L M l 'Blij dat we niet met 10-0 wonnen' Kruiningen gaat geen uitdaging uit de weg m K-mm 11 Familieploeg 's-Heer Arendskerke is Bruse Boys de baas f WÈJ^ Tweede klasse A Dennis Goedegebure genoot van de support op afstand. ,,Er stonden mensen in de bossen en bij het hek te kijken. Dat zegt genoeg. De club leeft enorm. Sommige mensen kij ken de hele week uit naar de wed strijd van zaterdag." De aanvaller van Arendskerke omschrijft zichzelf als een 'echte clubman'. Zijn vader - tevens assis tent-trainer - en diens broers en neven gingen hem voor bij de hoofdmacht. Ook de huidige gene ratie Goedegebures (zeven in to taal) timmert aardig aan de weg. Naast broertje Sander maken neef Jari en achterneven Robin, Dejan, Jay en Sam onderdeel uit van de eerste selectie. Dennis was de enige van het ge zelschap die in de basis startte te gen Bruse Boys. Zijn familie moest het in dat opzicht afleggen tegen de Corstanjes. Broers Marijn, Siem en Joep begonnen allen in de startop stelling. Ook de familie Tange deed een duit in het zakje. Marc speelde de hele wedstrijd en Rick kwam als invaller binnen de lijnen. Het vriendenteam - met famili aire invloeden - begon goed aan de wedstrijd. Michel Harinck raakte na twee minuten al de paal. Krap een kwartier later was het wel raak. Na een aanval via Goedegebure en Ha- rinck kwam de bal bij Siem Cor- stanje terecht. Hij schoof de bal in het doel: 1-0. Na de treffer snelde de rechtsback richting de partytent. Hij gleed op zijn knieën langs de plek waar nor maal de supporters staan en balde zijn vuist. De andere spelers van Arendskerke vierden het feestje mee. ,,Normaal gesproken staat er veel publiek langs de kant en is het gezellig in de kantine", vertelde Goedegebure. ,,Het is even schake len nu." Rene Scholts had die mentale schakeling liever niet gemaakt. Als het aan de trainer van Bruse Boys lag, was het duel afgelast. ,,Hier is niks aan", zei hij na afloop. „Voetbal heeft nu geen functie. Het kost de verenigingen geld. De KNVB wil de competities voor het EK afronden. Waarom voetballen we niet in juni? De clubs zouden samen moeten opstaan en een vuist maken." Ook over het spel van zijn ploeg verbeet hij zich. ,,In de eerste helft speelden we dramatisch. We verlo ren elke tweede bal en we konden voorin geen enkele bal vasthouden. Op zulke momenten moet je de du els aangaan en winnen, maar er was te weinig inzet." Bij de thuisploeg waren ze juist te spreken over het eerste bedrijf. ,,We zakten een beetje in en loerden op de counter", verklapte Goedege- bure het strijdplan. ,,Op de mo menten dat het kon, probeerden we te voetballen. Dat lukte af en toe re delijk goed." Gedurende de tweede helft kon de treffer aan beide kanten vallen. In de 72ste minuut schoot de links benige Jasper Westplate een vrije trap via de binnenkant van de paal in het doel: 2-0. Vijf minuten later besliste Harinck de wedstrijd door de 3-0 te maken. In de blessuretijd maakte Domenique van den Berge er nog 3-1 van, maar hij kon niet voorkomen dat Arendskerke zijn eerste overwinning van het seizoen boekte. De trainer van GPC Vlissingen schatte de overwinning wel op waarde in. Tegenstander Goes kwam al voor rust met negen man te staan. Boudewijn Boonman en Rob Schalkoort liepen elk tegen twee gele kaarten op. ,,Dat was wel een klein smetje, maar Goes staat bekend als een ploeg die als het gaat om de mentale weerbaarheid niet zo sterk is. Wij zijn daar goed mee omgegaan'', gaf Mual aan. GPC Vlissingen speelde volgens opdracht met geduld. ,,De groep was erg hongerig, maar ze bleven rustig en we waren kwalitatief be ter.'' In de eerste helft scoorde Ro bin de Pagter twee keer uit een strafschop. Ondanks de numerieke meer derheid bleef Mual op zijn hoede. ,,We hadden zeker de overhand en ik ben ook eigenlijk heel erg blij dat het na rust geen 10-0 werd. Dan ga je volgende week naar Nieuwdorp op een roze wolk. Ik ben blij dat het zo gelopen is, maar we hadden best wel meer mogen laten zien.'' Nieuwkomer Churmey Leon scoorde in de tweede helft twee keer voor GPC Vlissingen. Mual: ,,Ik ben blij dat we weg zijn van de nul punten. Dat is iets waar we na een goede voorbereiding al veel eerder op hadden gehoopt.'' GPC staat na de overwinning op het rood gekleurde Goes op de ranglijst op de negende plek. Goes blijft door het resultaat in Vlissin- gen hekkensluiter. Net als de hoofdmacht van de club - in de derde divisie - staat het nog altijd op nul punten. KRUININGEN Twee seizoenen geleden degradeerde Kruinin- gen van de derde naar de vierde klasse. Het eerste seizoen op dat niveau was wisselvallig, maar nu - met een nieuwe trai ner - gaat het goed. Marvin Paauwe kwam over van DwO'15 en beleeft een fijne seizoenstart. Zaterdag werd er met 2-0 gewonnen van het hoog geklasseerde SPS. ,,Wederom een lekker resul taat. De eerste wedstrijd won- nen we van Smerdiek (1-0). Twee wedstrijden gespeeld, al lebei gewonnen en twee keer de nul gehouden. Niet slecht toch?'', aldus Paauwe. De eerste reeks wedstrijden in de vierde klasse B is een uit daging, met sterke tegenstan ders. ,,Maar Kruiningen gaat geen uitdaging uit de weg'', zegt Paauwe stellig. Lees het hele verhaal met de nieuwe trainer van Kruiningen op pzc.nl/sport. maandag 5 oktober 2020 PM Juichen voor een fictief publiek J 's-Heer Arendskerke 1 Bruse Boys 16. S. Corstanje 1-0 72. Westplate 2-0 76. Harinck 3-0 90+1. D. Van den Berge 3-1 De partytent voor de kantine van 's-Heer Arendskerke biedt normaal gesproken onderdak aan tientallen supporters. Van wege de coronamaatregelen was er zaterdag tijdens het duel met Bruse Boys in de tweede klasse E geen publiek welkom rondom het veld. Toch konden enkele voetballiefhebbers het niet laten om naar het sportpark te komen. Len Wolters 's-Heer Arendskerke PV> «WM. 1 1 .,üb m Dennis Goedegebure (blauw wit) in duel met Johan Vroegin- deweij. foto johan van der heijden Familie Goedegebure is goed vertegenwoordigd in het eerste elftal van 's-Heer Arendskerke. Ze zijn met zijn zevenen. GPC Vlissingen boekte tegen Goes de eerste overwinning (4-0) van het seizoen in de derde klasse A. ,,Het werd ook een beetje tijd, omdat we de eerste twee wedstrijden al met 4-0 en 4-1 verloren hadden'', sprak een opgeluchte Marlon Mual. Klaas Verspoor Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43