Blije 'dubbele' rentree voor Karim Ben Sellam pakken TOP, Swift e n Ondo delen in gevarenzone II DZK opent met nipte zege 15 Het laatste woord». VLISSINGEN Ereklasser TOP, hoofdklasser Swift en over- gangsklasser Ondo delen in de malaise van een surrealistisch korfbalweekend. De hoogst ac terende Zeeuwse ploegen ver loren opnieuw en staan alle in de gevarenzone van de veld- competitie. Tegen de gerenom meerde ereklasser KZ leidde TOP vlak voor rust nog met 8-6, maar gaf ze met twee strafwor- pen de voorsprong 'te makke lijk' uit handen. Het surplus aan kwaliteiten van KZ maakte ver volgens het verschil. Swift ver- loor na rust de grip op Tempo en bleef met 19-24 aan de ver keerde kant van de score. Voor Ondo duurde de wedstrijd te gen Valto tien minuten te lang. De club uit Sint Laurens ver speelde een 15-14-voorsprong en ging met 16-19 onderuit. Gelukkig was mijn schorsing voor een periode van acht maanden en niet voor een specifiek aantal wedstrijden stant. In de laatste set was het aan onze kant veel minder. Onze op slag viel weg, oplosballen waar mee we in de eerste drie sets wel scoorden, gingen uit. Op een ge geven moment geloof je er zelf niet meer in." Rollen omgedraaid Na drie setzeges op rij voor de thuisploeg waren de rollen in de slotfase van het duel omgedraaid. Mytilus kreeg de pass niet meer bij het net, verdedigend kende Ardito een sterkere fase. Dat in spireerde de Souburgers om naar een ruime setzege af te wikkelen en daarmee de schade enigszins te beperken. VLISSINGEN De mannen van DZK hebben hun openingswed strijd van het nieuwe seizoen ge wonnen. Gemakkelijk ging het niet, want De Vennen bood goed tegenstand, het werd uiteindelijk 13-10. De thuisploeg had het in het lege Vrijburgbad lastig met de laag vlieger van vorig seizoen. Al snel stond het 1-3 voor de ploeg uit Don gen. Bas van Houwelingen en Sjoerd Leijnse brachten DZK weer op gelijke hoogte, maar konden niet voorkomen dat de eerste periode met een 3-4-achterstand werd afge sloten. DZK boog de score weer om naar een 8-6-voorsprong, mede dankzij een doelpunt van jeugdspe ler Owen Riemens, die zijn debuut maakte in de competitie namens DZK. Via de broers Lennard en Alex Breel, routinier Sjoerd Leijnse liep DZK uit naar 12-7. In de laatste pe riode vergat DZK een grotere score neer te zetten en kwam De Vennen nog dichterbij: 13-10. maandag 5 oktober 2020 PM lek nu boven Na een lange afwezigheid van acht maanden door toedoen van een schorsing, mocht Karim Ben Sellam afgelopen weekend eindelijk zijn rentree in een officiële wedstrijd maken. De Vlissingse keeper maakte zijn opwachting zowel in de zaal bij Groene Ster als op het veld bij Vlissingen. Bas Dingenouts Vlissingen Was je zenuwachtig om weer op het veld te staan? Blij vooral! Zenuwen heb ik voor wedstrijden eigenlijk sowieso nooit. Ja, gezonde wedstrijd spanning heb ik, maar niet meer dan dat. Het was vooral heerlijk om weer de wei in te mogen. Ik heb wel al gekeept in oefenwed strijden, maar dat is toch anders. Het gevoel dat je een echte wedstrijd speelt is daar niet mee te vergelijken. Gelukkig was mijn schorsing voor een periode van acht maanden en niet voor een specifiek aantal wedstrijden. Als dat zo was, had ik door corona nog veel langer aan de kant ge staan. En het balgevoel, is het nog steeds aanwezig? Jahoor, absoluut. Ik heb de voor bereiding van begin af aan mee gedraaid en zoals ik zei dus ook al oefenwedstrijden gespeeld. Qua balgevoel en vorm zat het dus wel goed. Trainen vind ik ge lukkig ook heerlijk om te doen, je bent tenslotte lekker met de bal bezig. Toch was het een prach tig geluid hoor, dat eerste fluit signaal van de scheidsrechter. In de zaal hebben we met Groene Ster helaas verloren, maar op het veld stapten we wel als win naar van het veld, 4-0 tegen Hansweertse Boys. Karim Ben Sellam Een aanval van Mytlius wordt geblokt door Ardito. foto johan van der HEIJDEN Wat vind je eigenlijk leuker, het veld of de zaal? Vooropgesteld, ik doe het allebei ontzettend graag. Als ik moet kiezen, dan gaat de voorkeur echter wel uit naar de zaal. Ik houd van het razendsnelle spel in de zaal en de onvoorspelbaar heid die erin zit. Een wedstrijd kan uit het niets helemaal om slaan. Ik houd heel erg van het technische en tactische aspect in de zaal. Spelers moeten zich in kleine ruimtes zien te redden, wat tot spectaculaire momenten kan leiden. Zolang het kan, blijf ik zeker ook op het veld keepen hoor. Als ik maar zoveel mogelijk met de bal bezig kan zijn. En over tien jaar, wat heeft Karim Ben Sellam dan allemaal bereikt? Allereerst hoop ik dan nog steeds te voetballen. Qua pres taties hoop ik dat we met Groene Ster zeker nog een keer de play-offs in de eredivisie ge haald hebben. Bij Vlissingen zijn we met een mooi project bezig om zo snel mogelijk in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal te komen. Uiteraard hoop ik dat we dit voor elkaar krijgen en dat ik erbij ben. Misschien dat ik tegen die tijd ook nog keeper straining geef, maar dat is af wachten. Ik geef training bij JVOZ, wat momenteel erg goed bevalt. En op persoonlijk vlak? Huisje, boompje, beestje, daar droom ik van." Karim Ben Sellam in actie als keeper van Groene Ster. FOTO PAUL TEN HACKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47