Terneuzense Boys trapt er niet meer in uw en is Schets weer kwijt Het regent onvoldoendes bij slap acterend Kloetinge 9 maandag 5 oktober 2020 vn Het eerste punt van het sei zoen is binnen voor Terneu zense Boys. De ploeg van Hu bert van den Hemel mocht op basis van de eerste helft mis schien aanspraak maken op meer, maar mocht na het tweede bedrijf zijn handen dichtknijpen met een gelijk spel. Op bezoek bij XerxesDZB werd het na een treffer van Mi- roslav Peric 1-1. hield het in de eerste helft goed dicht achterin. In de tweede helft was dat anders, zag ook Van den Hemel. ,,Toen gingen we te ver te rug en kregen we veel kansen te gen.'' Terneuzense Boys speelt dit seizoen realistischer. Minder aanvallen, lager drukzetten en vooral compacter spelen. On danks dat de trainer er zelf ook geen fan van is. ,,Het gaat ge- makkelijk is om iets te roepen over tegengoals, terwijl je zelf met 2- of 3-0 voor had kunnen staan. ,,Ik ga de laatste zijn om met een vinger naar iemand te wijzen, maar die kansen mogen afgemaakt worden'', zei De Pauw. ,,Dat wij scherper moeten verdedigen, dat is ook te recht. Zo moet iedereen in de spie gel kijken. Je kunt alles tot in detail blijven benoemen, maar het is een geheel van fouten.'' Na 34 minuten profiteerde Ajax van de ruimte op rechts en schoot Ricardo Fransberg de 1-1 binnen. Daarna was Hoek het ineens hele maal kwijt. Alexander Embrechts, de kompaan van De Pauw achterin, leverde de bal in bij Sercan Yilmaz, die de 1-2 binnen schoot. Op slag van rust liet Embrechts zich aftroe ven door Fransberg, waarna Yilmaz de bal tegen de arm van De Pauw schoot. De strafschop werd feilloos benut door Fransberg (1-3). ,,Het zat even allemaal tegen en dat is frus trerend. Maar dan moet je niet naar elkaar gaan roepen. Iedereen had er zijn aandeel in.'' Na rust drong Hoek aan, maar bleef de aansluitingstreffer uit. Ajax profiteerde met twee tegenstoten van de ruimte achterin (1-5), waarna Hoek pas in de slotfase nog twee keer wist te scoren. Fabian Wilson tekende voor 2-5, invaller Kyle Doesburg - die voor het eerst minuten kreeg - maakte er nog 3-5 van. De Pauw: ,,We moeten naar onszelf kijken. Als we in de eerste helft het verschil maken, komt Ajax waarschijnlijk niet meer terug. Maar een wedstrijd killen, is te vaak een probleem.'' Vandaag meldt Istvan Bakx zich voor het eerst in Hoek. Na de zwakke seizoensstart kan de ren tree van de oud-prof ook een nieuw begin voor Hoek inluiden. Lieven Gevaert zal Bakx snel op willen stellen. De trainer doet er goed aan om niet de beste spelers maar het beste team neer te zetten. Dat kan ten koste gaan van gevestigde na men en dat zal gezeur en scheve ge zichten opleveren. Maar het duel met Ajax maakte duidelijk, dat vrij wel niemand binnen de selectie van Hoek nu nog veel babbels moet hebben. Daniel Wissel Rotterdam Een soort zelfde scenario als twee weken geleden voltrok zich ook nu weer. Toen duurde het drie mi nuten voordat de gelijkmaker ach ter Nando Pijnenburg in het netje lag, nu kon Terneuzense Boys am per een minuut genieten van de openingstreffer van Peric, vlak voor rust. ,,Het had lekker geweest als we die voorsprong mee de rust in konden nemen'', vertelde Van den Hemel na afloop. Zijn ploeg i Miroslav Peric zet Terneuzense Boys op voorsprong maar het duel eindigt in 1-1 woon niet in deze klasse. Vorig jaar had ik die illusie nog, nu niet meer.'' Zaterdag