m h s mmm 'Bij die kleine gasten moet het toch gewoon kunnen?' Jl m -• ^ÊSM Bij voetbalvereniging Terneu- zense Boys volgt een handjevol ouders van FC Axel op de tri bune de jeugdmatch op het hoofdveld. Zij mogen wél naar binnen, omdat ze chauffeurs van de uitploeg zijn. Vader Jochem van Leeuwen denkt het zijne van de maatregelen. ,,Het pijn punt zit 'm in de middag, bij de seniorenwedstrijden. Laten we eerlijk zijn, na een paar potjes bier word je toch wat makkelij ker. Maar 's ochtends bij die kleine gasten? Kom nou...'' Van Leeuwen staakt zijn relaas even, als de scheidsrechter fluit voor een penalty. Zijn zoon Quinn gaat achter de bal staan. ,,Mooi man, die schiet hij dus op zijn nichtje Malu. Zij keept bij Terneuzense Boys. Yes, binnen!'' Da's dus een mooi verhaal om straks eens tegen zijn zwager h Arjen van Dixhoorn te vertellen. Die mag vandaag immers als ou der van de thuisploeg niet ko men kijken. Of ,,Hij is er wel, hoor'', zegt Van Leeuwen. ,,Kijk maar, daar onder die paraplu op het wandelpad, nét buiten het complex.' Thermoskan' Van Dixhoorn kon het niet laten om toch te gaan kijken. ,,Je wilt je kinderen toch zien sporten? Ik dacht dat dit wel een mooi plekje was, waar ik bij niemand in de buurt kom. Nee, ik ga het complex niet op. Laten we de re gels nou maar goed naleven, dan kunnen we hopelijk over drie weken gewoon weer langs de lijn staan. Volgende week heb ik trouwens geluk, want ik stond er al op om te rijden naar Zierikzee. De kantines mogen niet open, dus neem ik dan maar een ther moskan koffie mee.'' Bij hockeyclub Olympia von den ze dat nét iets te ver gaan. Niels Hessels is met het Til- burgse Were Di meegekomen als chauffeur van de ploeg van zijn zoon Brent. ,,Na een reis van anderhalf uur is het toch fijn dat deze club ons, ook al is het bui ten de kantine, een kopje koffie aanbiedt''. Aan de andere kant van het veld is er zo'n twee me ter ruimte tussen de goal en de omheining van het hockeycom- plex. Daarachter slaan ouders van Olympia de verrichtingen van hun kinderen gade. ,,Het is prima te doen zo, maar natuur lijk staan we liever net aan de andere kant van de omheining. Het is voor onze dochter Bo het eerste seizoen bij deze club, dan wil ik daar toch graag bij zijn om Ik ben vooral blij dat deze jongens en meisjes gewoon kunnen blijven sporten haar een beetje in de gaten te houden'', vertelt moeder Ma rieke van Hecke. Eens even bij vv Terneuzen kijken. Bij de toegangspoort staan moeders Kim van der Mark, Cynthia Yavuz en Jennifer van der Peijl een klein beetje te mokken. Natuurlijk, ze respecte ren de nieuwe landelijke regels; zij mogen even niet toekijken hoe hun kleine jongens van zes jaar oud een balletje trappen. Maar toch, het wringt een beetje. Verantwoordelijkheid Als ze zouden willen, hadden ze overigens zo het complex op kunnen lopen. De trainers van de voetbalclub hebben de ou ders vooraf goed ingelicht over wat wel en niet mag en doet daarbij (net als Terneuzense Boys en Olympia) een groot be roep op de eigen verantwoorde lijkheid. Die wordt goed geno men. Bij het wedstrijdje tussen de zevenjarigen van Terneuzen en Sluiskil zijn de toeschouwers op één hand te tellen. 'Chauf feur' Sahit Maloku is er een van. ,,Weet je, ik ben vooral blij dat deze jongens en meisjes gewoon kunnen blijven sporten. Wij ou ders moeten ons maar even schikken naar de regels.'' Dan nog even naar korfbalver eniging Luctor. Daar staat, als enige van de vier bezochte ver enigingen, een 'coronahulp' aan de ingang. Die vraagt om regis tratie en ontsmetting van de handen bij binnenkomst van uitspelende ploegen. ,,De ruimte voor interpretatie van de regels maakt het heel lastig'', zegt voorzitter Petra Geene. Voor ou ders vind ik het echt heel zonde. En ook voor de kinderen trou wens. Neem nou onze C2. Die kunnen vandaag kampioen wor den. Dan wil je dat toch vieren met je ouders?'' C2-speelsters Merit Zorge en Kyenna Hofman kunnen dat al leen maar beamen. „Gelukkig is er nu iemand die de wedstrijd filmt, zodat papa en mama die later kunnen terugkijken'', ver telt Merit. Dat zal Merit vast zelf ook nog wel een paar keer doen. Want wat is er nou leuker dan naar een kampioenswedstrijd kijken, die je met 8-3 hebt ge wonnen? I maandag 5 oktober 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl •'"v'-"" De C2 van korfbalclub Luctor werd zaterdagochtend kampioen, maar moest dat vieren zonder ouders. RHPPMlP^iP 1 --**-• Geen ouders langs de lijn rr. En weer moesten de Zeeuwse sportverenigingen schakelen. Om de opmars van het corona virus de kop in te drukken, zijn supporters drie weken niet meer welkom op hun com plexen. Maar hoe gaat dat? Een impressie van een zater dagochtend hockeyen, korf ballen en voetballen zonder publiek in Terneuzen. Raymond de Frel Terneuzen Bij hockeyclub Olympia posteerden ouders van de thuisploeg zich op keurige afstand van elkaar nét buiten het complex, om zo toch hun kinderen in actie te kunnen zien. fotos peter nicolai Alleen ouders van uitspelende verenigingen die de rijbeurt hebben, zijn welkom op de sportcomplexen. - Sahit Maloku

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21