Boosheid in een rode hoodie 2020 5 m, Het gaat heel goed met de president De toestand van de president was zeer zorgwekkend De diagnose is 72 uur geleden gesteld Het is dag drie sinds diagnose Frank Poorthuis president gekozen' zou worden - iets wat later door Trump zelf gedicteerd bleek. Dokter Conley zei gisteren over tegenstrijdige informatie dat hij in zijn eerste briefing had gepro beerd 'de optimistische houding' van het team en de president weer te geven. ,,Ik wilde geen informa tie geven die het ziekteverloop in een andere richting zou kunnen sturen, en dat kwam over alsof we iets probeerden te verbergen.'' Overigens is Trump hoe dan ook niet uit de gevarenzone. Conley waarschuwde voor een mogelijke gevaarlijkere fase in het ziektepro ces die normaal gesproken na zeven tot tien dagen ingaat. Het virus blijkt flink hebben te kunnen huishouden in en om het Witte Huis. Behalve Trump en zijn vrouw werden bijvoorbeeld ook assistent Hope Hicks, campag nemanager Bill Stepien, partij voorzitter Ronna McDaniel, oud gouverneur en debatvoorbereider Chris Christie, drie senatoren van zijn partij en drie journalisten die de president volgen besmet. Dat de president en zoveel mensen om hem heen zijn uitgeschakeld kan een gevaar vormen voor de natio nale veiligheid, waarschuwt onder meer voormalig defensieminister Leon Panetta. ,,We moeten erop voorbereid zijn dat een tegenstan der zal proberen te profiteren van de situatie'', zei hij. Dat was te voorkomen geweest, denken critici. In het Witte Huis werd laconiek omgegaan met de eigen coronarichtlijnen. Bij het tv- debat van vorige week weigerden enkele leden van Trumps entou rage een mondkapje te dragen. De Fox News-presentator die het de bat leidde, bespeurde dat 'risico's van dit virus genegeerd werden'. Medewerkers die in het Witte Huis mondkapjes droegen, wer den soms bespot. Trump zelf droeg zijn staf op de kapjes af te doen, deelde een medewerker met de The New York Times. Mondkap jes, in de VS al maanden gebruike lijk, werden gezien als teken van zwakte. In het eerste tv-debat sprak Trump spottend over de gewoonte van tegenstander Joe Biden om in het openbaar te ver schijnen met gezichtsbedekking. Bij de ceremonie waar de presi dent zijn kandidaat voor het hoog- gerechtshof voorstelde, hoefde dat niet als gasten bij aankomst nega tief testten. Er werden handen geschud en omhelzingen uitge deeld. Veel aanwezigen blijken nu geïnfecteerd. Onheil Tientallen aanhangers van Trump verzamelden zich in het weekend bij het militaire ziekenhuis in de omgeving van Washington. Maar de meeste Amerikanen vinden dat Trump het onheil over zichzelf afgeroepen heeft. In een opinie peiling zei bijna twee derde van de deelnemers dat Trump vermoede lijk niet besmet zou zijn als hij het virus serieuzer had genomen. Dat is geen goed teken voor zijn verkiezingscampagne. Daarin staat centraal dat bedrijven en scholen open moeten en de econo mie weer moet gaan draaien. Dat is moeilijk vol te houden, nu Trump als best beveiligde man ter wereld zelf in het ziekenhuis is beland na een besmetting. Amerikanen geven Trump over het algemeen slechte scores voor zijn optreden tijdens de pande- mie. Dat dankzij zijn eigen ziekte nu weer veel aandacht is voor uit spraken waarin hij het gevaar van het virus wegwuift, kan dus zijn kansen op herverkiezing schaden. De diagnose draait de rollen bo vendien om. Trump portretteerde Biden als te oud en zwak om presi dent te worden - nu is hij zelf uit geschakeld vanwege zijn gezond heid. ,,De hit schrijft zichzelf', zei een adviseur van Trump tegen The Washington Post. ,,Hij kan het land niet beschermen. Hij kon zichzelf niet eens beschermen.'' IN QUARANTAINE TWEEDE GOLF, DAG 11 Weet u nog hoe we vroeger ons best deden om er goed uit te zien voor de digitale vergadering, 's och tends vooral? Je zag veel netgedouchte types, bloezen, mooie truien. Af en toe had iemand even niet goed opgelet, lag er nog een babykotsje op zijn of haar schouder. Maar over het algemeen vonden we het een gebeurtenis waarvoor je je uitdossen moest. Er ontstond zelfs een casual friday- zoom, dat was dan wel meestal op donder dag al, want zo'n week voor je computer vergaderen duurt langer dan in het echt. Je had er die ook daar een showtje van maak ten. De favoriete band op het T-shirt, strandfoto's van het land waar je naar verlangde. Naarmate lockdown 1 vorderde ver slapte de discipline. Logisch. Truien met gerafelde boordjes, T-shirts die zichtbaar als pyjama de nacht hadden doorstaan. Je zag mensen die net uit bed kwamen onge- Wat je nu voor de camera's ziet, is te omschrijven als emotie-dressing geneerd hun ontbijt nuttigen voor de camera. Slurpend koffie drinken, yoghurt lepelen, restjes in de mondhoeken. Het hele scala dat je van je geliefde 's aan de ontbijttafel charmant of tenminste ont roerend vindt, maar van je collega iets min der. Een steeds kleinere groep getroostte zich de moeite tot verheffing. De mannen en vrouwen die dat wel konden opbrengen, straalden met hun nette bloezen geloof uit in een toekomst na corona. Die toekomst: hij zou komen en hij was van hen! Dus die leken in de zomer zomaar gelijk te krijgen. Ze waren de eersten die terugkeer den op kantoor. Ze gingen nu echt de we reld veroveren. En na kantoor naar het ter ras en de strandtent, mooie glazen bier en cocktails op tafel. De zomer brachten ze glamping op de camping door. Volgend jaar werd het weer Venetië hoor, Cambodja, Australië. De adrenaline spatte eraf. Tot midden september. Ik hoef het niet uit te leggen. Iedereen weer in zijn hok. Ook de winnaars van de zomer. Voor hen was het waarschijnlijk nog wel het zuurst. Waar was die glorieuze toekomst nou? Ze moes ten weer voor de camera, thuis. Let er maar eens op, straks bij de eerste vergadering van de week. Het is geen nonchalance of onoplettendheid. Wat je nu ziet, is het best te omschrijven als emotie-dressing. Ze drukken hun boosheid, teleurstelling en chagrijn uit in rode hoodies, woest aange trokken, verkeerd dichtgeknoopte bloezen. Het haar ongekamd en verward, net als het leven dat gemene spelletjes met ons speelt. maandag 5 oktober 2020 /S?% - Sean Conley, arts, zaterdag - Conley, een dag later - Conley, zaterdag - Correctie van Witte Huis President Trump is zondag ondanks zijn ziekte alweer aan het werk, meldt het Witte Huis. In een conferen tieruimte in het Walter Reed-ziekenhuis on dertekent hij stukken. De arts die het woord voerde over zijn ge zondheid, Sean Con ley (middelste foto) moest zijn uitspraken zondag bijstellen. FOTO'S AP, REUTERS Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezinsleven tijdens corona.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 5