Klaassen lijkt zeker van plek 22 Kort Djokovic in drie sets klaar Nominatie vier Nederlanders Van Ginkel weer naar PSV Flitsen VOETBAL NEDERLAND-MEXICO (OEFENINTERLAND) Tennis Voetbal Voetbal Bondscoach Frank de Boer staat meteen voor een zware klus bij Oranje, met drie interlands op rij en met spelers die weleens lekkerder in hun vel hebben gezeten. De koers is voorlopig helder: het Nederlands elftal gaat door op dezelfde weg. Quote van de dag 'Het is erg gênant. Het deed alle spelers en mij als manager pijn.' Novak Djokovic (34, foto) heeft de kwartfi nales op Roland Garros bereikt. De als eerste geplaatste Serviër klopte de Rus Chatsjanov in drie sets: 6-4, 6-3, 6-3. Eerder schaarden Tsitsipas en Roeblev zich bij de laatste acht. De Griek Tsitsipas won van de Bulgaar Gri- gor Dimitrov: 6-3, 7-6, 6-2. Roeblev had vier sets nodig om zich te ontdoen van de Hon gaar Marton Fucsovics: 6-7, 7-5, 6-4, 7-6. Bij de vrouwen bereikte Petra Kvitova voor het eerst sinds 2012 de kwartfinales. De Tsjechi sche won met 6-2, 6-4 van Zhang Shuai. Edwin van der Sar (doelman), Wim Suur- bier (rechtsback), Ronald Koeman (centum- verdediger) en Ruud Krol (linksback) zijn door het voetbalmagazine France Football genomineerd voor het beste elftal ooit. Het is een alternatief voor de verkiezing van de Gouden Bal, die dit jaar niet doorgat. Per po sitie worden tien spelers genomineerd. Vol gende week worden de middenvelders be kend gemaakt, op 19 oktober de aanvallers. PSV haalt Marco van Ginkel (27, foto) voor de vierde keer in vier jaar terug naar Eind hoven. De middenvelder, die in de eindfase van een lange revalidatie zit na een knie blessure, wordt voor een jaar gehuurd van Chelsea. Op dit moment is PSV druk bezig om alle formaliteiten met de Engelse club te regelen. Justin Kluivert wordt door AS Roma voor een jaar uitgeleend aan Leipzig. Eén wedstrijd kan de verwachtin gen rond een aankoop behoorlijk opvoeren. Neem de rentree van Davy Klaassen bij Ajax. Erik ten Hag leek in de voorbereiding een productieve aanvalsmachine gefa briceerd te hebben. Met Ryan Gra- venberch en Edson Alvarez voor de verdediging en het tandem Quincy Promes-Zakaria Labyad walste Ajax over liefst zeven sparringpartners heen. In de competitie waren er echter onmiddellijk haperingen. Nog niet zozeer tegen RKC. Tegen Sparta en Vitesse sputterde de motor al. En bij het stugge FC Groningen sloeg de machine afgelopen weekeinde helemaal vast. Had Ajax afgetekend gewonnen in Groningen, dan was de komst van Davy Klaassen veel minder ur gent geweest. Sterker nog, dan had het kind van de club aanvankelijk misschien wel op de bank plaatsge nomen. Dat kan nog steeds, maar met de gebreken en het verval dat Ajax etaleerde, kan Klaassen onmo gelijk nog als slechts een welkome breedte-investering gezien worden. Klaassen komt plots als geroepen. De laatste optredens van Ajax heb ben Ten Hag immers terug naar de tekentafel gedirigeerd. Is dit dan de verlosser? Als Klaassen dat al wordt, dan is dat niet omdat hij Ajax in zijn uppie de weg naar nieuwe triomfen zal wijzen. Die status had hij wel min of meer toen hij drie jaar geleden als captain, één van de clubtopscorers en Europa League-finalist een transfer van 27 miljoen naar de Eu ropese subtop afdwong. Bij Everton viel het loopwonder echter door de mand. Hij stapte over naar de onderkant van de