'Deze wedstrijd was te gek voor woorden' moet nieuwe puzzel gaan leggen 1-0 3 maandag 5 oktober 2020 Ze spotten met alle wetten van het voetbal, gistermiddag, de spelers van AZ en Sparta. Maar leuk was het op Het Kasteel. In een wedstrijd die onmogelijk te analyseren valt, vielen de doel punten als rijpe appeltjes en regen de absurde momenten zich aaneen. Eindstand in Rot terdam-West, na een 0-4-stand bij rust: 4-4. Dennis van Bergen Rotterdam Of hij in dat pluche omhulsel moet praten, vraagt Sven Mijnans, wan neer hij een microfoon onder zijn neus krijgt gedrukt. Zojuist heeft de 20-jarige middenvelder met een wonderlijk doelpunt een eind ge maakt aan een al even wonderlijke editie van Sparta-AZ. ,,Ik weet niet wat ik moet zeggen", klinkt het ver baasd. ,,Echt, dit is een jongens droom." Negentig minuten aan een stuk gebeurt er van alles op het lege Kas teel, maar verklaarbaar is er weinig. Dat AZ binnen een ruim half uur een 0-4-voorsprong neemt bijvoor beeld, mogelijk gemaakt door Zak aria Aboukhal en Dani de Wit (beide tweemaal). Ze profiteren van onthutsend slecht verdedigen van de Sparta-defensie, aangevoerd door de al even dramatisch keep ende Benjamin van Leer. En dat de anders zo balvaste Teun Koopmei- ners bij die stand een penalty mist namens de Alkmaarders is al net zo curieus. ,,Ik denk dat het maar beter is om niet al te veel te analyseren", zegt AZ-trainer Arne Slot na afloop. ,,Het was namelijk absurd wat ik gezien heb. Deze wedstrijd was te gek voor woorden." Na rust komt Sparta terug, na een rode kaart voor AZ-doelman Marco Bizot zelfs tot 4-4. De tweede helft van AZ-Sparta vormt het bewijs dat voetbal soms eenvoudigweg niet uit te leggen is. Leroy Fer, Bart Nieuwkoop en topscorer Steven Berghuis vieren de eerste treffer van Bryan Linssen in het shirt van Feyenoord. Lins sen nam de 1-2 voor zijn rekening. foto bsr agency als invaller tegen ADO namelijk wederom prima in. De Portugees was nadrukkelijk betrokken bij drie Rotterdamse goals en het betekent meteen dat niet letterlijk alles van Steven Berghuis, die tweemaal scoorde, moet komen. Echt genieten Bij Feyenoord leek voor het eerst na de coronacrisis de puzzel echt op zijn plek te vallen. ,,Willem II had vandaag weinig te vertellen en die ploeg verliest zelden in eigen sta dion", zei Advocaat. Berghuis vond dat ook. ,,Als we zo spelen, is het echt genieten voor ons in het veld,'' zei de aanvoerder. Soms heeft een ploeg een mo ment nodig in het seizoen waarin alles op zijn plek valt. Dat zou de wedstrijd tegen Willem II kunnen zijn. ,,Maar dit was pas de vierde wedstrijd'', zei Advocaat. ,,Of ik er nog steeds een spits bij wil? Dat zou ik wel doen ja.'' Die extra aanvaller kan er eigen lijk alleen bij komen als Feyenoord aanvoerder Berghuis nog kwijt raakt. Dat zou in één klap het cha grijn terugbrengen in de Kuip. Dat was gisteren opeens verdwenen. ,,Ajax verliest, AZ gelijk'', zei Dick Advocaat tevreden. ,,En dan staan wij opeens bovenaan. Wat dat zegt? Dat wij best een aardig ploegje hebben.'' akkoord met Werder Bremen over de terugkeer van Davy Klaassen. Wie Ajax zag stoeien in het noor den, kan zich goed voorstellen dat de voetbaldirecteur op de terug weg, onderweg naar het westen, na een uitermate belabberd optre den van de titelkandidaat, toch maar een ultiem bod uitbracht op de middenvelder. Op basis van wat Ajax gisteren liet zien, is een hereniging met Klaassen broodnodig. Dat is na tuurlijk makkelijk roepen na een nederlaag. Zeker ook omdat Ten Hag nog niet wilde prijsgeven welke rol hij voor Klaassen in petto heeft zolang van een ak koord geen sprake was. Inspiratie loos vond de coach het niet, al miste Ten Hag wel de nodige diep- gang en tempo in zijn ploeg. Dat Ajax onmachtig voor de dag kwam, kan de coach met één uit gespeelde aanval in de eerste helft en pas een half uur na de ope ningstreffer van tiener Remco Balk de tweede onmogelijk ont kennen. En dat terwijl Ten Hag door de terugkeer van Ryan Gra- venberch en de geseponeerde kaart van Edson Alvarez juist weer het middenrif waarmee hij de kansen aaneen reeg en door de oe fencampagne denderde, kon her stellen. De afwezigheid van de sterk begonnen Mohammed Ku dus hoefde daarom geen grote aderlating te zijn. Het baltempo lag te laag, ook omdat bij een gebrek aan positie wisselingen de afspeelmogelijkhe- den niet overhielden. Een mid denvelder als Klaassen, die met zijn diepgang gaten voor anderen trekt, kon Ajax toen goed gebrui ken, ook omdat Promes als scha duwspits nauwelijks werd gevon den. Basisdebutant De grip die Ajax eerder nog wel had, raakte het in de tweede helft ook kwijt. Bij één van de 23 ballen die Ryan Gravenberch verloor, ontsnapte Jörgen Strand Larsen. Zijn schuiver werd nog gekeerd door Andre Onana, waarna basis debutant Balk Ajax van de koppo sitie kegelde. Dusan Tadic en Klaas-Jan Hun- telaar raakten in één aanval beiden nog de lat, maar een punt zou de ontstane problemen in balbezit meer camoufleren. Ten Hag wei gert na de productieve voorberei ding zijn foefjes met 'nieuwe' po sities voor Alvarez, Tadic, Promes en Labyad al op te geven. Had Ajax afgetekend gewonnen, dan waren de problemen met de vertragende Alvarez, nog grillige Gravenberch en zoekende Promes ongetwijfeld later aan het licht ge komen. Wie de titelfavoriet tegen Groningen een gebrek aan diep gang, creativiteit en rendement (hele wedstrijd) en gif (na rust) zag etaleren, kan nauwelijks an ders constateren dat Ajax - zeker met een propvol en Europees pro gramma voor de boeg - niet één, maar zelfs meerdere Klaassens ge bruiken kan/kon. ineens weer weg I FC Groningen-Ajax 1 49. Balk 1-0 Opstellingen Padt Onana Dankerlui Mazraoui Dammers 77. Huntelaar Itakura J. Timber Van Hintum Blind El Messaoudi 76. Martinez Matusiwa Tagliafico Lundqvist Alvarez 87. Poll 69. Ekkelenkamp Van Kaam Promes 97. Postema Gravenberch Balk Antony 69. El Hankouri 55. Neres Larsen Labyad 70. Joosten 69. Traoré Tadic Scheidsrechter: Higler Toeschouwers: 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35