©NDERNEMER Nieuwe podcastserie: De keten is rond 'De maatregelen hebben ons speelveld compleet veranderd' Stap over op groene energie van DELTA en maak uw bedrijf een beetje groener deondernemer.nl De Inhaker is de multifunctionele standaard voor communicatiematerialen die Cees Bolijn (50) uit Bruinisse bedacht én ontwikkelde in corona-tijd, samen met zijn 74-jarige vader. De Zeeuwse ondernemer is trots. Op zijn vader, werknemers én uitvinding. Je kunt er - letterlijk - allerlei soorten promotie- en communica tiematerialen inhaken. Vandaar de naam: de Inhaker. Je kunt er een desinfectiezuil van maken, een corona- scherm, vrijstaande wand, bureau of tafel. In een handomdraai tover je de standaard om tot een menubord, rad-van fortuin, functionele display, reclamebord, bewegwijzering of kapstok. De stan daard, gemaakt van gerecycled PVC, biedt eindeloos veel mogelijkheden, licht bedenker Cees Bolijn trots toe. Alles past, of het nu gaat om karton, kunststof, textieldoek of acrylaat. Omvallen doet de Inhaker niet zo snel, met een draagkracht van ruim 150 kilo. De basis van de Inhaker is een innovatief inhaaksysteem, met als optie ingefreesde magneten voor het dragen van grote panelen. Het systeem is modulair: met twee of meer Inhakers kun je complete wanden maken. Het idee ontstond in de periode nadat Rutte half maart de eerste reeks corona-maatregelen had afgekon digd. ,,De eerste werkdag na de pers- conferentie merkten we gelijk dat het aantal orders terugliep en bleef terug lopen, drastisch.'' Beurzen werden gecanceld, net als sportevenementen en open dagen van scholen. JMC maakt onder meer gevelreclame, vlaggen, displays, reclameborden, bewegwijzering en autobelettering. De omzet over die eerste maanden daalde met 70 procent. Bolijn werkte geregeld mee in de produc tie. Echt druk was het niet, waardoor hij tijd kon vrijmaken om te experimenteren. ,,Een eigenaar van een restaurant had een kartonnen kuchscherm dat hij niet vond passen bij zijn bedrijf. Die zuil was moeilijk schoon te maken en niet stevig genoeg. Hij vroeg of we een steviger en duurzamer alternatief zouden kunnen bedenken.'' Samen met zijn vader - voormalig meubelmaker en slimme doe-het-zelver - ging Bolijn aan de slag. Na vele uren experimenteren was er de Inhaker. Bolijn heeft intussen een enthousiaste distributeur gevonden die de multifunctionele standaard gaat verkopen aan eindgebruikers zoals grafische bedrijven. Voor grootschalige productie van de Inhaker investeert Bolijn in een robot en een 3D-printer. Niemand zat te wachten op de corona crisis, ook Bolijn niet. ,,De maatregelen hebben ons speelveld compleet veranderd. We hadden te maken met overcapaciteit, maar hebben gelukkig niet stilgezeten. De markt trekt weer een beetje aan én we hebben de Inhaker. Er is veel belang stelling voor dit innovatieve concept. De corona-crisis heeft ons ook iets goeds gebracht.'' O Vader en zoon Bolijn experimenteren zich door crisis heen: de Inhaker 1 deltaenergie.nl/groenestapvooruit volg ons op nraoo m Wat nog komen gaat, is de missie van Van Aken en Meijer van de topsector Chemie. Avantium is vooral bekend om het plastic dat ze volledig plantaardig maken, dat volledig gerecycled kan worden en waarmee ze 'de verpakkingsmarkt volledig op z'n kop gaan zetten'. Met de topsector dragen ze bij aan het behalen van het grond- stoffenakkoord: in 2050 volledig grondstof- c.q. klimaatneutraal zijn; ofwel volledig circulair. Maar de 'perpetuum mobile' bestaat niet. „Honderd procent is in termen van streven. Halen we tachtig tot negentig procent in 2050 dan juich ik, als ik er nog zou zijn." Twee hoofdzaken moeten daarvoor veranderen, legt Meijer uit: ,,de fatale concurrentie met fossiele brandstoffen doorbreken en zorgen dat consumenten gaan kiezen voor circulaire producten." Van Aken bevestigt nadat tal van praktische successen over tafel zijn gegaan: „Kijk goed naar die consument, die drijft de verandering." Gewoon doen, dan ga je de mogelijkheden wel zien. Scan de QR-code en beluister de eerste aflevering van De keten is rond en andere podcasts op deondernemer.nl promotiemateriaal en meer Dit artikel kwam tot stand i.s.m. JMC Print Signs Displays. Meer info vanaf medio ja nuari 2021: deinhaker.nl De circulaire economie biedt kansen en die hoor je in de podcastserie 'De keten is rond'. Met Ine Stultjens van Auping, Avantium-ondernemer Tom van Aken en chemie-boegbeeld Emmo Meijer. Kunnen we produceren zonder energie- en waarde verlies? Biedt circulaire economie concurrentie voordeel en kansen voor ondernemers? Eldert Kuiken vroeg in de nieuwe podcastserie 'De keten is rond' marketing director Ine Stultjens van Auping, Avantium-ondernemer Tom van Aken en boegbeeld van de chemische sector Emmo Meijer naar de veranderende consument, de technologie en de partnerships in de keten. ,,Ik rust de wereld uit", zegt Stultjens graag. ,,Omdat we producten maken die mensen echt goed laten slapen en dat doen op een verant woorde manier." Stultjens doelt op de Auping Evolve, het eerste volledig circulaire matras ter wereld. Een mooi, concreet voorbeeld van de circulaire economie die er al is. TOM VAN AKEN INE STULTJENS EMMO MEIJER Nieuwe standaard voor stap vooruit! f Kies uw welkomst cadeau tot wel Op een simpele manier een grote stap zetten naar duurzaam ondernemen? Dat is makkelijker dan u denkt. Want DELTA levert behalve groene stroom nu ook groen gas. Wie kiest voor energie van DELTA zet dus in één keer een groene stap vooruit. Niet omdat het kan, maar omdat het moet! En dat groene, dat ziet u direct terug op uw kantoor: bijvoorbeeld met een groene wand of plant als welkomstcadeau. Ga naar onze website voor de voorwaarden en kies uw welkomstcadeau tot wel 279 euro! sandee groen Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19