Verwaaide dierenverjaardag bij het Hof Poppendamme Joost en zijn collega's willen niet weg bij hun stek Dustoch 5 Kom jij ons team versterken? «200 Ca aan de slag in Middelburg, Vlissingen, Westkapelle, Arnemuiden Interesse of aanmelden? krantenbezorgen.nl GRIJPSKERKE Alle dieren zijn jarig op 4 oktober en bij Hof Pop pendamme in Grijpskerke hadden ze een dierenverjaardagsfeest be dacht. Maar door de wind moesten de ballonnen, slingers en vlaggen helaas binnen blijven. Toch kwamen er gisteren heel wat gezinnen met een traktatie voor de dieren op visite en namen gelijk zelf ook wat lekkers. In de beide grote, knusse 'huiskamers' waren dertig gasten aanwezig, het maximaal haalbare voor het hof, zo vertelt eigenaresse Helen Bihi-Ze- Helen Bihi- nou. ,,Er zitten ook nog wat men- Zenou van Hof sen in de 'wachtkamer', de glazen Poppen kas." damme laat Gelukkig voor de zevenjarige Ocian Wisse Ocian Wisse uit Middelburg en (7) de jarige zijn familie kon zijn oma's verjaar- Konijn met een dagsfeest wel gewoon doorgaan. wortel felicite- En hij bracht Konijn een smake- ren. lijke winterpeen. foto lex de meester r start premie Joost de Nooijer (24) uit Arnemuiden slaapt normaal gesproken 's nachts als een os. Maar nu heeft hij nachtmerries. Lunchroom en geschenkwinkel Dustoch in Middelburg, waar hij al acht jaar werkt, gaat sluiten, weet hij sinds een paar dagen. Dat is onvoorstelbaar voor hem en zijn collega's. Het pand aan de Korte Geere is te duur, kwam de manager van zorginstelling 's Heeren Loo het team van Dustoch vertellen. ,,We moesten allemaal huilen", vertelt Joost de Nooijer. Hij is nóg boos op de manager. De zaak, waar hij met toewijding koffie, thee, broodjes en soep serveert, is de spil van zijn leven, naast zijn ou derlijk huis. ,,Ik vind het leuk om te doen. Kopjes koffie, bolussen er bijIk ben er super blij mee. En ik heb de leukste ouders van Walcheren!", roept hij naar zijn moeder Annie. Die lacht, trots op haar zoon. De familie De Nooijer laat het hoofd niet hangen en komt in actie tegen het besluit van 's Heeren Loo. Josephine, zus van Joost, heeft een petitie opge zet op petitie24.nl: lunchroom Dustoch moet blijven. Die schoot na anderhalve dag al door de dui zend handtekeningen. Alle medewerkers van Dustoch hopen op steun van hun klanten. Ik ga niet zomaar ergens werken waar ik het niet leuk vind. ,,We kennen de klanten heel goed en zij kennen ons", weet Ruben Luiten. Veel van zijn collega's werken er al heel lang. En heel lang samen. ,,We willen ons team niet kwijt. Straks gaat iedereen ergens anders heen en zien we el kaar niet meer," zegt Martin van Croonenburg, al twintig jaar bij Dustoch. Chantal Koole werkt er bijna vanaf het begin van Dus- toch: al 24 jaar, net als Trudy van Sorgen. ,,Ik ga niet zomaar ergens werken waar ik het niet leuk vind. Ik moet wel ergens passen", zegt ze strijdvaardig. 's Heeren Loo past het 'verhuis- protocol' toe op de werknemers. In zestien weken tijd moeten die een andere werkplek hebben ge vonden. ,,Over twee weken krij gen we een gesprek en moeten we zeggen waar we willen wer ken", weet Chantal. ,,De vijf tiende oktober horen we wat het geworden is", zegt Martin. Wie in de horeca wil blijven, kan naar lunchroom de Mosselbank in de hal van het Vlissingse ziekenhuis, grand café Het Getij aan de Oos- terscheldestraat of grand café Willem aan de Oranjestraat. Uit het oog Geen plekken in hartje Middel burg, middenin het winkelcen trum. Een stuk minder in het zicht van het grote publiek, net als jaren terug al De Glazen Pui, ook een voormalig Arduin-kun statelier, uit de Walstraat van Vlissingen verhuisde naar de loods van Houtvakwerk aan de Ritthemsestraat bij Ritthem en daar wat verscholen zit. Uit het oog, uit het hart, vreest Wim de Nooijer. ,,Iedereen moet partici peren, dat wil de overheid. Hier werken ze midden in de samen leving. Ik weet niet of 's Heeren Loo het goed op kan lossen voor de medewerkers. Je ontneemt ze zo veel. Dat werk is heel hun le ven. Deze mensen kunnen echt niet meedraaien in het gewone bedrijfsleven. Een ondernemer begint daar gewoon niet aan. Be schut werk is er heel weinig. Maar het blijft nodig." MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE Een bijbaan met veel vrije tijd* Maandag t/m vrijdag voor 07.00 uur bezorgen, zaterdag voor 08.00 uur Vergoeding afhankelijk van de wijkgrootte Startpremie 200,- na drie maanden Gratis de krant lezen Elke week winacties *minimumleeftijd 15 jaar maandag 5 oktober 2020 Joost de Nooijer, met collega's Ruben Luiten (links) en Martin van Croonenburg op de achter grond. FOTO LEX DE MEESTER Claudia Sondervan Middelburg -Trudy van Sorgen Gymzaal, 17.45-18.45 uur: Jongerensport voor 12+; 18.45-19.45 uur: Zaalvoetbal voor 16+ GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie over het jaar 1970 in Goes'; Zeelandhallen, 13.00-23.00 uur: Ker mis; Pannakooi Goes-Noord, 14.00 15.30 uur: Sport&Spel activitei ten voor kinderen van 6-12 jaar; Pannakooi Goes-West, 19.30 19.30 uur: Sport&Spel activitei- ten voor kinderen van 6-12 jaar MIDDELBURG ZB, 09.00-17.00 uur: Expositie 'Trots op Zeeland'; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'On the Rocks'; Scalda, vanaf 18.45 uur: Wan deling in groepsver band in het kader van 'Mini-leefstijl-chal- lenge' VLISSINGEN Gymzaal De Combi natie II, 09.00-09.45 uur: Peutergym; Gymzaal De Bran ding, 16.00-17.00 uur: Kleutergym; Clubhuis VTV Vlissingen, 16.00-17.00 uur: Kleu terdans; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.30 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 4 personen WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 09.15-10.00 uur: Peu- tergym; Achterweg (trap bij speeltuin), 19.30-20.30 uur: Wandelbootcamp voor 16 jaar en ouder Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25