OZCAN AKYOL N Trump: ik ga terug naar Witte Huis Een traplift laten installeren in tijden van corona: hoe werkt Otolift nu? 6 Column Iog niet heel lang geleden, kort voor de coronapleuris uitbrak, vertelde premier Mark Rutte in een interview dat migratie hét onderwerp van de volgende verkiezingen zou wor den. Dat pakt toch iets anders uit; de premier laveert momenteel van de ene luide mening vanuit de sa menleving naar het andere breed gedragen sentiment, om vervol gens ad hoc zijn beleid daarop aan te passen. Hij vraagt zoveel van zijn eigen lenigheid, dat hij bijna gaat barsten. Maar het verhaal over die migra tie kwam natuurlijk niet helemaal uit de lucht vallen. We weten alle maal hoe gevoelig dat onderwerp ligt, zeker met Wilders en Baudet op de rechterrijbanen die beiden dreigen te accelereren, heel hard langs de klassieke liberalen. VVD gisteren flink hebben ge baald toen NRC Handelsblad een tamelijk merkwaardig verhaal te voorschijn toverde. Die krant heeft ontdekt dat honderden asiel zoekers uit Oeganda ten onrechte een verblijfsvergunning bij ons hebben gekregen, omdat ze heel handig acteerden een homo te zijn, iets dat wettelijk verboden is in hun eigen land. Nu weet ik ook dat de druk op de Immigratie- en Naturalisatie dienst (IND) schier onmenselijk is, niet alleen omdat er een perso nele onderbezetting bestaat, maar ook omdat het draagvlak voor hun opdracht steeds verder afbrokkelt - we kennen allemaal de misstan den met de 'veiligelanders'. Toch lijkt hier iets meer aan de hand: de aanvragen worden zo for malistisch behandeld, dat er ken nelijk geen sprake meer is van gezond ver stand. Je zou denken dat iemand bij de IND zich op een zeker mo ment hardop de vraag heeft ge steld waarom al die ho moseksue len uit Oe- ganda naar Nederland komen - we zijn immers voor hen het popu lairste land in Europa. Ik zou in de tails kunnen treden, maar het ant woord is simpel; omdat wij onze asielprocedures zó hebben inge richt, dat de slagingskans voor fraudeurs hoog is. Je hoeft geen populist te zijn om te concluderen dat er van alles mankeert aan de testmethodes van de diensten die belast zijn met het beoordelen van asielaanvra gen. Het blijft aanmodderen op het departement van Justitie en Veiligheid, verantwoordelijk voor asielzaken. Rutte electoraal goed uit. Het ge vreesde thema migratie zal straks in de debatten niet de boventoon voeren. Nu moet hij nog even pro beren om iets van ratio in zijn cri- sisbeleid te krijgen. Dan is een verlenging van zijn termijn nage noeg binnen. Gevreesde thema migratie zal in debatten niet boventoon voeren 'Wees niet bang voor Covid. Laat het je leven niet beheersen. We hebben onder de Trump-regering een aantal echt geweldige medi cijnen en kennis ontwikkeld. Ik voel me beter dan 20 jaar gele den!', liet Trump de wereld in een tweet weten. Zijn behandelend artsen zeiden gisteravond dat het veilig is om de president terug te laten keren naar het Witte Huis, maar dat hij nog niet genezen is. Hij krijgt nog medicijnen. Trump zou al ruim 72 uur geen koorts meer hebben. Hij kreeg twee keer zuurstof toegediend. Volgens Trumps lijfarts Sean Conley is de president nog niet volledig hersteld, maar voldoet hij aan 'alle criteria' die zijn terug keer naar het Witte Huis mogelijk maken. De artsen zeggen dat het voor alle patiënten een risico is om te lang in een ziekenhuis te blijven en dat de medische facili teiten in het Witte Huis optimaal zijn. Het team zegt ook dat ze voorzichtig optimistisch is. Volgens de artsen was Trump een 'fenomenale patiënt' die samen werkte met het hele team. ,,Hij is terug'', aldus Conley die geen in formatie wilde geven over longs cans in verband met privacyre gels. Ook wilde Conley niet zeg gen wanneer Trump voor het laatst negatief getest was. De president werd vrijdag opgenomen in het Walter Reed- ziekenhuis, even buiten Was hington. Volgens lijfarts Sean Conley was er sprake van 'ups en downs' in het ziekteverloop bij Trump, die hoopt met een snel herstel van het coronavirus zijn kansen op herverkiezing te ver groten. Amerikaanse media stel len dat hij aanhang heeft verloren met zijn besmetting die ook mensen in zijn Republikeinse en tourage heeft