Grafzerken Zonnemaire geruimd 1 4 ROPARUN SCHOUWEN-DUIVELAND RUNNERS I 1 li RUNUers MIJN DORP, MIJN STAD Dertien keer op rij was Henk Kortlever er als teamcaptain bij. En telkens als hij met zijn Schouwen-Duiveland Runners na de finish de ereronde langs de Daniël den Hoedkliniek liep, grepen de emoties hem naar de keel. Dat was, want bij gebrek aan voldoende deelnemers besloot Team 157 zichzelf op te heffen. Zo verdwijnt één van eerste Zeeuwse ploegen aan de Roparun van het toneel. f h edereen kent wel iemand m die kanker heeft of daar- I aan is gestorven. Dddr I doe je het voor", zegt I Kortlever. Maar dat besef is de laatste paar jaar stilletjes weggeëbd, zag de oud-teamcap tain tot zijn grote spijt. ,,De men taliteit is anders. We moeten het nu hebben van groepjes voetbal lers, die het leuk vinden ook een keer van Parijs naar Rotterdam te lopen. Alleen, wanneer je een be nefietavond organiseert voor het goede doel en er komt bijna nie mand van het team opdagen... Dat k^n gewoon niet! De Roparun be staat uit twee wedstrijden: de eer ste is in de voorbereiding zoveel mogelijk geld ophalen en dan de estafette zelf. Als je ziet dat daar niet serieus mee wordt omgegaan, dan steekt dat." Laatste oproep Kortlever heeft bedankt voor de eer en is opgestapt als teamcap- Boer, haalde niets uit. „We komen vijf lopers, drie fietsers en twee chauffeurs te kort", op een team van in totaal 23 leden schetst De Boer de situatie. Hij denkt dat de beperkte Schouwse schaal ook meespeelt. 'Gedoe' „Iedereen die wil en kan, is zo langzamerhand wel een keer mee geweest. De spoeling wordt steeds dunner." In dat verband herkent hij het beeld dat Kortlever schetst. ,,Wanneer je mensen benadert, krijg je te horen dat ze wel het pinksterweekend zelf mee willen, maar niet zitten te wachten op al dat 'gedoe' dat er verder bij komt kijken. Dat accepteerden we de af gelopen jaren, want dan hadden we in ieder geval een compleet team. Maar het gaat ten koste van O tain. ,,Ik wilde eigenlijk de vijftien volmaken. Maar dit jaar ging de Roparun niet door in verband met de coronamaatregelen, dus dan is het ook wel goed zo." Een laatste oproep op Facebook voor nieuwe aanwas, van de nog overgebleven stichtingsbestuurder Lucien de de motivatie van anderen, zoals Henk, die dat wél willen en daar door steeds meer op hun bordje krijgen." Voor de editie 2019 brachten de Schouwen-Duiveland Runners toch nog dik 15.000 euro in het laatje. Doorstart De Facebookpagina van Team 157 meldt dat de zoektocht niets ople verde en dat het Roparun avon tuur - wat in 2002 begon - daar mee eindigt. Tóch gooien Kortle ver en De Boer de deur nog niet helemaal in het slot. Mochten er oud-gedienden en/of andere en thousiastelingen opstaan die de Schouwen-Duiveland Runners ledereen die wil en kan, is zo langzamerhand wel een keer mee geweest nieuw leven willen inblazen, dan zijn de heren te porren voor een doorstart. De Boer: ,,Het zou nog kunnen. Het inschrijfgeld hadden we al betaald en de stichting be staat nog. Alleen moet het dan snel worden geregeld. Voor het einde van het jaar. Maar eerlijk gezegd verwacht ik niet dat het nog lukt." Kortlever heeft de nummers van een aantal routiniers van weleer nog in zijn telefoon staan. ,,Dus als er een groepje is dat vindt dat dit absoluut niet verloren mag gaan, dan heb ik die gasten zo gebeld. En dan ga ik zelf natuurlijk ook mee!" 88 miljoen Over het algemeen gaat het nog steeds goed met de inzameling onder de vlag van de Roparun. Sinds de start van de estafette in 1992 is al 88 miljoen