Bun- desliga. Zijn voormalige club be leefde ondertussen een opmars, die op een paar tellen van de Champi- Ronald Koeman had Virgil van Dijk gistermiddag vermoedelijk glimla chend opgewacht bij de deur van hotel Woudschoten, met een cyni sche opmerking paraat. De vertrok ken bondscoach maakte daar de laatste jaren een ritueeltje van: even zijn aanvoerder op scherp zetten wanneer dat nodig was. Frank de Boer liet dat gisteren achterwege, daags na de 7-2 neder laag van Van Dijk, zondag met Liverpool tegen Aston Villa. Veel is ogenschijnlijk hetzelfde gebleven bij Oranje onder De Boer, maar niet alles. De nieuwe bondscoach en de aanvoerder kennen elkaar pas net. Ze spraken elkaar al langer over het Nederlands elftal, maar de onder linge verstandhouding moet logi scherwijs nog groeien. ,,En over een wedstrijd zoals die van gisteren hoef je het ook niet heel lang te hebben'', zegt Van Dijk. ,,Het was gewoon heel slecht van ons. Dat weet ik zelf als geen ander.'' De Boer staat voor een intrige rende openingsklus als bondscoach van het Nederlands elftal. Meteen wacht een drieluik: morgen vriend schappelijk tegen Mexico, daarna de uitwedstrijden tegen Bosnië (zondag) en Italië (14 oktober) in de Nations League. Perspectief Drie interlands in coronatijd, nog aan het begin van het seizoen, met een selectie waarin veel spelers hun perspectief zagen veranderen in de laatste weken. Van Dijk zelf kent een ronduit moeizame periode bij Liverpool, tot voor kort de succes volste club van Europa. Memphis Depay hoopte gisteren tot midder nacht op groen licht vanuit Barce lona, smachtend naar een telefoon tje in de bossen van Zeist. Donny van de Beek maakte een transfer naar Manchester United, een top club in last en vooralsnog als wis selspeler. Keeper Jasper Cillessen is bij Valencia op het tweede plan ge- dinsdag 6 oktober 2020 TENNIS VOETBAL VOETBAL De Grand Prix van Turkije is toch zonder publiek. Vanwege het oplopende aantal co ronabesmettingen is besloten bij de Formule 1-race toeschouwers te weren. Golfer Ser gio Garcia (40) won Sanderson Farms, zijn eerste zege op de Amerikaanse PGA Tour in drie jaar. FC Utrecht-doelman Maarten Paes is na een positieve coronatest afge haakt bij Jong Oranje. FC Emmen heeft Ri- cardo van Rhijn (29) vastgelegd. De acht voudig international, tekent voor één jaar. De Boer geeft Ashleigh Barty (24) kwam eind februari voor het laatst in actie, maar na Roland Garros blijft ze de we reldranglijst aanvoeren. Si- mona Halep had de Austra lische kunnen passeren, maar ze verloor in Parijs in de vierde ronde. S Oussama Idrissi (24, foto) heeft gis teren voor vijf jaar getekend bij Sevilla. De Marokkaanse vleugelspits levert AZ naar verluidt een bedrag van 12 miljoen euro op. Het verwachtingspatroon rond de terugkeer van Davy Klaassen (27) bij Ajax is na de wanpresta tie in Groningen flink opge schroefd. De middenvelder gaat de basis behoorlijk opschudden. Johan Inan Amsterdam Jerry Quy is na 27 jaar ontsla gen. Al die jaren kroop hij in het pak van Gunnersaurus, de mascotte van Arsenal. Fans van de club zjin woe dend over de bezuiniging. Sjoerd Mossou Zeist Frank de Boer volgt de training van Oranje. Naast hem links assis tent Dwight Lodeweges. foto anp O a 0) —United-manager Ole Gunnar Solskj^r na het 6-1 verlies tegen Tottenham

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22