RUDE Trefzekere invaller Seghers doet zichzelf én Philippine pijn II 10 Cijfers over het Zeeuwse voetbal Livestream maakt de tongen los na derby Vierde klasse A Slechts bij één moment, waarbij een strafschop ter discussie stond, was er sprake van enige opwin ding. Het was halverwege de tweede helft dat Biervliet-aanval- ler Ben Ongenae foutiefwerd afge stopt in het zestienmetergebied. Een handjevol clubmensen schreeuwden om een strafschop. Scheidsrechter Fariborz Hema- tyar wees ook gedecideerd naar de penaltystip, maar werd door IJzen- dijke-spelers gewezen op het vlag- signaal van zijn assistent Carl Poppe. Ongenae zou volgens Poppe voorafgaande aan de over treding buitenspel hebben ge staan. De overigens goed leidende scheidsrechter uit Axel kwam op zijn beslissing terug en gaf een vrije trap aan IJzendijke. De beelden van de livestream, die na afloop werden teruggeke ken, logen niet. Er was goed te zien dat Ongenae niet voorbij de laatste verdediger van IJzendijke stond toen de bal in zijn richting kwam, na een inzet van Biervliet-invaller Pepijn Rutte. Dat moest ook He- matyar toegeven. ,,Als Biervliet de strafschop had gekregen en benut, was het voor ons moeilijk geweest om nog terug te komen", zei IJzen- dijke-trainer David Almekinders na afloop. Hij weet dat het aan sco rend vermogen binnen zijn team schort. Zijn spelers sprongen slor dig om met de nodige kansen. Bij Biervliet stond Dennis Won- dergem onder de lat. De voorma lige doelman van Terneuzen zag vooral na rust veelvuldig de tegen stander, gesteund door de wind, op zich afkomen. Zijn wanhopige ge baren spraken voor zich. ,,We wa ren niet scherp genoeg. De verde diging lukte het door op het laatste moment in te grijpen gelukkig nog doelpunten te voorkomen." Wondergem, die samen met een andere routinier Remco van Leeu- wen de overstap van Terneuzen naar Biervliet maakte, moest een aantal keren handelend optreden. De 36-jarige keeper is een kilootje of wat zwaarder geworden, maar liet zien nog altijd over goede re flexen te beschikken. Zo voor kwam hij bijna de gelijkmaker van IJzendijke, door de strafschop (na een handsbal) van Tim Poppe te stoppen. De terugspringende bal werd door de penaltynemer echter alsnog in het doel gewerkt. Noodoplossing Biervliet-trainer Floris de Jonge vond dat zijn ploeg wel een straf schop was onthouden, maar was achteraf blij met het resultaat. ,,We waren nogal gehavend." Zo ont- braken ex-Terneuzen-spelers Jordi Verstraeten en Ferco van der Hooft, Jannis Steijn en de geschor ste Jeroen de Bart. Hij kan gelukkig in nood een beroep doen op Erik Adam. De ervaren centrumverde diger maakte zijn faam als vrij- etrappenspecialist waar en schoot zijn ploeg op een 1-0-voorsprong. Al had hij wat geluk en werd zijn inzet nog even aangeraakt. Bij rust was de eindstand be reikt. De Jonge: ,,We kwamen na de pauze te weinig aan voetballen toe. Dan moet je tevreden zijn met dit resultaat." Almekinders meende op basis van de kansen meer te verdienen dan een gelijk spel.. ,,Maar dan moet je wel sco ren." Duiveland gaat lekker. Door de 3-1-overwinning zaterdag op Se- olto is de ploeg van trainer Rohan de Geus in 2020 nog altijd ongesla gen. Dat geldt ook voor twee an dere Zeeuwse clubs (Luctor Hein- kenszand en Clinge), maar Duive- land heeft in dit kalenderjaar de langste reeks van ongeslagen duels opgebouwd: twaalf officiële wed strijden. De derdeklasser uit Oosterland verliet het jaar 2019 met vijf wed strijden zonder overwinning. Kort voor kerst was een 8-1-nederlaag tegen Cluzona in de districtsbeker het ultieme dieptepunt. Maar