O 0 O 3-5 10 0 Goes verliest opnie 8 Groene Ster is het even helemaal kwijt Boere en Türkgücü geven zege nog weg Monsterzege voor team Bouzambou Voor Hoek lijkt er in het duel met Ajax lange tijd niets aan de hand. Vlak voor rust incasseert de ploeg echter drie goals, waarna het met 3-5 verliest. DERDE DIVISIE PIJNLIJKE NEDERLAAG Het was vrijdagavond stil in de kleedkamers van Groene Ster Vlissingen. De Zeeuwse zaal- voetbaltrots had stof tot nadenken gekregen door de spijkerharde 6-1-thuisnederlaag tegen BE'79. Op die ruime cijfers was niets af te din gen. Groene Ster mocht de bal hebben en de promovendus uit Berkel-Enschot loerde op de counter. De Zeeuwse ploeg hanteerde echter een te laag baltempo, passte slordig, schoot 'keepbare' ballen en miste voorin de creativi teit om een mannetje uit te spelen. Halver wege stond het in Vlissingen 0-2. Toen na rust de 1-2 viel was er hoop op een goed resultaat, maar BE'79 sloeg meteen weer toe (1-3). Het was het over en sluiten en het werd nog 1-6. Tom Boere is na drie duels nog steeds ongesla gen met Türkgücü München. Na een gelijk spel op de eerste speeldag tegen Bayern Mün chen II en een overwinning op Kaiserslautern, leek in het uitduel met Waldhof Mannheim de tweede zege te worden geboekt. Na een 2-4-voorsprong eindigde het duel in de Derde Liga in 4-4. Boere deed 57 minuten mee en werd toen gewisseld. Türkgücü München heeft na drie competitieduels nu dus vijf pun ten. De promovendus bezet daarmee de zesde plaats. Boere, die vorige week zijn eerste goal van dit seizoen maakte, speelt komend week end met zijn ploeg tegen Wehen. PWG Saïd Bouzambou is in de eredivisie zaalvoet bal nog altijd foutloos met Hovocubo. De aan valler uit Vlissingen boekte zaterdagavond een monsterzege met zijn ploeg. ASV Lebo werd met maar liefst 15-1 opzij gezet. Bouzam- bou scoorde zelf niet, maar was wel bij ver schillende doelpunten betrokken. Voor Hovocubo, dat na vier duels nog de volle buit heeft, was het al de derde keer dat het de dubbele cijfers haalde. Eerder werden Feyen- oord Futsal (10-2) en ZVV Den Haag (18-2) al vernederd. Het eerstvolgende duel voor Hovo- cubo is de bekerwedstrijd tegen Groene Ster, op 16 oktober in Vlissingen. Quote van de dag Bliek Karelse Hoek Het voorspel in Hoek ging vooral over voetballen zonder publiek. Aan het einde van een bewogen maar bijna doodstille middag sprak vrijwel niemand daar nog over. De ambitieuze derdedivisionist werd te kijk gezet door Ajax (3-5) en de conclusie kon worden getrokken dat het maar goed was dat weinig mensen dit duel hadden kunnen zien. Na vijf wedstrijden heeft Hoek al tien verliespunten en kan trainer Lieven Gevaert terug naar de tekentafel. Het verhaal van de wedstrij d was simpel samen te vatten. Hoek be gon prima, had al snel de overhand, scoorde na achttien minuten uit een door Rik Impens benutte straf schop (1-0) en verzuimde om daarna verder weg te lopen. Eén, misschien twee goals erbij en het labiele Ajax - dat twee weken gele den met maar liefst 11-0 werd ver nederd door Dovo - zou waar schijnlijk al verslagen zijn. Maar zo als al eerder dit seizoen is gebleken, gaat scoren Hoek vaak heel moeilijk af. De marge bleef één goal en in de laatste elf minuten van de eerste helft werd het duel volledig op z'n kop gezet. Ajax scoorde drie keer en leidde halverwege ineens met 1-3. Heftig discussiërend gingen de spe lers van Hoek het veld af, richting de kleedkamer. Er waren twee kampen: de aanvallend ingestelde HSV HOeK Je moet niet naar elkaar gaan roepen. Iedereen had er zijn aandeel in spelers aan de ene kant, het verde digende compartiment aan de an dere kant. De boodschap van de aanvallers: jullie moeten ver domme eens fatsoenlijk verdedi gen. De repliek van de defensie: maak die kansen eens af, dan