De Baldrick Brothers mochten weer, in 't Beest: 'Het was top' Parkeren zal lastig blijven bij VV Kloetinge 4 Waterpolitie Terneuzen weg Een eigen kantoor had de waterpo litie al niet meer in Terneuzen. De landelijke eenheid dienst infra structuur, waarin onder meer de waterpolitie in 2013 is opgegaan, heeft de kantooractiviteiten in Vlis- singen geconcentreerd. Terneuzen hield nog wel een politieschip, maar dat is dus ook weg. Het gaat, laat woordvoerder Ed Kraszewski weten, om een beslis sing van de afdeling zuidwest van de landelijke eenheid. Die afdeling heeft besloten het 'Terneuzense' politievaartuig over te plaatsen naar Dordrecht-Willemstad. Daar is meer aanwas van nieuw personeel en het schip 'kan er beter tot zijn recht komen', aldus Kraszewski. Dat in Terneuzen geen politie- vaartuig meer is gestationeerd, be tekent volgens Kraszewski niet dat het havengebied van Terneuzen en het Nederlandse deel van het Ka naal Gent-Terneuzen het zonder politietoezicht te water moeten doen. „Vanuit Vlissingen wordt ook op het Kanaal Gent-Terneuzen ge varen." Onvoldoende aandacht Lonink die als burgemeester ver antwoordelijk is voor veiligheid, heeft daar ernstige bedenkingen bij. Hij kan zich niet voorstellen dat Terneuzen even goed kan worden bediend, als in de oude situatie, met een eigen politievaartuig. Hij vreest dat de Zeeuws-Vlaamse Kanaal zone onvoldoende aandacht krijgt en durft te stellen dat 'het Kanaal wordt vergeten'. Volgens Lonink is dat lastig te verteren. Terneuzen is een vrij open haven, geeft hij aan, dat vraagt om geregeld politietoezicht te wa ter. Zeeland is wat dat betreft naar zijn oordeel al niet ruim bedeeld. ,,De Rotterdamse zeehavenpolitie telt een paar honderd medewer kers, de dienst in Zeeland enkele tientallen." Minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid komt dit na jaar nog naar Zeeland, met name om over de politiesterkte op het De derde haven van Nederland kan toch niet zonder eigen politievaartuig land te praten, maar ook over (drugs)criminaliteit in de Zeeuwse havens. Lonink wil dan ook de situ atie van - wat vroeger heette - de waterpolitie aan de orde stellen. Ondertussen zien oud-mede werkers van de waterpolitie in Ter- neuzen, onder wie Wim van der Meer, met lede ogen aan hoe hun dienst is uitgekleed. ,,Je praat wel over de derde haven van Nederland en met de toekomstige, moderne Schelde-Seineverbinding wordt het Kanaal nog belangrijker voor de binnenvaart. Je kunt dan toch niet zonder eigen politievaartuig?" Het spande er begin vorige week nog om, na de landelijke perscon ferentie over de coronacrisis. De Bevelandse band zou met twee concerten de nieuwe cd Crimson Red in 't Beest presenteren. En toen bleek maandag plotseling dat alles om tien uur 's avonds dicht moet. Oké, dan doen we er één, be sloten 't Beest en de Baldrick Bro- thers. Raar was het wel, zaterdag avond, met de 66 bezoekers op stoeltjes. De Baldrick Brothers, een echte caféband, maken geen mu ziek om stilletjes op te blijven zit ten. Iedereen deed dat wel, hoe Spelen zoals in 't Beest is toch het leukst swingend de vijf bandleden hun rockabilly- en countryachtige nummers ook brachten. Alsof ze voor het eerst na een lange winter weer de wei in mochten. Dat sloeg aan. Na elk nummer klonk ge- stamp, geklap én gejoel, dat kon nog net... Wanneer mogen ze weer? Een uur, tot half tien 's avonds, zou het optreden duren. Dat liep iets uit. En dan dé vraag, wanneer mo gen de 'broers' weer? Ze spelen tra ditiegetrouw op kerstavond in café La Strada in Goes. Voor begin 2021 is een akoestisch optreden in Mid delburg gepland. Gudy: ,,Dat laat ste zal doorgaan, maar spelen zoals in 't Beest is toch het leukst." De nieuwe, tweede cd van de Baldrick Brothers is ook te horen via Spotify en uitgebracht op vinyl. Een fan fietste zaterdagavond