ook het keerpunt. Sinds die vernede ring is Duiveland onverslaanbaar gebleken, zowel in competitie- als in bekerverband. Twaalf wedstrijden speelde de club in 2020. Daarvan werden er zes gewonnen en eindigden er zes in een gelijkspel (vooral de 1-1 was populair met vijf van zulke remi segevalletjes). Het heeft Duiveland in de knock-outfase van de dis trictsbeker gebracht (met een kansrijk treffen tegen Klundert in het verschiet) en op de gedeelde tweede plaats in de competitie. De andere twee Zeeuwse teams die dit kalenderjaar ongeslagen zijn in de competitie en de beker zijn Luctor Heinkenszand en Clinge. Het verschil met Duive- land is dat die twee veel minder duels hebben gespeeld. De 3-0 van Luctor Heinkenszand op Nieuw- dorp was zaterdag het negende of ficiële duel, de 4-1-zege bij Philip pine was gisteren voor Clinge pas het achtste duel van 2020. Duiveland krijgt zaterdag een serieus tentamen. De ongeschon den koploper en titelkandidaat numéro uno Halsteren gaat het ongeslagen dozijn van Duiveland aanvallen. Een jaar geleden troffen ze elkaar ook in de derde klasse. Toen werd het - surprise surprise - een vertrouwde 1-1. voor het praten tegen de arbiter, waardoor Philippine met tien man verder moest tegen de verrassende koploper van de derde klasse A. Ik had mijn tas tien minuten voor vertrek vanochtend nog niet eens ingepakt ,,Met een man minder kwamen we erg goed de kleedkamer uit en kregen we Clinge onder druk. Het veldspel was erg goed en we creëer den daardoor veel kansen", vertelde Philippine-trainer Carlo van Grim- berghe na de wedstrijd. Joey Wal- hout profiteerde van het overwicht en kopte na 65 minuten de gelijk maker binnen: 1-1. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd bracht Mario de Fouw noodgedwongen zijn spits, die ei genlijk niet zou spelen. Chris Seg- hers besliste de wedstrijd door twee keer te scoren en een assist te geven op Thomas Leegwater. ,,Ik had mijn tas tien minuten voor vertrek vanochtend nog niet eens ingepakt. Ik zou toch niet spe len vandaag. Ik heb een stukje van mijn vinger afgesneden bij het ver bouwen van mijn huis. De trainer vroeg of ik toch nog wat wilde be tekenen voor de ploeg en gelukkig pakte dat goed uit", aldus Chris Seghers. Philippine ,,Weer drie punten, maar verdiend was het vandaag echt niet", vond Clinge-trainer Mario de Fouw. In de eerste twintig minuten was Phi lippine de bovenliggende partij en die ploeg kreeg ook de nodige kan sen. Tegen de verhouding in maakte Dominic de Maagt er echter 0-1 van. Jos Westerhout kreeg daarna twee keer achter elkaar geel maandag 5 oktober 2020 Biervliet en IJzendijke zijn te lief voor elkaar Biervliet IJzendijke 25. Adam 1-0 31. Poppe 1-1 Het publiek kon vanwege de verscherpte coronamaatrege len de derby tussen Biervliet en IJzendijke niet bijwonen. Maar het duel in de vierde klasse A, dat onbeslist (1-1) eindigde, was voor de supporters wel te vol gen via de livestream. Ze zagen een vrij tamme wedstrijd, waar bij de 22 spelers veel respect voor elkaar toonden. Aector Dooms Biervliet Rudy Boogert - Chris Seghers Chris Seghers (rood, hier tijdens een eerdere derby tegen Philip pine) scoorde twee keer voor Clinge tijdens zijn invalbeurt en gaf een assist. foto camile schelstraete Clinge-spits Chris Seghers zou gisteren eigenlijk geen minuten maken in de derby in de derde klasse A tegen Philippine. Nood gedwongen viel hij toch in en hij besliste uiteindelijk de wed strijd: 1-4. Lars van Paemel Biervliet-speler Patrick Versluis houdt de bal net binnen. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 58