suDDorters Ten Hag 1-4 2 Feyenoord wint met 1-4 van Willem II, maar dat had net zo goed 1-7 kunnen zijn. Waar de Rotterdammers voor het duel nog zoekende leken, lijkt de puzzel opeens in elkaar te zijn gevallen. EREDIVISIE WILLEM II-FEYENOORD Linssen was de spits, Diemers een valse linksbuiten COLUMN HUGO BORST zult maar supporter zijn van een club die halverwege met 8-0 achter had moeten staan en er na 90 minuten nog een gelijkspel uit haalt. Dat is once in a lifetime. Helaas was op de tribunes nie mand getuige. Het aantal supporters op Het Kas teel was nul. De man achter de gelijkmaker, Sven Mijnans, is de enige die het over 51 jaar zal naver tellen. Zijn kleinkind vraagt opa of de supporters op 4 oktober 2020 op de stoelen stonden die laatste tien minuten. En dan krijgt de kleine jongen het verhaal te horen over COVID-19, waarvan wij nu de afloop nog niet kennen. Het was een historisch voetbalweekend. Voor het eerst sinds de uitbraak van het coronavirus zat er in de eredivisiestadions geen publiek. Zonde, want FC Utrecht creëerde in de Galgenwaard 38 doelpogingen tegen Heerenveen. En in het Gelre- dome gaven sierkunstenaars Oussama Tannane en Riechedly Bazoer weer voetballes. En in Gronin gen flikte de thuisclub het dit jaar voor de tweede keer: winnen van Ajax. Gelukkig hebben we de beelden nog. De aanhangers van PSV hadden zich trouwens wel kapot geërgerd als ze het Philips Stadion hadden mogen bezoeken: de spelers van Fortuna Sittard vonden elkaar beter dan die van PSV. De luidruchtige aanhang van Willem II zal achteraf wel blij zijn dat de verloren thuiswedstrijd (1-4) tegen Feyenoord aan hun neus voorbijging. Mis schien zat de Willem II-fan wel in de Efteling. Dat mocht (mag) namelijk wel. Tot ergernis van Dick Advocaat. De oudste ere divisietrainer aller tijden (73 jaar jong) blijft zich verbazen over het onrecht dat mensen wel met zijn allen in een pretpark mogen zijn, maar niet in een voetbaltempel. Hij stond daar niet alleen in. Coach Andries Jonker (Telstar) klaagde over de Amsterdamse burgemeester die het toestaat dat er in Amsterdamse theaters meer dan 30 mensen welkom zijn - binnen dus! Ik hoorde routinier Ron Jans (FC Twente) mopperen over de maatre gel van het kabinet om voetbalstadions drie weken leeg te houden. Deed jonggediende Danny Buijs (FC Groningen) ook, al zei hij erbij dat hij er niet voor had doorgeleerd. Het zijn begrijpelijke reacties. Gedupeerde sport schoolhouders deden voor 1 juli hetzelfde. Horeca ondernemers klagen al zeven maanden steen en been. Ze komen op voor hun toko, en/of beroeps groep. Een faillissement is meer dan pijnlijk, daar kleven menselijke drama's aan. Veel mensen kij ken ontevreden opzij en wijzen: waarom zij wel? In Staphorst hadden godsdienstwaanzinnigen gis teren schijt aan Mark Rutte, én het overbelaste zorgpersoneel in Nederland. De gekkies gingen gisteren in shifts van 600 man in de kerk zitten en vertrouwden hun lot toe aan hun vermeende Schepper. Zeer tegen mijn natuur in ben ik tijdens deze pandemie bereid gedienstig te zijn. Als het moet zet ik een mondkapje op, ik beperk mijn reizen, waar ik ga probeer ik 1,5 meter afstand te houden. Wat de lege voetbalstadions betreft heb ik wel een verzoek aan onze premier en minister Hugo de Jonge: maak over twee weken een uitzondering voor de Kuip. Casper van Eijck, clubarts van Fey- enoord, is bezig data te verzamelen over hoe het nou precies zit met dat rotvirus in de buitenlucht. Tijdens de thuiswedstrijden tegen FC Twente en ADO Den Haag zijn de eerste schreden gezet. Om dat wetenschappelijk onderzoek voort te kunnen zetten zou Feyenoord - Sparta gedeeltelijk met pu bliek gespeeld moeten worden. Het is competitie vervalsing, maar ach, dat voordeel gunnen we krasse knar Advocaat toch wel? Roemeratoe Invalbeurt bij Twente KNVB beker Goes kan Volendam treffen Dat chagrijn bij Feyenoord, dat leek nog wel een tijdje aan te hou den. Er werd in en rond de Kuip de afgelopen weken over van alles en nog wat gediscussieerd. Dick Ad vocaat ergerde zich vaak groen en geel. Over het feit dat de Rotterdam mers in de oefencampagne