Opvang Aardenburg tijdelijk in de gymzaal 7 GOEDE DOEL DUIZENDEN KILO'S IN TWINTIG JAAR Bernard van Vlierberghe groeide door zijn inzamelacties uit tot een bekende West Zeeuws-Vlaming en werd vaak op straat herkend. 'Ha dopjesman, hoe is het?'Nu stopt de Oostburger vanwege gezondheidsredenen met plastic dopjes sparen voor KNGF Geleidehonden. Hij kreeg de vraag al zo vaak. Hoe veel dopjes heeft Bernard van Vlierberghe ingeza meld? Zijn vrouw Hanna pakt het boekje met alle info. Het totaal van de afgelopen twintig jaar, is niet bekend, maar ze licht wel een tipje van de sluier op. ,,Vorig jaar 390 ton en 85 kilo, tien ton meer dan in 2018. Dit jaar is het minder, maar dat komt door corona." De 75-jarige Bernard stopt noodgedwongen met de inzamel- actie. ,,Mijn gezondheid gaat voor." Jaren geleden besloot hij in actie te komen voor KNGF. Zijn Belgische collega had een actie op getuigd voor een gehandicapt meisje. Bernard besloot hem te helpen door plastic dopjes van flessen te sparen. Die gingen naar een recyclebedrijf, dat vervolgens een vergoeding aan het goede doel betaalde. ,,De ijzeren dopjes brachten we naar een oudijzerboer in Eeklo", vertelt Hanna. Bernard leverde de dopjes aanvankelijk zelf in bij een inzamelpunt in de buurt van Brugge, maar het werden er zo veel dat hij een afhaalpunt aan huis in Oostburg opende. Bernard maakte heel wat los in West-Zeeuws-Vlaanderen. Scho len en supermarkten spaarden mee, bij de Jumbo in Oostburg kwam een inzamelpunt. En hij trok er zelf op uit. ,,In de zomer was ik elke dag op pad met mijn fiets en aanhangwagen om de dopjes te gaan ophalen. Op het laatst mocht ik een golfkar van de Jumbo gebruiken, helemaal gratis. Ik heb altijd veel medewerking ge had." De Oostburger mobiliseerde ook buiten Zeeuws-Vlaanderen donateurs. In Goes, 's-Heer In de zomer was ik elke dag op pad met mijn fiets en aanhangwagen Arendskerke en zelfs in Amster dam werden acties op touw gezet. Hij had nooit verwacht zoveel steun te krijgen. Op straat wordt Bernard vaak herkend. ,,Dan zeg gen ze: 'ha dopjesman, hoe is het?'. Het heeft toch veel losgemaakt. De dopjes zijn een onderdeel van mijn leven geworden." Volgens vrouw Hanna 'leefde Bernard voor de dopjes'. ,,Hij stond er mee op en ging er mee naar bed." Het valt Bernard zwaar dat hij moet stoppen. ,,Ik ga het missen en wil iedereen die geholpen heeft bedanken." De inzamelton in de Jumbo in Oostburg blijft nog tot en met 12 oktober staan. En wie nog dopjes heeft, kan ze tot eind oktober bij de familie Van Vlier- berghe thuis inleveren. Daarna? ,,We weten nog niet of iemand de Ik ga het missen en wil iedereen die geholpen heeft bedanken actie overneemt", zegt Hanna. Bernard: ,,Ik hoop het wel. Dat zou heel mooi zijn." De kinderopvang verhuist samen met de basisschool naar een nog te bouwen multifunctioneel cen trum. Daarin komt ook het dorps huis. Volgende maand moet de kinderopvang echter de huidige locatie verlaten, omdat die ge sloopt wordt. Tot en met januari 2022, wanneer de oplevering van het mfc gepland staat, kunnen de kinderen in de oude gymzaal te recht. Volgens wethouder Jack Werkman zijn daar wel aanpas singen nodig, voordat de zaal als volwaardige opvang kan dienen. De bouw van het mfc begint waarschijnlijk in februari of maart volgend jaar. Voor die tijd houdt de gemeente Sluis nog informa tieavonden. De gemeenteraad ging twee weken geleden akkoord met een mfc met een grotere sporthal en ruimte voor het dorpshuis. De bouw kost zo'n 6,5 miljoen euro, bijna 2 miljoen euro meer dan Sluis had verwacht. Desondanks waren alle politieke partijen groot voorstander. BIJENNEST MET BOOM EN AL dinsdag 6 oktober 2020 VL Bernard stopt met inzamelen dopjes Bob Maes Oostburg Bernard van Vlierberghe haalt op 12 oktober de laatste doppen op bij de Jumbo in Oostburg. foto anne hana - Bernard van Vlierberghe - Bernard van Vlierberghe De kinderopvang in Aarden burg verhuist volgende maand tijdelijk naar een nieuw onder komen. De gemeente Sluis heeft de oude gymzaal op het oog. Bob Maes Aardenburg IfÉÉÉÉ OOSTBURG Dan sta je toch vreemd te kijken. Waait tijdens een storm een boom in je tuin om, blijkt daar een bijennest in te zitten. Het gebeurde in Oostburg. De eigenaar dacht eerst dat er wespen in de boom zaten, maar het bleken honingbijen te zijn. Ze hadden zich ver schanst voor de winter. Omdat het nest met geen mogelijkheid uit de treur wilg te halen is, heeft imker Heleen van Elsacker uit Groede het met boom en al geadopteerd. Gisteravond is de boom met een trekker weg getakeld en naar zijn nieuwe bestemming ge bracht. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 62