met de vinyl plaat ietwat gevouwen onder de snelbinders van haar ba gagedrager weg. ,,Kan geen kwaad, hoor", riep ze enthousiast. Met zo'n duizend leden is VV Kloe- tinge de op één na grootste voetbal club van Zeeland. Alleen Zeelandia Middelburg heeft meer leden. VV Kloetinge wil nog verder groeien en wel naar 1200 leden in 2025, staat in een eerder dit jaar gepresenteerd ambitiedocument. Daar hoort, wat betreft het be stuur van VV Kloetinge, een sport complex bij met een nieuw, duur zaam centrumgebouw, voldoende en ruime kleedaccommodaties, ge noeg voetbalvelden om te trainen en te spelen, goede (led)verlichting en - niet in de laatste plaats - betere parkeergelegenheid. Nijpend probleem Wie weleens op een zaterdag bij VV Kloetinge komt, weet hoe nij pend vooral het parkeerprobleem is. Zeker als het eerste elftal speelt, staat het Wesselopark en wij de om geving vol auto's, tot ver in Kloe- tinge. In het ambitiedocument van VV Kloetinge wordt een (gedeelte lijke) oplossing aangedragen, de aanleg van een 'groene loper' op de huidige parkeerplaats. De parkeerruimte wordt in het plan iets doorgetrokken naar het sportcomplex van VV Kloetinge, Aan één hartenwens van VV Kloetinge is al voldaan: een tweede kunstgrasveld wat extra parkeerplaatsen moet op leveren. ,,Maar", realiseert club voorzitter Jan-Kees de Bruine zich, ,,parkeren zal altijd lastig blijven. We zitten eenmaal ingekapseld in een beschermd gebied." Aan één hartenwens van VV Kloetinge heeft de gemeente Goes inmiddels voldaan. Het college van B en W wil investeren in een tweede kunstgrasveld, op de plek van het hoofdveld. Dat is vaker be speelbaar dan een natuurgrasveld. De eerste prioriteit is nu het aan pakken van het parkeerprobleem, stelt sportwethouder Joost de Gof- fau. Meerdere varianten zijn de af gelopen tijd bekeken en met de voetbalclub én omwonenden be sproken, vertelt hij. Een idee is het huidige, groene buitenterrein van schutterij Ravenstein bij de par keerplaats te trekken. Omwonen den zijn daar kritisch over, zo ook ambtelijk bij de gemeente Goes. De Goffau hoopt in oktober of november meer duidelijkheid te kunnen geven. ,,Wij gaan voor dé optimale oplossing, maar we zullen dan nog niet iedereen tevreden kunnen stellen." VV Kloetinge-voorzitter De De eerste prioriteit is nu het aanpakken van het parkeerprobleem Bruine is alvast blij met het extra kunstgrasveld. Over de andere am bities zegt hij: ,,Die heb je nodig om ergens naartoe te werken, maar het belangrijkste is en blijft: het spelle tje voetbal kunnen spelen." maandag 5 oktober 2020 'Te weinig aandacht voor Kanaal BE Cd-presentatie van de Baldrick Brothers in 't Beest met gastzangeres Anita Verdoorn, en verder Koen Raas, André Nagelhout, Ronald de Regt, Jaap Weststrate en Gudy Nijsse (vlnr). FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Als een dief in de nacht is de wa terpolitie uit Terneuzen verdwe nen. Sinds deze zomer is er geen politievaartuig meer gesta tioneerd. Jan Lonink, burge meester van Terneuzen, is on aangenaam verrast. ,,De Kanaal zone wordt vergeten." Harmen van der Werf Terneuzen - Wim van der Meer, oud medewerker waterpolitie Zó, wat waren ze blij, de bandle den van de Baldrick Brothers én de 66 man/vrouw publiek in het Goese podium 't Beest. Ze mochten zaterdagavond einde lijk weer. ,,Het was top", zei gi tarist Gudy Nijsse uit Kapelle na afloop buiten met een biertje in de hand. Harmen van der Werf Goes -Gudy Nijsse, gitarist Voetbalclub VV Kloetinge barst van de ambities, maar of die al lemaal waargemaakt kunnen worden? De Goese sportwet houder Joost de Goffau tempert de verwachtingen, vooral over het aanpakken van het parkeer probleem. ,,We zullen nooit ie dereen tevreden kunnen stel len." Harmen van der Werf Kloetinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51