Zijn we nog niet bang genoeg? PvZ wil dat provincie ingrijpt bij vervuilde dijk Perkpolder Eitje i l-ïF~H N II I Bij 2 PEILING EEN DERDE IS PESSIMISTISCH Commentaar TDe overheid laat niet goed genoeg zien waarom we echt bang moeten zijn voor corona. Dit zegt hoogleraar klini sche psychologie Jan Derksen in de PZC. Derksen wijst op de rampzalige gevolgen van het virus. Niet alleen sterven er mensen aan, het zorgt voor blijvende schade aan hart en lon gen bij een op de tien patiënten. Dat is niet mis, maar volgens Derksen dringt dit nog nauwelijks tot mensen door. De hoogle raar stelt voor angst te zaaien. Dat gaat ver. Maar misschien hoeft het niet, want de jongste cijfers zijn alarmerend. Zeeuwen lijken doordrongen van de ernst van de situatie. Uit een online enquête van de PZC blijkt dat de crisis veel mensen somber maakt. Bijna de helft van de deelnemers is bang zelf ziek te worden. Dus angst zaaien lijkt in Zeeland niet nodig. Maar dan moet bij meer mensen wel het kwartje vallen dat ze, of zij nu bang zijn of onverschillig, toch echt de regels moeten volgen. Als het niet voor je eigen gezondheid is, dan voor die van een ander. Als het niet voor je eigen baan is, dan voor die van de ander. Als het in Zeeland relatief veilig is, dan doe je toch mee om te zorgen dat het hier zo blijft. Ingewikkelder is het niet. Wie nu alleen maar mekkert over verschillen in de corona- aanpak, over een onduidelijke overheid of over het gebrek aan handhaving van de regels, zit er helemaal naast. Eerst mee doen en dus je gedrag aanpassen en dat volhouden, dan pas praten over hoe het beter kan. Eerst meedoen en je gedrag aanpassen, dan pas praten over hoe het beter kan PERKPOLDER Gaat de provincie Babijn acht het niet denkbeeldig Rijkswaterstaat op zijn vestj e spu- dat de vervuilde grond moet wor gen over de vervuilde zeedijk den afgegraven. Hij vraagt de bij Perkpolder? Dat wil Sta- y provincie hoe groot die kans tenlid Francois Babijn (Par- is en wil weten wie er in dat tij voor Zeeland) weten na 1 geval voor de kosten op- het bekend worden van een draait. Sinds het uittreden rapport van ingenieursbu- y uit Plan Perkpolder staat de reauTauw waaruit zou blijken provincie voor maximaal 3,3 dat de bodemkwaliteit niet deugt. miljoen euro garant voor het project. Hoewel de provincie geen partner Niet voor het eerst wil Babijn weten meer is in het woon- en recreatie- of het financiële risico echt niet gro- project Plan Perkpolder, kan zij als ter is. toezichthouder wel ingrijpen, vindt Babijn. 'Ofvindt uw college het niet verontrustend dat uit onderzoek blijkt dat er bijvoorbeeld te hoge Babijn acht het niet concerns caddum, ^en, ben- denkbeeldig dat de zeen en tolueen in de grond aanwe zig zijn?' Hij wil maatregelen tegen vervuilde grond moet Rijkswaterstaat om risico's voor de worden afgegraven volksgezondheid te voorkomen. ALMANAK De drie kippen van het Hulster koppel zijn inmiddels volwas sen. Debbie, Dolly en Donna tokken erop los. Sinds een paar weken krijgen ze legkorrels en grit, omdat het eerste ei eraan zit te komen. Althans, dat is de bedoeling. De Hulsterse gaat elke ochtend kijken of er een eitje in het leg- nest ligt. ,,Ja! Er ligt iets!", roept ze op een ochtend naar haar vriend. Even later komt ze sip weer naar bin nen, zonder ei en met vieze handen. ,,Ik had niet goed geke ken, er lag iets anders wits: een hoop kippenstront." Gewonde bij ongeluk op Londensekaai Vrijheidsmunt Slag om de Schelde Zierikzee Delta begint met aanleg glasvezel sij C j dinsdag 6 oktober 2020 II Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Bij een ongeluk in Mid delburg is gistermiddag één persoon gewond ge raakt. Wat er precies is gebeurd, is nog niet dui delijk. Rond 17.30 uur werd er melding gemaakt van een ongeluk met letsel op de Londensekaai ter hoogte van de Segeers- straat. Vermoedelijk vond er een aanrijding plaats tussen een scooterrijder en een fietsster. Er is een ambulance ter plekke gekomen omdat één van de betrokkenen gewond was geraakt. Het slachtoffer is met onbekend letsel overge bracht naar het zieken huis. De crisis VLISSINGEN In het kader van '75 jaar vrijheid en vrede' brengt Munt-Online een verzil verde herdenkingsmunt uit van de Slag om de Schelde. De uitgifte is gratis, er hoeft alleen be taald te worden voor de verpakkings- en verzend kosten. De munt is voorzien van een gedetailleerde af beelding die zeer herken baar is voor De Slag om de Schelde en is te be stellen via de website slagomdescheldemunt.nl. Delta is gisteren in de Zierikzeese wijken Poortambacht, Noorder polder en Malta begon nen met de aanleg van glasvezel. Deze kabel maakt snel ler en stabieler internet mogelijk. In totaal wordt buiten het centrum 45 kilometer glasvezel ge legd en aangesloten op het netwerk naar de wo ningen. De telecompro- vider verwacht dat de werkzaamheden tien tot veertien weken in be slag nemen. Op dit mo ment bestaat het net werk van Delta in Zee land al voor 60 procent uit glasvezel. Wim Back komt uit de super- markt in winkelcentrum Kolve- niershof in Goes. Met zijn mondkapje is hij geen uitzon dering. FOTO'S SANDRA SCHIMMELPENNINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34