nauwe lijks genoeg spelers hadden om oe fenwedstrijden af te werken. Dat er wel spelers werden gehaald voor het hoogste jeugdelftal maar lange tijd niet voor de hoofdmacht. Er was de kwestie met spelers die graag dieper op de helft van de te genstander op de bal wilden jagen dan de trainer voor ogen had. En Dick Advocaat vertelde vrijdag nog luid en duidelijk dat hij niet altijd op één lijn zit met Frank Arnesen, de technisch directeur die hem maar niet aan een extra spits wil helpen. En dan was er nog de situatie rond Robert Bozenik, de spits die Feyenoord in januari voor 4,5 mil joen weghaalde uit Slowakije. Ad vocaat liet gisteren in Tilburg zien hoe hij de ontwikkeling van Boze- nik ziet. Hij liet bij afwezigheid van Nicolai J0rgensen niet de Slo- waak opdraven in de punt van de aanval, maar bombardeerde Bryan Linssen opeens tot gelegenheids- spits. Bozenik zat op de bank en omdat corona ook nog eens had toegeslagen in de selectie zaten er maar drie andere veldspelers naast hem in Tilburg. Ontploffingsgevaar Het broeide bij Feyenoord en ie dereen voelde aan: een slecht re sultaat tegen Willem II zou voor ontploffingsgevaar kunnen zorgen in het Rotterdamse kamp. Maar Feyenoord rechtte de rug en repa reerde in Brabant een snel opgelo pen achterstand uiterst vakkundig. Met fraaie doelpunten, met combi natievoetbal, met vechtlust en dat ook nog eens met een flink door el kaar gehusselde opstelling. Linssen was dus spits, Mark Die- mers een valse linkerspits en nieuwkomer Uros Spajic moest bij gebrek aan alternatieven na drie trainingen meteen aan de bak als basisspeler. Maar eigenlijk alles pakte naar wens uit. Natuurlijk, Linssen had wel drie of vier goals kunnen maken, maar het feit dat de aanvaller zijn ploeg kort na rust naar 1-2 schoot, was wel een héél belangrijk moment. Spajic speelde zo rustig en vol vertrouwen dat het leek alsof hij al jaren in de Kuip rondwandelt. Joao Teixeira Diemers liep de gaten dicht die hij dicht moest lopen. Natuurlijk was hij niet de ultieme vormgever, maar dat hoefde in Tilburg ook niet. Joao Teixeira vulde die rol een week na zijn uitstekende debuut Davy Klaassen is op basis van de onmachtige vertoning en de eerste nederlaag van het seizoen in Groningen (1-0) op elke positie op het middenveld een meerwaarde voor Ajax. Toeval of niet, even na de eerste nederlaag van het seizoen van Ajax bereikte Marc Overmars een maandag 5 oktober 2020 GO Zo n inhaalrace van 0-4 naar 4-4, het ge beurde 51 jaar geleden voor het laatst. Je Godfried Roe- meratoe moest het zaterdag avond met een invalbeurt doen. De mid denvelder van FC Twente, af komstig uit Oost-Souburg, begon door een lichte bles sure op de bank. Roeme- ratoe viel in het thuisduel met FC Emmen na 74 minuten in. De eindstand (1-1) stond toen al op het sco rebord. Jan Paul van Hecke speelde vrij dagavond met Heerenveen met dezelfde cijfers gelijk tegen FC Utrecht. Van Hecke speelde opnieuw 90 minuten. Bij derdedivisi onist Goes weten ze wat er morgen op het spel staat, in de tweede kwalificatie ronde van de KNVB beker. Bij een over winning op competitiege- noot Odin'59 speelt de ploeg van Kevin Hol lander (foto) in de eerste ronde van het hoofdtoernooi thuis tegen FC Volendam. De ploeg van trai ner Wim Jonk kwam gister avond in actie tegen Roda JC. De duels in de eerste ronde worden in de laatste week van oktober gespeeld. Het chagrijn is Mikos Gouka Tilburg Willem II Willem II-Feyenoord 13. Pavlidis 1-0 1-1 22. Haps 1-2 48. Linssen 1-3 56. Berghuis 1-4 77. Berghuis Opstellingen Ruiter Bijlow Schippers Nieuwkoop 68. Van den Bogert Spajic Holmén Senesi Peters Haps Köhn 86. Malacia Saddiki Toornstra 54. Köhlert Fer Saglam Teixeira Llonch 78. Kökcü Yeboah Berghuis 62. Romeny Linssen Pavlidis 81. Bozenik Trésor Diemers 81. Narsingh In de eerste vier duels scoorde Feyenoord elf keer. Het is daarmee de productiefste ploeg in de eredivisie. Scheidsrechter: Lindhout Toeschouwers: 0 JohanInan Groningen A Lassina Traoré schreeuwt het uit na een duel met Bart van Hin- tum (3) en Thomas Poll. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34