Vierde gelijkspel voor Dallinga.com MLTC wint eenzijdige derby tegen Veere Mytilus heeft eerste zege te Oemoemenoe knokt zich in extremis langs Amstelveen 14 KORFBAL CLUBRECORD De Souburgse korfbalploeg speelt voor de tweede week op rij in dezelfde samenstelling en blaast DVS'69 opzij: 30-14. Joop van den Oudenhoven Sluiskil Het werd er één voor Schroder om zo snel mogelijk te vergeten. Ver lies in 28 beurten met 24-40. De spots waren gericht op Berry Dal- linga. Nog geen winstpunt had hij dit seizoen gehaald en ook nog niet echt goed gespeeld. Tegen een geduchte tegenstander als Frank Martens kwam hij voor het eerst echt tot bloei. Met een bliksem- start maakte hij Martens vanaf het begin kansloos. In slechts 13 beur ten stond er 20-10 op de teller. Stroever Na de thee ging het even wat stroever, omdat er te maken bal len werden gemist. Maar rap her pakte Dallinga zich en vond zijn ritme terug. Bij 40-28 haalde hij grijzend zijn eerste zege binnen. Dallinga na afloop: ,,Het ging van daag zoals de laatste weken op training. Ik had nu in de beginfase dezelfde rust als dan en dat be taalde zich uit. Toen maakte ik even wat foutjes waardoor de on- ^Met een bliksemstart liet Berry Dallinga zijn opponent Frank Martens vanaf het begin kansloos rust er toch weer insloop. Maar gelukkig kreeg ik weer controle en won royaal.'' Na de pauze won Steven van Acker nog na felle strijd van Harrie van de Ven met 40-34 en verloor Peter de Backer op een punt van Davy van Havere. AMSTERDAM De rugbyers van Oemoemenoe herstelden zich zaterdag knap van de thuisnederlaag tegen Gronin gen. In Amstelveen behaalden de spelers van Reweti Montgo mery een zwaarbevochten 12 - 16-zege. Bij rust keken de Middelburgers nog te gen een 6-o-achter- stand aan. In de eerste helft lag het initiatief bij de thuisclub. Am stelveen maakte veel ge bruik van kicks om Oemoe- menoe op eigen helft vast te zetten. Dat leverde wat penal ty's op, die vakkundig werden benut: 6-0. Vlak voor rust miste Joey Luitwieler (foto) zo'n kans, maar direct na rust bracht hij zijn team wel terug tot 6-3. Oemoemenoe kwam beter in de wedstrijd en werd dominanter in scrums en line- outs, maar met kicks liep Am stelveen verder uit naar 12-3. Ommekeer Tien minuten voor het einde kwam echter de ommekeer. Eerst be nutte Luitwieler een penalty (12-6) en met nog vijf minuten op de klok bestrafte referee Edwin van der Spek een hoge tackle van de thuisclub met een pe nalty-try voor Oemoemenoe: 12-13. Luitwieler bepaalde de eindstand in de slotminuut op 12-16. Menno Kole Veere De Middelburgers kenden 'on danks' de kunstgrasbanen in Veere geen enkele genade met de thuisploeg. Veere trad bovendien aan zonder Tim van Velzen en Jo- nas Patist, waarmee de rode loper min of meer werd uitgerold voor MLTC. Kopman Jasper Smit sprokkelde namens de thuisploeg in zijn enkelpartij tegen Rowin Tazelaar nog vijf games bij elkaar. Smits teamgenoten kwamen met z'n drieën bij elkaar opgeteld in de resterende enkelspelen in totaal niet verder dan zeven games. Ook beide dubbels gingen gedecideerd in twee sets naar MLTC. In een tijdsbestek van minder dan drieënhalf uur waren alles zes de partijen afgewerkt. Met dank aan een gesloten kantine stonden de mannen van MLTC al thuis hun douche te schrobben op een tijd stip dat ze normaal gesproken nog zouden moeten dubbelen. Hoe ironisch: juist terwijl er voor het eerst in de historie geen publiek aanwezig mocht zijn, boekte Fortis een clubrecord. Voor het eerst haalde het eerste team van de Sou- burgse korfbalvereniging het aantal van 30 doelpunten. De eersteklasser denderde compleet over DVS'69 heen en de jacht op doelpunten hield niet op voordat de scheids rechter floot voor het eindsignaal. ,,Daar was ik blij mee", zei coach Arco Goedkoop. ,,Ik hou er niet van als de ploeg genoegen neemt met een mindere fase." Natuurlijk belangrijker dan het hoge aantal doelpunten was het goede spel waarmee de dikke over winning tot stand kwam. Fortis heeft, zo lijkt het, het lek boven na de moeizame competitiestart. Na twee nederlagen en twee remises trok de ploeg van Goedkoop ein de-lijk eens aan het langste eind. ,,Het heeft ons een paar weken gekost om de plek van Remco Crucq op te vullen", legde hij uit. Die ervaren spits worstelt al sinds de seizoensstart met een blessure. ,,Nu staat Maurice van der Have daar. Niet als nieuwe Remco, maar als Maurice. Hij vult die positie nu heel goed in. In de voorbereiding liet