Mondkao e Lichaam van al 16 jaar vermiste Zeeuw gevonden in Frankrijk gendarmerie Landbouwers boos over beschuldiging GroenLinks over kwaliteit Veerse Meer D66 eist opheldering over archief van deltapionier 2 WENDY WAGENMAKERS V Column We hadden kwasten nodig. En dus fietste ik zater dagochtend naar de on gezelligste maar populairste win kel van Vlissingen, Action. Of ei genlijk dé Action, want anders dan bijvoorbeeld Big Bazar heeft De Action al de status van een lid woord bereikt, net als De Hema of De Albert Heijn. onderste verdieping van een par keerkelder. Een koud en donker hok waar de Aldi, in de tijd dat de dozen er nog tot het plafond reik ten, ooit voor bedankte wegens ge brek aan daglicht en waar je alleen komt als je diehard Action-fan bent. Of als je kwasten nodig hebt. de rij moest staan om binnen te mogen. Dat was nogal onhandig want de ingang van de winkel ligt vlak naast de uitgang van de par- keerkelder, de betaalautomaat, de lift én de trap, dus iedereen stond een beetje gek te schuifelen in een halfslachtige poging anderhalve meter afstand te bewaren. En toen droeg de poortwachter ook nog een mondkapje. Verwarring alom. believer en opperschaap van de hoogste orde graaide ik maar als eerste in mijn jaszak en bond de elastiekjes om mijn oren. Een jon gen van een jaar of zestien volgde mijn voorbeeld, met zo'n zwart kapje dat zijn kaaklijn als een strakke Speedo omklemde. Een maal binnen bleek het stuntelige boodschappen-doen-met-een- boogje plaats te hebben gemaakt voor de strijd tussen wel-dragers en niet-dragers. Iedereen keek naar elkddr en niet naar decora tieve kersthuisjes. dus ik liep richting de uitgang. Bij de kassa stond zo'n verzetsstrijder. „Kijk", wees hij net iets te opzich tig naar het kassameisje met hoofddoek en mondkapje, „nu heb ze een burka om." Zijn vrouw rea geerde niet, het kassameisje bliepte onvermoeibaar door. Ik hoop dat ze haar tong uitstak, ach ter dat kapje. ledereen keek naar elkaar en niet naar decoratieve kersthuisjes DE STELLING Vandaag: Corona krijgt mij er niet onder Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters KERKEN TERÜS NAAR 30 MENSEN PER WENST EN ZONDER ZIN6EN Medewerker van De Wieken besmet met coronavirus Bestuurder onder invloed van drugs MIDDELBURG Groot onderzoek naar opvoeding Kwist werd vermist sinds 4 juli 2004. De destijds 42-jarige man vertrok met een bedrijfsauto vanaf zijn werk en keerde daarna niet meer terug. De auto werd acht da gen later in Frankrijk nabij Lyon met een lekke band teruggevon den, maar van de Tholenaar ont brak elk spoor. De Nederlandse politie meldde zijn vermissing ook aan Interpol, waardoor hij interna tionaal als vermist werd geregis treerd. Oudste zus Onlangs werd de Nederlandse po litie door haar Franse collega's over de DNA-match geïnformeerd. De oudste zus van Kwist is door re chercheurs persoonlijk op de hoogte gesteld. Het dossier over de vindplaats van de stoffelijke resten is nog niet in Nederland, maar ver dere details daaruit worden alleen met de familie gedeeld. De vermissing van Johannes Kwist is van de politiewebsite ge haald. Boeren reageren boos op de sugges tie van GroenLinks dat door hun lo zingen de waterkwaliteit van het Veerse Meer achteruit kachelt. ,,Dat is wel een hele platte en goedkope beschuldiging", zegt provinciaal se cretaris Ko de Regt van landbouw organisatie ZLTO. Te zeggen dat zijn telefoon rood gloeiend staat zou een beetje over dreven zijn, maar De Regt heeft het afgelopen weekeinde en gisteren toch flink wat chagrijnige landbou wers aan de lijn gehad. Ze reageren op het nieuwsbericht dat de PZC heeft gemaakt over vragen van GroenLinks aan het dagelijks pro vinciebestuur. Daarin wordt ge steld