Eerste punt is een feit voor FC Axel Wouter Ghijs maakt hattrick in vijf minuten Zeeuws-Vlaamse UVV'40-keeper blinkt uit ondanks vijf tegentreffers >itude A 11 1 AAS AFBOUW B V BSgs Derde klasse A Die zege werd in het rood-zwarte kamp gekoesterd, omdat het na het doelpuntloze gelijkspel tegen Vic- toria'03 en de gestaakte wedstrijd bij Groen-Wit (bij een 3-3-stand) de eerste keer was dat er drie pun ten aan het totaal werden toege voegd. De statische spitsen Can Ki- ran en Sinan Coban vormden cen traal voorin aanspeelpunten, van waaruit via de vleugels of met een kaats op lopende mensen uit het middenveld de aanval werd ge zocht. Dat resulteerde tegen een povere opponent tot een spel van kat-en-muis, waarin Terneuzen de kansen aaneen reeg. De dominantie van zijn ploeg stemde David Destorme tot tevre denheid. ,,Ik had meer tegenstand van deze ploeg verwacht'', zei hij. ,,Maar dat was ook onze verdienste. We hebben vanaf het begin als team laten zien dat we er alles aan willen doen én kwaliteit getoond. Ik heb vooraf aangegeven dat we ge zien onze goede voorbereiding ons zelf moesten belonen. Dat hebben we gedaan.'' Met vijf Zeeuws-Vlamingen in de selectie kwam UVV'40 er tegen Toch leek de wedstrijd aanvanke lijk weer op een domper uit te lo pen voor FC Axel, want Vincenzo Lorello en Gennaro Eikenhout zet- ten De Meeuwen op een 0-2-voor- sprong. ,,De tweede was een van richting veranderd schot. Onze keeper was kansloos. Wij maakten de aansluitingstreffer, maar de 1-2 van Wouter Verbraeken was ook wat gelukkig. Het was een bal die als voorzet bedoeld was. Maar die twee geluksgoals strepen we tegen elkaar weg.'' Tijdens de rust deed Van den Broeke de nodige omzettingen, want volgens hem liep zijn ploeg voor de pauze achter de feiten aan. ,,We hebben het de tweede helft anders ingevuld. In hun balbezit stonden wij anders. We wonnen meer tweede ballen en zaten er dichter op. We kregen de over- Terneuzen niet aan te pas. Douwe de Kok, die altijd voor Terneuzen speelde, begon op het middenveld. Jeroen Maas (ex-Terneuzense Boys) startte centraal achterin. Sebastian de Meijer, voorheen topscorer van Philippine, begon in de punt van de aanval. Doelman Sjef van der Kin deren (oud-Philippine) groeide uit tot beste man aan de kant van de Brabanders en Dennis le Feber (ex- FC Axel) tekende als invaller een minuut voor het einde van de wed strijd voor de enige treffer van UVV'40. Le Feber baalde net als zijn ploeg genoten van de nederlaag, die nog veel groter had kunnen uitvallen. Sjef van der Kinderen blonk in het hand en hebben drie of vier goede kansen gehad. Hun keeper (Jesse Kerkhove) pakte een paar goede ballen.'' De trainer haastte zich om te zeggen dat ook De Meeuwen een aantal keer erg gevaarlijk was. Zo raakte Robin Dek tijdens het duel twee keer de paal namens de bezoekers uit Zoutelande. Maar Van den Broeke was er niet minder blij om. Hij zag lichtpunt jes. ,,Er was, ondanks de gekke am biance, weer spelvreugde en dat misten we de laatste weken'', ver telde de oefenmeester. ,,Vandaag hadden we ook twee spelers terug van schorsingen en was er meer rust in het elftal. Hier kunnen we mee verder.'' Brabantse doel echter uit en voor kwam met een aantal fraaie reddin gen veel meer doelpunten. Sinan Coban, die voor de 4-0 van Terneu- zen tekende, complimenteerde de Zeeuwse goalie in Brabantse dienst met zijn optreden. ,,Hoe je die bal van mij er nog uithaalde, man'', zei hij vol ongeloof over een interven tie van de doelman, waarmee een zesde treffer werd voorkomen. In het besef dat met grote cijfers en kansloos was verloren, liet Van der Kinderen de complimenten ge laten over zich heen komen. ,,Ik zat wel lekker in de wedstrijd, maar had niet mijn geluksdag'', zei hij verwijzend naar een paar doelpun ten waar hij nog wel met de vinger- toppen aan zat. ,,Terneuzen was een klasse beter en wij stonden veel te aanvallend. UVV'40 is een echt dorpsclubje (uit Ulvenhout). Het mooie is dat er nu even een rouw- moment is, maar daarna de kopjes weer omhoog gaan. Gezelligheid en presteren gaan hier hand in hand. Ik trainde er met Sebastian de Meijer al twee jaar mee en kreeg van Ton van Eenennaam (ex-Vlissingen en -NAC Breda) keeperstraining. Toen de eerste keeper liet weten dat hij wegging, was het niet moeilijk. We waren het beu om op en neer te rij den en hebben niet echt naar een andere club in de buurt gekeken. We zijn met open armen ontvan gen.'' HOOFDPLAAT Na vier jaar in de vijfde klasse kent Hoofd plaat een niveau hoger een droomstart. Niet alleen is de ploeg van Steve Kesteleyn na drie speelrondes koploper met negen punten uit drie duels, maar ook is het de meest sco rende ploeg. Na de 6-3-zege van gisteren op SDO'63 staat de teller op vijftien. Het leeuwendeel van die treffers staat op naam van het spitsenduo Marvin Cornelis (vijf stuks) en Wouter Ghijs (zeven). Ghijs was gisteren met een zuivere hattrick van groot belang. ,,Binnen vijf minuten maakte ik drie goals. Daarna kwam ik niet meer tot scoren, omdat er dan meer op je wordt gelet. Dubbele mandekking en zo. Maar daardoor kwamen an dere spelers weer vrij, waar door zij konden scoren." Uit eindelijk werd het dus een 6-3- zege. Lees het hele verhaal op pzc.nl/sport. maandag 5 oktober 2020 Terneuzen beloont zichzelf J Terneuzen 1 UVV'40 9. Kiran 1-0 25. Verwei 2-0 51. Noa 3-0 53. Coban 4-0 58. Constansia 5-0 89. Le Feber 5-1 Onder het toeziend oog van een handvol bestuursleden boekte Terneuzen de eerste competitie zege van het seizoen in de derde klasse A. De formatie van David Destorme was tegen UVV'40 heer en meester, leidde bij de rust met 2-0 en leek met drie doelpunten binnen het eerste kwartier na de hervatting op weg naar een monsterscore. Zo ver kwam het niet. Terneuzen stuitte op een uitblinkende doel man, maar won toch ruim: 5-1. Peter van Kouteren Terneuzen In de tweede klasse E eindigde het duel tussen FC Axel en De Meeuwen in een 2-2-gelijkspel. Voor trainer Jeroen van den Broeke en FC Axel betekende dat de eerste twee goals én het eerste punt van het seizoen. ,,Ik vond 2-2 wel een terechte uit slag. De eerste helft was voor De Meeuwen en de tweede helft was voor ons.'' Klaas Verspoor Axel Jeremie Noa maakte gisteren de 3-0 voor Terneuzen tegen het Zeeuws getinte UVV'40. FOTO ANNE HANA s Sjef van der Kinderen, Zeeuwse doelman in Brabantse dienst, kreeg vijf treffers tegen. Toch was hij één van de beste spelers op het veld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 59