euro bijeen gelopen. De editie van 2019 bracht 5.626.988 euro op. ZONNEMAIRE Nabestaanden van wie hun dierbaren een laatste rust plaats is gegeven op het kerkhof in Zonnemaire, krijgen tot 31 decem ber de gelegenheid te laten weten of ze dat graf willen aanhouden. Bij geen bericht gaat de gemeente vol gend jaar over tot het opruimen van de grafstenen. De menselijke over blijfselen blijven vooralsnog on aangeroerd, benadrukt wethouder Jacqueline van Burg. Bij maar liefst 450 graven zijn bordjes geplaatst met de tekst 'con tact gezocht' en wordt verwezen naar nadere informatie op het pu blicatiebord aan de ingang van de begraafplaats. Op deze manier wil de gemeente de eigen administratie actualiseren. Van veel oudere gra ven is (na een verhuizing of overlij den) onduidelijk of er nog recht- hebbenden zijn die mogelijk prijs stellen op een verlenging van de grafrechten. ,,Wij ruimen alleen bovengronds", legt Van Burg uit. ,,Verder gaan we in principe nooit. Heel soms wordt een graf geschud. De overblijfselen zakken dan die per in de grond om ruimte te ma ken voor iemand die daarboven be graven wil worden." Plek wordt ingezaaid Het recht op een koopgraf verloopt in principe na dertig jaar. Voor een algemeen graf is dat wettelijk al na tien jaar, maar Schouwen-Duive- land heeft daar nog vijfjaar aan toe gevoegd. Wanneer niemand meer belangstelling toont in het aanhou den van zo'n graf, worden de zerk en sluitsteen na verloop van tijd verwijderd. De plek zelf wordt in- gezaaid met gras, zodat het terrein makkelijker valt te onderhouden door de gemeente. Wie nadien de exacte locatie van het graf toch nog wil terugvinden, kan eenvoudig de We ruimen alleen bovengronds website online-begraafplaatsen.nl raadplegen, zegt de wethouder. De gemeente is augustus vorig jaar begonnen met het plaatsen van de contactbordjes. Belanghebben den kunnen bellen naar 0111-452 391 of mailen naar maartje.geurtz@ schouwen-duiveland.nl. maandag 5 oktober 2020 SD Einde oefening voor Team 157? Marcel Modde Zierikzee Henk Kortlever (l) met vriend en sportverslaggever Joop van de Laan, die zelf ook tegen kanker vecht, bij de Roparun. fotods schouwen-duiveland runners ■ACEL WA Boot v M. Viergever BV iÊlr'PDnck TE A/l/l 'de yliegg T"cs">"e La Rive Bv Zeeiündia kv/ikil nmiHilwf. Df ita ncftt Orpin liït.:ii Uprtii WtsUtraïfVW GfrtblottfAutt' De Schouwen-Duiveland Runners na de finish in 2019. -Lucien de Boer, bestuurder -Jacqueline van Burg, wethouder BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00 16.45 uur: Bridge; 19.00 uur: Tai Chi, 19.00-21.30 uur: Repetitieavond Mu ziekvereniging Witte van Haems- tede; Handmadestudio Zuidstraat, 19.00 21.00 uur: Handwerk- café; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slag werklessen Muziek vereniging Cres cendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep Cres- Beat; GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie over het jaar 1970 in Goes; Buurthuis De Pit, 09.30-11.30 uur: Crea-groep voor alle leeftijden; Zeeland hallen, 13.00-23.00 uur: Kermis; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 23.00 uur: Biljartver- eniging Onder Vrien den; NOORDGOUWE Dorpshuis, 14.30 uur: Schildercursus Neeltje Meerman, 19.00-21.45 uur: Pila- tes, 20.30-23.00 uur: Badminton; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: De Beentjes van Sint-Hil- degard; Gebouw 4SD, 09.30-11.30 uur: Postcafé, 18.30 uur: Timmerclub; Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check on line of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49