dat 'overbemesting in de land bouw het ecologisch systeem danig verstoort'. De zuurstofloosheid van het Veerse Meer zou geen incident zijn bij warm weer, maar mede het gevolg zijn van polderlozingen door boeren. Zondebok ,,We hebben drie droge zomers ge had, er heeft geen drainbuis gelo pen", verklaart De Regt. ,,Als er in het Veerse Meer te weinig zuurstof zit, heeft dat allerlei oorzaken. Dan is het wel heel kort door de bocht om nu de boeren als zondebok te bestempelen." Het is schandalig dat de rapporten van Johan van Veen over de tot standkoming van de Deltawerken spoorloos zijn. Dat vindt D66-Ka- merlid Rutger Schonis uit Middel burg. Hij heeft minister Cora van Nieuwenhuizen (VVD, Infrastruc tuur en Waterstaat) om ophelde ring gevraagd. Verkwanseld Bij de presentatie van de biografie van Van Veen, de vader van de Del tawerken, onthulde schrijver Wil lem van der Ham vorige week dat vrijwel het complete archief van de deltapionier de afgelopen vijftien jaar is verkwanseld, volgens hem door 'ambtelijke willekeur en des interesse' bij Rijkswaterstaat. Als de archiefkast met rapporten inderdaad onvindbaar is, wil Scho- nis een verklaring van de minister hoe dat kan. Volgens hem zijn de rapporten van groot belang voor zo wel de geschiedenis als de traditio nele waterbouwkundige kennis van Nederland. Hij wil dat Van Nieuwenhuizen ernaar op zoek gaat. Zijn ze echt kwijt, dan moeten de verantwoordelijke ambtenaren op het matje worden geroepen, vindt Schonis. Worden de rappor ten toch terug gevonden, dan wil hij dat ze op internet worden gezet. dinsdag 6 oktober 2020 De Action is gevestigd op de Het was druk. Zo druk, dat je in Als rechtgeaarde Diederik- De kwasten waren uitverkocht, Reageer op pzc.nl Gisteren: Geen ouders bij sportwedstrijden kinderen gaat te ver 1122 reacties VOOR HET ZINOEN HOEF IK AL JAREN RE KERK ZIERIKZEE Een medewerker van De Wieken van Eilandzorg in Zierikzee is besmet met het coronavirus. Er zijn geen cliënten met klach ten. Gezamenlijke activi teiten zijn afgelast. Be zoek is nog altijd welkom. Er gelden wel extra voor zorgsmaatregelen. Ook vindt geïsoleerde verple ging plaats op de afde ling waar de medewerker werkt. Die verblijft thuis in quarantaine. De be smetting met Covid-19 is zaterdag geconstateerd. Personeel dat contact heeft gehad, is geïnfor meerd en er is een con- tactonderzoek gestart. HEINKENSZAND De bestuurder van een Land Rover die zondag avond op de A58 bij Heinkenszand werd klemgereden, bleek onder invloed te zijn van drugs. Dat heeft de poli tie gisteren bekendge maakt. Het gaat om een 35-jarige man uit Ossen- drecht. Bij de meldkamer kwamen zondagavond meerdere meldingen bin nen over gevaarlijk rijge drag van een bestuurder. Hij reed reed wisselend langzaam en hard en zwalkte over de weg. De bestuurder reageerde niet op stoptekens, sire nes en zwaailichten en reed maar door. Voor de zesde keer on derzoekt ZB Planbu reau hoe het is gesteld met de opvoeding van kinderen. Alle ouders met een kind dat gebo ren is in 2016 krijgen een vragenlijst over de post. Onder de deelne mers worden tegoed bonnen verloot. De vragen gaan over buurt, opvang, school, belangrijke gebeurte nissen in het leven, vrije tijd en gebruik van media. Gemeenten in Zeeland en diverse jeugdorganisaties ge bruiken de uitkomsten om hun beleid op af te stemmen. In Duinkerke (Frankrijk) zijn de stoffelijke resten gevonden van de al zestien jaar vermiste Jo hannes Hubertis Kwist uit Tho- len. Dat is via DNA-onderzoek vastgesteld. Kwist was de Zeeuw die al het langst op de lijst van vermisten stond. Arjen Nijmeijer Tholen Ernst Jan Rozendaal Colijnsplaat Ernst Jan Rozendaal Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2