getroffen. Gisteren werd bekend dat ook perschef Kayleigh McEnany is besmet. Het coronavirus heeft veel invloed op bedrijven in Nederland. Dat geldt ook voor trapliftfabrikant Otolift Trapliften, waar persoonlijk contact met klanten aan de orde van de dag is. "De noodzaak voor een traplift is voor veel mensen ontzettend hoog. Daarom doen wij er alles aan om ook in deze moeilijke tijden te helpen", vertelt Jeroen Wolf, commercieel directeur bij OtoliftTrapliften. Om de verspreiding van het coronavirus zoveel mogelijk tegen te gaan, zijn er veel maatregelen getroffen. "Onze adviseurs en monteurs werken volgens strenge richtlijnen, om de klant en henzelf te beschermen." Die richtlijnen houden onder andere in dat medewerkers van Otolift minstens 1,5 meter afstand houden van de klant, geen handen schudden en tijdens hun werk handschoenen en een mondkapje dragen. Medewerkers met ziekteverschijnselen blijven verplicht thuis. Jeroen: "De werkzaamheden zijn eigenlijk teruggebracht tot enkel het noodzakelijke." Daar valt ook het vrijblijvende thuisadvies onder. Een traplift is een maatwerkproduct. Dat betekent dat het perfect passend moet zijn voor de trapsituatie van de klant. De trap moet dan ook heel nauwkeurig ingemeten worden. In slechts twintig minuten heeft de adviseur alle belangrijke maten opgenomen. Na het inmeten vertelt hij de klant op minstens 1,5 meter afstand wat de mogelijkheden en de kosten zijn. Of hij doet dat telefonisch, als de klant daar de voorkeur aan geeft. Installaties en reparaties Voor de installaties en reparaties van trapliften geldt nu dat de monteur, nadat hij de traplift grondig heeft schoongemaakt, de woning standaard verlaat om telefonisch uitleg te geven. "Het is natuurlijk niet ideaal, maar het is wel de meest veilige oplossing", legt Jeroen uit. Otolift vindt het belangrijk dat de thuisbezoeken, maar ook de installaties en eventuele reparaties gewoon doorgaan. De noodzaak voor een traplift blijft, ondanks de huidige situatie. Dat blijkt ook wel uit een rondgang onder klanten van Otolift. Hoewel veel mensen zich zorgen maken over hun gezondheid, geeft ruim 88% aan niet overwogen te hebben om de afspraak te verzetten of te annuleren. 'Onze adviseurs en monteurs werken volgens strenge richtlijnen, om de klant en henzelf te beschermen' De noodzaak van een traplift "Wij zijn heel erg blij dat Otolift blijft werken in deze barre tijden", aldus een klant die voor zijn vader een traplift besteld heeft. "Zijn evenwicht is slecht en de traplift is van essentieel belang voor zijn veiligheid in huis." De reacties van andere klanten bevestigen de noodzaak; slechts een enkeling kan de aanschaf van een traplift uitstellen omdat het niet direct noodzakelijk is. Het overgrote deel heeft op korte termijn een traplift nodig om veilig thuis te kunnen blijven wonen. "Natuurlijk had ik kunnen wachten, maar tot die tijd had ik niet meer de trap op gekund", vertelt een andere klant. Korte levertijd De situatie rond het coronavirus maakt dat er extra ruimte is ontstaan om de gemiddelde levertijd drastisch te verkorten. Wie nu een traplift bestelt, kan hem zelfs al binnen 48 uur in huis hebben. "Voor veel van onze klanten is de noodzaak voor een traplift hoog. Ze kunnen de aanschaf van een traplift niet uitstellen, ook niet vanwege het coronavirus. Het is daarom erg fijn dat de traplift snel geïnstalleerd kan worden, zodat ze weer veilig naar boven kunnen", besluit Jeroen. Heeft u moeite met traplopen en wilt u meer weten over de trapliften van Otolift? Vraag dan een gratis brochure aan of maak een geheel vrijblijvende afspraak om de mogelijkheden te bespreken. Kijk op www.otolift.nl of bel gratis naar 0800 444 770 6. dinsdag 6 oktober 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Migratie In dat kader moeten ze bij de feScï -SS In die zin komt de pandemie De met corona besmette Ame rikaanse president Trump kondigde gisteren aan terug te keren naar het Witte Huis. Hij voelt zich heel goed, zo laat hij weten via Twitter. Simone van Zwienen Rotterdam/Washington Aanhangers van Trump bij het ziekenhuis. foto afp Advertentie 'koninklijke Otolift Trapliften www.otolift.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6