby's tot één jaar. Voor de 'tussengroep', jonge kinderen die ondraaglijk en uitzichtloos lij den en van wie vaststaat dat ze snel zullen overlijden, ontbreekt zo'n regeling. Deze kinderen worden gezien als wilsonbekwaam, waardoor er geen sprake kan zijn van een euthanasie verzoek. Artsen mogen slechts pal- liatieve sedatie (medicijnen die het bewustzijn verlagen) geven of de patiënten laten versterven (geen ^Deze kinderen worden gezien als wilsonbekwaam. Daardoor kan er geen sprake zijn van een euthanasieverzoek eten en drinken meer geven tot de dood volgt), wat soms een langdu rig proces is. Bij een groot deel van de artsen, ouders en een Kamermeerderheid - inclusief VVD en D66 - leeft de wens deze praktijk te veranderen. Kunstvoorwerpen uit de voormalige koloniën die daar zonder toestemming zijn weggehaald, moeten onvoorwaardelijk worden teruggegeven. Dat stelt een speciale commissie die zich over deze zaak boog. Het rapport is gisteren aangeboden aan minister Van Engelshoven van cultuur. Het Zeeuws Museum en het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen hebben heel wat objecten uit onder meer Suriname. Zij denken niet dat er iets terug te geven valt. ,,Er ligt bij ons geen roofkunst'', is hun overtuiging. Die actie was naar verluidt tegen het zere been van de ChristenUnie. De christelijke partij zou volgens meerdere bronnen 'hard aan de rem hebben getrokken'. Vooral de plot selinge haast met de discussie, slechts vijf maanden voor de lande lijke verkiezingen in maart volgend jaar, wordt door partijleider Gert- Jan Segers en de zijnen als ongepast gezien. ,,We moeten voorzichtig praten over dit kwetsbare onder werp'', klinkt het in christelijke kring. De Tweede Kamer spreekt vol gende week met het kabinet over medisch-ethische kwesties, maar een oplossing over dit vraagstuk wordt vóór die tijd niet verwacht. »P7 en ZEELAND2 Eerste interland onder Frank de Boer maakt geen indruk: 0-1 Vier leerkrachten van Auris De Kring besmet Sneltest pikt niet alles eruit Het kabinet heeft het probleem in kaart laten brengen. Er zijn jaarlijks enkele gevallen van ondraaglijk en uitzichtloos lijden bij kinderen in deze leeftijdsgroep. Sinds een advies van de Neder landse Vereniging voor Kinderge neeskunde, dat vorig jaar septem ber verscheen, is het stil. Tot het ka binet afgelopen maandag tijdens het coalitieoverleg de knuppel in het hoenderhok gooide. Toen legde minister Hugo de Jonge (Volksge zondheid) volgens een ingewijde het dilemma op tafel om 'een open discussie te starten' over een oplos sing. Premier Mark Rutte zou De Jonge daarbij hebben gesteund. t ChristenUnie boos over 'plotselinge haast' met uiterst precaire discussie Nieuwsmedia Raken we dit weer kwijt? Het kabinet wil ervoor zorgen dat artsen actief het leven kun nen beëindigen van kinderen tussen één en twaalf jaar die on draaglijk lijden. De gedachte al leen al stuit binnen de rege ringscoalitie op zwaar verzet van de ChristenUnie. Edwin van der Aa Den Haag Euthanasie doodziek kind splijt coalitie Hoofdtooi uit Brits Guyana in de collectie van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. FOTO ANDA VAN RIET EN MIEKE WIJNEN »P20 ZEELAND3 P4 »P11 en ZEELAND 2 donderdag 8 oktober 2020 Het is aanhoudend 11°C wisselvallig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1