wacht Oranje Wit, Terneuzense Boys heeft zijn les sen geleerd. ,,We trappen er niet meer in. Als nieuwkomer mag je best een beetje minder mooi voetbal spelen.'' HEINENOORD Je kon er za terdag alle clichés en open deuren op loslaten, maar Kloe- tinge was simpelweg niet goed genoeg op bezoek bij SV Hei- nenoord. De ploeg van Marcel Lourens kreeg de bal, maar deed er vervolgens heel weinig mee. Veel spelers haalden niet hun niveau en daar profiteerde de thuis ploeg maar al te graag van: 3-0. Het regende zaterdag middag hard in Heinen- oord, maar dat waren zeker niet de voldoendes voor spelers van Kloetinge. Lourens sprak dan ook van een zeer teleurstel lende middag. ,,Heinenoord deed het goed. Zakte ver in, hield voorin de bal vast en wij waren niet in staat om daar iets tegenover te stellen. Te gehaast en zonder de wil om echt te winnen lukt het dan al hele maal niet op zo'n middag.'' En door het scoreverloop voet balde Kloetinge na iets meer dan een uur spelen dan ook niet alleen tegen Heinenoord, maar vooral tegen zichzelf. De ploeg keek toen tegen een 2-0-achterstand aan, maar al in de rust vroeg Lou- rens zich af of zijn spe lers wel wilden win nen. „Hoe kan het nou dat de wil om te winnen bij hen veel meer aanwe zig is dan bij ons? Ook het slot- offensief leverde eigenlijk hele maal niks op.'' Het betekende de eerste ne derlaag van dit seizoen. ,,Je struikelt altijd wel een paar keer, maar liever niet zo vroeg natuurlijk. Ik ben benieuwd hoe we hier volgende week te gen XerxesDZB op reageren.'' park Het Schenge, omdat hij naar eigen zeggen nog hoop had op een club uit het betaalde voetbal. ,,Er zijn ook wel wat gesprekken ge weest met clubs, ook uit het buiten land, maar echt concreet werd dat niet. Uiteindelijk ben ik blij dat ik hier nu ben'', zei de voormalig prof. Roepende In het duel met Sparta Nijkerk was hij vaak een roepende in de woes tijn en was zijn rol te beperkt. Dat kwam enerzijds doordat Sparta Nij- kerk de weg naar Schets vakkundig had dicht geplaveid, en anderzijds omdat Goes meer de nadruk op de verdediging had gelegd. Om vanuit daar pas aan aanvallen te gaan den- ken. ,,Ik denk dat we het vandaag goed gedaan hebben. Alleen creëer den we te weinig. Maar als we ver dedigend goed staan, dan gaan we wedstrijden winnen.'' Als we op de manier doorgaan, dan komen de punten vanzelf -Siebe Schets (22) De Goesenaren gaven tegen de nummer één van vorig seizoen weinig weg en kwamen schlemie lig op achterstand: Bryan Burger- hout was het meest attent nadat Brian Meulmeester een schotje van Jesse Buitenhuis niet goed had ver werkt. Even later had Huib van Hecke de gelijkmaker op zijn schoen maar zijn inzet belandde op de buitenkant van de paal. ,,Het zit ons in deze fase ook niet echt mee'', beseft Schets. ,,Maar als we op deze manier doorgaan, dan komen de punten vanzelf. Daar ben ik van overtuigd.'' De aanvaller bleef in de rust in de kleedkamer achter omdat zijn hamstringblessure weer op speelde. ,,Dat is ontzettend balen. Voor nu is het zaak dat ik eerst goed herstel en zorg dat ik honderd pro cent fit ben. Er komen nog genoeg wedstrijden aan.'' Scheidsrechter Shona Shukrula zet de Goes-muur op afstand. Vanaf links Jelle Klap, Thomas de Rijke, Ruben Hollemans, Souffi- ane el Ouazzani en Siebe Schets (9). foto arjen gerritsma/orange pictures PM ar de tekentafel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41