Bij Miss Etam heerst chaos: 'Het is een grote schande' YouTuber en KWF in actie tegen K-woord Nieuwe eigenaar betaalt huur niet, een derde winkels dicht Volvo XC90 NIEUWS 15 Alles over de nieuwe Peugeot 308 Nazomeren met de Porsche 911 Targa Plug-in hybride SUV's met plek voor zeven: Ford Explorer vs, Inclusief AutoWeek Caravans: de nieuwste modellen, alles Grootgezin? Het lijkt erop dat bedrijvendokter Martijn Rozenboom zijn beruchte reputatie wederom eer aandoet. Hij nam begin september winkelke tens Miss Etam, Claudia Strater, Ex- presso en Steps over van de Neder landse tak van FNG, het van oor sprong Belgische damesmode-im perium dat compleet is ingestort. Het Nederlandse deel werd in au gustus failliet verklaard en opge kocht door Rozenboom, die het oude FNG-management onder de nieuwe naam Nxt Fashion liet zit ten. Sindsdien regeert de chaos bij met name Miss Etam, de keten die met een kleine honderd filialen veruit de grootste is van de vier winkelformules. Expresso en Clau dia Strater zijn alweer doorverkocht aan de Van Uffelen Groep uit Delft. Bijna een derde van de Miss Etam- winkels is de afgelopen dagen ge sloten vanwege conflicten met de pandeigenaren. ,,Er wordt al maan den geen huur betaald, dus het is niet gek dat een huurbaas op een gegeven moment de stekker eruit trekt'', aldus een filiaalmanager van een Miss Etam uit het oosten van het land. Volgens haar heeft Nxt Fashion nog geen cent salaris overgemaakt en is er van alles mis met de recent per post opgestuurde contracten voor het personeel. ,,Salarisschalen kloppen niet, onze reiskostenver goeding is veel te laag en zo kan ik nog wel even doorgaan. Ondertus sen krijgen we geen nieuwe win tercollectie binnen en kunnen we alleen de oude kleding nog verko pen.'' Loonvordering In samenwerking met de onderne mingsraad (or) van Miss Etam legt vakbond AVV een loonvordering neer bij Nxt Fashion. ,,We hebben alle medewerkers gevraagd een for mulier voor loonvordering in te vullen want onze eerste prioriteit is dat deze mensen worden uitbe taald. Als de eigenaar in gebreke blijft, dan zullen we via het perso neel faillissement aanvragen. We hebben inmiddels een advocaat in de arm genomen om ons juridisch bij te staan, want hier is sprake van een ernstige zaak. Deze heer Ro zenboom doet niet wat hij heeft be loofd: het continueren van de be- Als de eigenaar in gebreke blijft, vragen we via het personeel faillissement aan drijfsvoering. Er gebeurt helemaal niks'', zegt AVV-bestuurder Martin Pikaart. Rozenboom is berucht vanwege het overnemen en uit knijpen van eerder failliet ver klaarde ketens als McGregor en Op=Op Voordeelshop. En andere winkelmedewerker van Miss Etam laat weten dat naast het uitblijven van loon en het ont- breken van nieuwe collecties, een flink deel van het personeel al maanden te kampen heeft met slechte arbeidsomstandigheden. ,,Als sinds het faillissement van FNG lijkt het erop dat er niets meer wordt betaald. Onze afvalcontainer is sinds juli niet meer leeggemaakt, we hebben overal vliegen in de winkel. We hebben nog wel wat zo geheten boodschappengeld ont vangen, maar dat is ook bijna op. Nog even en we hebben niet eens meer wc-papier. Het is een grote schande. Ik heb nog liever dat we opnieuw failliet gaan en door een andere partij worden overgeno men, dan dat we blijven bungelen onder Nxt Fashion.'' Op een interne memo, in bezit van deze krant, staan 33 winkels die zijn gesloten of binnenkort de deu ren sluiten. Het gaat onder meer om filialen in Leiden, Gorinchem, Leidschendam, Tilburg, Goes, Ede, Helmond, Deventer, Veenendaal, Sittard, Waalwijk, Arnhem, Meppel en Assen. Eigenaar Rozenboom en ook be stuurders van Nxt Fashion in Die- men zijn niet bereikbaar voor com mentaar. Met name online is schelden met het woord kanker ingebur gerd, zegt Koen Weijland, vijf voudig Nederlands kampioen Fifa. Hij zegt het dagelijks te merken. En dat is ook het KWF een doorn in het oog. ,,Eén op de drie Nederlanders krijgt de dia gnose kanker en dat betekent dat we er allemaal mee te maken krijgen", zegt Johan van de Gronden, directeur van KWF Kankerbestrijding. Met de actie willen de initia tiefnemers niet alleen anderen bewust maken dat het scheld woord kanker echt niet meer kan, maar ze vragen ook mensen die zo'n uiting tegenkomen een Tikkie (een digitaal betaalver- zoek) naar die persoon te sturen. Die kan dan bij wijze van boete een schenking doen aan KWF Kankerbestrijding. OP ZOEK NAAR EEN GEBRUIKTE ZEVENZITTER donderdag 8 oktober 2020 GO Dertig filialen van kledingketen Miss Etam zijn al gesloten, het personeel krijgt geen loon, het hoofdkantoor is onbereikbaar en er komt geen nieuwe collec tie binnen. ,,Zelfs de afvalcontai ners worden niet meer opge haald.' Sanne Schelfaut Diemen - Martin Pikaart, vakbond AVV Het KWF en bekende You- Tubers komen in actie tegen schelden met het woord kan ker. Met de actie willen ze ook geld ophalen voor het goede doel. Yelle Tieleman Amsterdam IDCSB X JFJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15