alle competities tijdelijk stil' Van der Gijp speelt voor lichtmasten WIK'57 Aron Wattel zet druk op koploper 11 al een mail gestuurd naar de CVTD, de belangengroep van de clubs in de tweede en derde divi sie, met de vraag of we wellicht een gezamenlijk standpunt in moeten nemen. Ik heb begrepen dat de KNVB er wel serieus over na heeft gedacht om de competities stil te leggen. Maar als ze dat nu doen, zijn ze bang dat de competi ties daarna niet meer kunnen wor den opgestart. Ze willen, heb ik begrepen, bij de KNVB eerst deze drie weken afwachten.'' Volgens De Bie is er één oplos sing: ,,De competitie nu stilleggen en in juni of juli doorvoetballen. Er waren al afgelastingen vanwege coronagevallen. Over een aantal weken zal ook het weer een rol spelen. Dit is slechts het begin. Het is voor ons eerste elftal ook bijna niet te doen om doordeweeks in haalwedstrijden te spelen in Noord-Holland of Friesland.'' eenvoudig is. Waar zouden ze de Van der Staal vult aan: ,,Ik hoop grens moeten trekken? Geen voet dat het juiste besluit wordt geno- bal in de tweede en derde divisie? men, al begrijp ik echt wel dat deze Of ook niet in de hoofdklasse en situatie voor de KNVB ook niet eerste klasse?'' KERKWERVE Extra lichtmas ten kunnen ze bij voetbal club WIK'57 wel gebrui- ken. Vandaar dat ver- enigingsscheidsrechter Martin Koster een po ging waagde bij tv-pro- gramma Veronica In side. Daarin spelen Wil fred Genee, Johan Derksen en René van der Gijp elk seizoen de toto voor een amateurclub. Warempel, het lukte. 'Gijp' speelt nu voor de Kerkwerfse spaarpot voor extra lichtmasten. Op dit moment staan daar alleen lichtmasten rondom het trai ningsveld, dat dus niet geschikt is voor doordeweekse wedstrij den. Komt daar door het goed gokken van wedstrijduitslagen door Gijp verandering in? Voorzitter Gérard van Wanrooij heeft er goede hoop op. ,,Mijn tele foon ontplofte vrijdag avond ineens. Nu af wachten of hij wint, maar de afgelopen jaren deed hij dat wel, dus.Kom op Gijp: Willen Is Kunnen.'' Twee seizoenen geleden dong Lewedorpse Boys mee naar een geldprijs in het programma. Toen was het lot van Lebo ver bonden aan dat van Wilfred Ge- nee. LeBo speelde mee voor een extra zakcentje om het jubileum te vieren, maar liep dat mis. Van der Gijp won dat seizoen... Topscorer lv\ Lijstaanvoerder Guus de Leeuw kwam in zijn derde wedstrijd niet tot scoren voor Yerseke en bleef op 6 goals (12 punten) staan. Hij le verde wel de assist voor de 0-3 tegen MZC'11, waarmee zijn ploeg in vei lige haven kwam. Daardoor is Yer- seke na drie duels nog altijd een vlekkeloze koploper in de tweede klasse. Dat geldt ook voor Oostka- pelle/Domburg, dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. Een aantal spelers stormde in het nog prille seizoen de top 10 binnen. Niek Luime bijvoorbeeld. Na zijn hattrick vorige week tegen Philip pine maakte de spits van HVV'24 er zondag twee tegen Hoeven. Met die vijf doelpunten staat hij op 7,5 pun ten. De productiefste speler op de Zeeuwse velden is momenteel Wouter Ghijs van Hoofdplaat. Hij heeft inmiddels zeven keer ge scoord in de vierde klasse. Door de nieuwe puntentelling staat hij vor- lopig zesde in het klassement. Ghijs vormt in de eerste duels een ko ningskoppel met ploegmaat Mar vin Cornelis, die er inmiddels al vijf in heeft liggen. Coëfficiënten De telling is dit seizoen een tikkel tje anders dan in voorgaande sei zoenen. De coëfficiënten per ni veau zijn aangescherpt. Doelpun ten in de eerste klasse werden al hoger gewaardeerd dan doelpunten in de vierde klasse, maar er komt een extra laag bij. In eerdere seizoenen werd geen onderscheid gemaakt tussen doel punten in de tweede en derde klasse, nu wel. Doelpunten in de derde klasse houden een verme nigvuldigingsfactor van 1,5, maar in de tweede klasse wordt dit 2. Daarnaast worden doelpunten in de eerste klasse en derde divisie vermenigvuldigd met de factor 2,5. Dat deze twee verschillende ni veaus toch dezelfde vermenigvul digingsfactor hebben, komt door dat in de derde divisie veel meer wedstrijden worden gespeeld. (aftrap 19.30 uur) voorkomen wor den. Toch kan de middenvelder, net zoals diverse teamgenoten, moeilijk afstand nemen van de of fensieve speelwijze. Veel selectiespelers hebben een verleden bij JVOZ. „In die tijd speelden we dominant voetbal in een 4-3-3-formatie. Op die manier zijn de meeste jongens opgevoed. Nu hebben we minder de bal en zijn we minder dominant. Ik speel het liefst aanvallend voetbal, maar de prioriteit nu is het pakken van punten." Goes kan tegen de bezoekers uit Heemskerk geen beroep doen op Siebe Schets (hamstringblessure), Ryleigh Doesburg (liesblessure) en Hiep Nguyen (kruisbandblessure). De winnaar van vanavond treft in het hoofdtoernooi van de KNVB- beker profclub FC Volendam. Vorig jaar reisde SC Cambuur naar Zee land voor een ontmoeting met de Goesenaren in het hoofdtoernooi. Onder het oog van een nieuwe lichtinstallatie, die twee keer uit viel, werd het toen 0-5 voor de Friese profs. dinsdag 6 GO l fk Jt Voor een schier lege tribune gaat Hoek-speler Giovanni Delan- noy naar de grond. foto anne hana speler a riawiMWJiwa Guus de Leeuw Aron Wattel club Yerseke 2E zat 1 6 H 2 P 12 g Serooskerke Patrijzen 2E zat S 4 3A zat S 5 Can Ozgan Rik Impens 3e div Niek Luime HVV'24 I Hoofdplaat lArnemuiden MZC'11 Oostkapelle/Domburg SSV'65 3A zon Wouter Ghijs 4A zon Joey dos Santos Sander Backx Jens Kamphorst i Jeroen de Wild 1 Aron Wattel is na zaterdag de eerste achtervolger van Guus de Leeuw, de eerste koploper van het PZC-topscorersklasse- ment. De aanvaller van Seroos kerke scoorde twee keer in de 4-1-overwinning bij Strijen, waardoor zijn seizoenstotaal op vier treffers kwam, goed voor acht punten. Rudy Boogert Vlissingen oktober 2020 Remon de Vlieger stond za terdag voor het eerst dit sei zoen in de basis bij Goes. FOTO ORANGE PICTURES/ DANNY PLOEGAERT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43