hij dit nog niet zien. Nu geluk- Het heeft ons een paar weken gekost om de plek van Remco Crucq op te vullen - Arco Goedkoop, coach kig wel." In de vierde competitieronde, uit bij KCR, had Fortis het goede ge voel al te pakken. Door een paar te genvallers - vijf gemiste strafwor- pen en een dubieuze tegentreffer in de slotfase - eindigde het duel in 17 17. Zaterdag, thuis tegen DVS'69, zat helemaal niets tegen en werd het 30-14. In beide helften scoorden de Souburgers bijna even vaak als een week eerder in een hele wedstrijd. ,,Vorige week hebben we al laten zien dat we best wel kunnen korf ballen", gaf Joyce Schoonaard aan. „Vandaag tonen we écht aan dat we er nog zijn. We hebben nu twee wedstrijden in dezelfde samenstel ling kunnen spelen. Dat scheelt, we hoeven ons nu niet meer steeds aan te passen. Zelf miste ik ook een wedstrijd, omdat ik op die ochtend verkouden was. Normaal had ik ge woon gespeeld, maar nu met dat coronavirus mocht dat natuurlijk niet." Opluchting Schoonaard zag bij haar ploeg de opluchting, nadat Fortis vroeg een gat sloeg met DVS'69 en dus afste vende op een makkelijke middag. Van 3-3 ging het naar 11-5 en 15-6 bij rust. De routinier oogde zeer gretig en scoorde makkelijk. Voor rust had ze er al vier in liggen. ,,We vochten weer voor elkaar", zei de dertigja rige moeder van twee. ,,Zelfs hele maal tot het eind." Volgens Goedkoop was niet de frustratie over het eerdere puntver lies de bron van het goede spel. ,,Nee", zei hij, ,,dit is gewoon het krachtsverschil binnen onze poule. En dat moet je dan in cijfers uit drukken. Gelukkig hebben we dat gedaan." Fortis - vooraf bestempeld als ti telkandidaat - staat nog wel slechts Romy de Rijke breekt door en krijgt de bal van ploegge noot Tim Crucq. foto lex de meester vijfde. Met Korbis en Juliana heeft de Souburgse ploeg wel een een voudig programma de komende weken. Mogelijk kunnen de geel zwarten voor het begin van de zaal competitie weer de aansluiting vin den met de bovenste ploegen, die juist in oktober nog de degens krui- Geen uitgelaten stemming, geen terugblik onder elkaar of met sup porters in de kantine van de sport hal in Goes. Met een paar zelf mee gebrachte blikjes buiten de sport hal werd daarop ingespeeld. Daar werd ook het Zeeuws onderonsje nog eens doorgenomen. ,,Hier had ik niet op gerekend", bekende San der Sijp. ,,Ik heb met een aantal van die jongens nog gevolleybald. D'r zitten erbij met divisie-ervaring. Ik had op een moeilijk potje gere kend. Vier punten bijschrijven, dat is de afgelopen jaren niet zo heel vaak gebeurd." Ardito incasseerde in Goes de derde nederlaag op rij. De vooral uit routiniers bestaande Souburgse équipe kende een totale off-day. ,,Of het nou de zenuwen waren, of het tij dstip, ik weet het niet", zocht Ronald Groenewegen naar een oorzaak. ,,We kwamen overal een stapje te laat. Het was heel slecht en algehele malaise, niemand uitge zonderd. Normaal helpt het nog wel eens als je wisselt, maar ook dat was niet het geval. Gelukkig heeft niemand deze blamage gezien." Vooral passend zakte Ardito door de ondergrens. ,,We zijn de eerste drie sets volledig weggeserveerd. Dat mag ons toch eigenlijk niet ge beuren", vond Groenewegen, die zelf nog maar drie keer getraind had en aan de kant bleef. Mytilus begon sterk en stond in een mum van tijd met 7-1 voor. Aan de an dere kant van het net gingen de kopjes als gevolg daarvan omlaag. Sander Sijp: ,,Ik kan niet zeggen dat wij nou zo moeilijk serveerden, maar onze service was wel con- maandag 5 oktober 2020 PM Dallinga.com speelde in de ere divisie driebanden opnieuw ge lijk en nu tegen 't Hartje van Oosterhout. Alle ogen, voor zover die aanwezig mochten zijn, waren gericht op de Deen Allan Schr0der die zijn eerste thuiswedstrijd speelde. De tennissers van MLTC heb ben in de landelijke hoofd klasse een eenzijdige 0-6-zege geboekt in de Zeeuwse derby in en tegen Veere. De Middel burgers kwamen in zes partijen in geen enkele set in de proble men en onderstreepten daar mee nog maar eens de enorme verschillen in de samenge stelde competitie van 2020. Bij Fortis is het Roeland van Vliet Oost-Souburg De volleyballers van Mytilus hebben in de eerste klasse C de eerste zege te pakken. Na een puntloze nederlaag tegen AVC'87 werd in de tweede Zeeuwse derby in deze klasse met 3-1 (25-8, 25-17, 25-18, 10 25) gewonnen van debutant Ar- dito. Peter van Kouteren Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46