Corona maakt ons somber M 12? JOL 'Vier militaire missies, dan wil je niet sterven aan zo'n virus' Breda en Brabantse horeca willen avondklok Walcheren De coronacrisis heeft niet alleen praktische gevolgen. Onze stem ming lijdt er ook danig onder. Van de Zeeuwen voelt bijna tweederde zich inmiddels droevig of pessimistisch. Hoe gaat het met je? Die vraag legden we u als lezers voor op onze website. Het antwoord is: niet zo best. We zijn somber geworden door de coronacrisis. Peter Bercx en zijn Sonja verloren elkaar bijna aan het coronavirus. De angst zit er goed in Adviesprijs £49,99 Bespaar nu €37 K00PJEDEAL.nl) DRINGEND GEADVISEERD DOOR DE OVERHEID! Met 4581 nieuwe gevallen lag het aantal besmettingen gisteren ruim 500 hoger dan de dagen er voor. Als dat getal de komende da gen niet begint te dalen, zijn al nieuwe maatregelen nodig, stelt voorzitter Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg. ,,Hoe hoger het aantal besmettin gen elke dag is, hoe drastischer in grepen nodig zijn om dat weer te rug te brengen. Als dit zo blijft, heb je binnen een paar dagen aan vullende maatregelen nodig. Op een totale lockdown zit helemaal niemand te wachten.'' In Brabant pleit de horeca al voor een avondklok, een pleidooi dat burgemeester Paul Depla van Breda onderschrijft. ,,De huidige maatregelen werken niet'', zegt voorzitter Johan de Vos van de re gionale tak van Koninklijke Ho reca Nederland. ,,Er moet een einde komen aan illegale feesten of mensen die thuis met een clubje doordrinken. Want anders gaat het nog heel lang duren en moeten we als horeca misschien wel weer helemaal dicht.'' Vol gens burgemeester Depla zou een avondklok 'helpen om de ver spreiding van het virus enigszins onder controle te krijgen'. Haken en ogen Het Outbreak Management Team (OMT) noemde de avondklok vo rige week al als mogelijke maatre gel, bijvoorbeeld voor de grote steden, waar de uitbraak het hef- Als dit zo blijft, heb je binnen een paar dagen aanvullende maatregelen nodig tigst is. Maar het kabinet houdt die optie voorlopig in de achter zak. De Tweede Kamer vindt een dergelijke maatregel vooralsnog te ver gaan. Premier Mark Rutte gaf al aan dat aan een avondklok 'veel haken en ogen zitten'. ,,Ik snap dat, maar we hebben nu niet de luxe om dingen definitief af te voeren.'' Volgende week Overigens is het niet de verwach ting dat het kabinet deze week al extra maatregelen uit de kast trekt. Volgens ingewijden is er in principe, zolang de situatie niet veel verder verslechtert, pas vol gende week dinsdag weer een persconferentie waarin mogelijk over nieuwe maatregelen wordt gesproken. Op WhatsApp en sociale media werd gisteravond een bericht met zogenaamde nieuwe maatregelen massaal gedeeld. Zo zou het ama teurvoetbal vanaf komend week end worden afgelast. Daar is op dit moment echter geen sprake van. Het bericht is nep, aldus ingewij den in Den Haag.P4 en 5 Nieuwsmedia Prijs €2,75 We missen vooral het onbe zorgd kunnen ont moeten van fami lie en vrienden. 55 procent geeft aan hier (veel) last van te heb ben. 71% De maatregelen die de regering heeft afgekondigd, hakken erin. Vooral ook op sociaal vlak. Uit de antwoorden op de enquête blijkt dat 71 procent van de Zeeuwen zegt minder sociale contacten te hebben. 51% We dachten er dit najaar weer beter voor te staan. Dat we weer iets meer lucht zouden krijgen. Maar niets lijkt minder waar. Meer dan de helft van de mensen denkt nu dat de coronacrisis zelfs volgende zomer nog niet voorbij is. P4 nu slechts: Bestel snel op www.koopjedeal.nl npberpou- S ^3 5-PACK Herbruikbare Mond kapjes Min. 30x wasbaar! Maximaal adem- en draag- comfort Spatwaterdicht en binnen 10 minuten weer kurkdroog Verplicht in het OV en op steeds meer plekken Nu al roep om strengere regels Een week na de invoering van strengere coronaregels klinkt al de roep om meer maatregelen. Het aantal besmettingen blijft maar stijgen, het aantal intensive care-opnames ook. Raymond Boere Den Haag - Ernst Kuipers, Landelijk Netwerk Acute Zorg dinsdag 6 oktober 2020 Grotendeels bewolkt en flink wat 15°C buien. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1