lullen we nergens meer over. Instrueren Voor de standpunten van beide kampen viel wat te zeggen. Want Hoek liet het zelf liggen, zowel voorin als achterin. Steve Schalk wijk liet na 25 minuten na om er van dichtbij 2-0 van te ma ken. Tijdens een blessurebehande ling liep Dion Glumac, assistent trainer van Ajax, het veld rond om voor de tribune drie spelers te in strueren. Toeval of niet: daarna kroop Ajax uit zijn schulp, kwam in de wedstrijd en legde die meteen in een beslissende plooi. Tot ongeloof van alles en ieder een bij Hoek, met de discussie tot gevolg. ,,Je verdedigt als ploeg en je valt aan als één ploeg'', reageerde Niels de Pauw na afloop. De cen trale verdediger zei dat het heel Het decor van sportpark De Ebben- horst in Nijkerk deed zaterdagmid dag mistroostig aan. Geen publiek ter ondersteuning, of hoongelach vanaf de tribunes. Voor Siebe Schets een hard gelag. Hij speelde immers nog niet zo lang geleden met Go Ahead Eagles in een afgela den Adelaarshorst. Nu speelt hij in de derde divisie, waar hij op zijn plek is. ,,Lekker voetballen, dat is het belangrijkste nu.'' Bij Goes wordt veel verwacht van Schets, die de leegte op moet vullen die topscorer Steve Schalkwijk ach terliet. De oud-speler van onder meer FC Twente, Go Ahead Eagles en FC Dordrecht speelde vanaf ja nuari een paar maanden bij Kozak ken Boys. Daarna maakte hij de overstap naar Goes. De 22-jarige Middelburger kwam als laatste speler binnen op sport- 'Ik vind dat we echt geweldig hebben gevoetbald.' maandag 5 oktober 2020 PM ZAALVOETBAL VOETBAL ZAALVOETBAL De dammers van PWG 's- Gravenpolder wonnen ook hun tweede wedstrijd in de nationale club competitie. In Nijmegen won het met 10-6 van de plaatse lijke Damcom- binatie. Op de zesde speeldag in de Keuken Kampi oen Divisie komt Julius Bliek vanavond pas in actie met FC Dor drecht. De ver dediger gaat met 'Dordt' op bezoek bij TOP Oss, dat pas één punt heeft. De aftrap is om 21.00 uur. 13 John Karelse boekte met zijn ploeg Achilles Veen een knap pe overwinning op DHSC. Het duel eindigde in 4-1. Achilles Veen bleef daardoor ge deeld koploper in de hoofd klasse A, met 13 punten uit 5 duels. a (O Gevaert terug na> Barry van der Hooft Is 1 Hoek - Ajax 1 18. Impens (pen.) 1-0 1-1 34. Fransberg 1-2 38. Yilmaz 1-3 45. Fransberg (pen.) 1-4 71Smal 1-5 75. Fransberg 84. Wilson 2-5 90. Doesburg 3-5 Opstellingen De Vroe Weitz Wilson Wollgarten Embrechts Van Zoolingen De Pauw Koppers 72. James 68. Janzen Bannani Middelwijk Constansia 80. Dames Vandepitte Van Moerkerk Impens De Jonge De Jager Van Roemburg Schalkwijk Yilmaz 60. Doesburg 65. Buis Delannoy Smal 60. Smulder Fransberg - Niels de Pauw (24) Scheidsrechter: Aafouallah (Eindhoven) Toeschouwers: 20 Invaller Roycel James gaat on deruit in een duel om de bal met Ajax-verdediger Jake Wollgar- ten. FOTO ANNE HANA I Sparta Nijkerk-Goes 1 60. Burgerhout 1-0 Opstellingen Beukers Meulmeester Diderik Klap Krant De Bert Makizodila De Kok Geurtsen 83. Bank Van Groen Van Nielen Van der Wal El Ouazzani Bakkenes 74. Basagac 46. Burgerhout Hollemans Plet De Vlieger 46. M. Ahrens Kabwe Manengela De Ruiter Schets 72. Van Nieuwkerk 46. Van Hecke itenhuis De Rijke Scheidsrechter: S. Shukrula (Alkmaar) Toeschouwers: 15 Goes wacht nog steeds op de eerste punten van dit seizoen. Het spel tegen kampioenskandi daat Sparta Nijkerk was hoop gevend, alleen stond de ploeg opnieuw met lege handen (1-0). Tot overmaat van ramp verloor de derdedivisionist ook nog Siebe Schets, de man die dit sei zoen voor de doelpunten moet zorgen. Gert-Jan Oosterveen Nijkerk Tom Boere (rechts) in actie tegen Wald hof Mannheim. foto bsr agency - Trainer Rogier Veenstra, na de nipte 3-2-nederlaag van ASWH in de topper tegen AFC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40