EUWS 11 Helft meisjes online lastiggevallen zoals de wetenschap dat bij onze huidige koning een van mijn keukens is geplaatst.'' Behalve dat hij hun interieurs ontwierp, feestte de ontwerper ook met zijn klanten. Des Bouvrie was ook een vaak geïnterviewde gast in het so- ciety-tv-programma Glamourland van Gert-Jan Dröge. De presentator schuimde talloze feestjes met BN'ers af en kwam Des Bouvrie en zijn vrouw daar doorgaans tegen. Het maakte de zin 'Hallo. Daar zj we weer!' bekend bij een hele genera tie. Zijn bekendheid en zijn werk legden de meu belontwerper geen windeieren. Des Bouvrie werd een rijk man en liet dat zien. Hij hield van goede wijn en dure auto's. Er was ook kritiek. Vanwege zijn samenwerking met commerciële partijen noemden zijn criticas ters hem wel de koopjeskoning of meubelschnab- belaar. Des Bouvrie daarover: ,,Ik ben naast ont werper ook ondernemer. En ik vond gewoon dat ik het moest doen. Zeker omdat ik met betreffende ontwerpen kwaliteit kon leveren. Ik wil altijd alles mooi maken, maar het moet tegelijkertijd functio neel en betaalbaar zijn. Daar is niks mis mee.'' Des Bouvrie was al enige tijd ziek, hij had pros- taatkanker. Tegen weekblad Story zei hij na de dia gnose: ,,Mijn arts zegt: Je moet chemo. Maar ik zeg: Lazer op met die chemo. Positief blijven, schat, daar zit het in.'' Dat de dood naderde maakte hem niet angstig: ,,Helemaal niet, helemaal niet. Totaal niet. Je moet het leven beleven. Bang zijn voor de dood, zoals jij, niet doen! Weg met die el lende. Dat wil ik de mensen meegeven. Ik kan hier zo zitten en naar buiten kijken, en dan denk ik: god Jan, wat is het allemaal mooi'', zei hij in een interview met de Volkskrant. Het nieuws van het overlijden van Des Bouvrie kwam gisteren hard aan in de societykringen waarin hij zo graag verkeerde. 'Lieve Jan, wat een groot gemis dat je er niet meer bent... Een echte vakman en ondernemer', schrijft presentatrice Ni- colette van Dam, die een van haar eerste televisie programma's maakte met Des Bouvrie. 'Jouw stempel op de interieurdesignwereld zal altijd blij ven. Net als dat je een inspiratiebron bent voor ve len.' Visagist Leco van Zadelhoff bracht online een kleine een ode aan de interieurontwerper: 'De man die Nederland smaak heeft geleerd en gege ven'. De helft van meisjes tussen de 15 en 25 jaar wordt op in ternet weleens lastiggeval len en is er doelwit van inti midatie. Dat blijkt uit onder zoek van Plan International. Aan het onderzoek deden 14.071 meisjes uit 31 landen mee. In Nederland zijn dui zend meisjes ondervraagd. Bijna de helft geeft aan dat ze online worden aangevallen op hun standpunten. Vooral als ze zich uitspreken over vrou wenrechten, politieke kwes ties of feminisme, krijgen ze kwetsende en beledigende opmerkingen naar hun hoofd. Ook ervaren ze seksuele inti midatie en worden ze be dreigd met seksueel geweld. Volgens Plan kan de intimida tie een blijvend effect hebben op de meisjes. Deze schaadt hun zelfvertrouwen, geeft ze een gevoel van onveiligheid en bij sommigen leidt die tot mentale en fysieke klachten zoals stress en slapeloosheid. Plan wil dat Facebook en In- stagram mogelijkheden geven om intimidatie te rapporteren. Zo kunnen daders ter verant woording worden geroepen. Dit geeft een diep gevoel van erkenning In coronajaar geen Ziekenhuis Top 100 Er komt dit jaar geen Zieken huis Top 100. Het is midden in de coronacrisis niet het juiste moment om zieken huizen langs de meetlat te leggen, vindt de hoofdredac tie van deze krant. Ook is de vraag hoeveel de gebruikte cijfers zeggen in dit buiten gewone jaar. De Ziekenhuis Top 100 wil inzicht bieden in de kwaliteit van de zieken huiszorg in Nederland en ziekenhuizen stimuleren tot verbeteringen. Basis voor de Top 100 zijn gegevens die zie kenhuizen elk jaar verplicht openbaar maken. Brilkaaiman in stuwmeertje Meer vlees AH bevat E.coli Arrestaties bij betogingen maandag 5 oktober 2020 GO 942-2020 AMSTERDAM De Franse president Emmanuel Macron reageert op de uitslag van een referendum onder de inwoners van de eilanden groep Nieuw-Caledonië, die tegen onafhankelijkheid van Frankrijk hebben gestemd. ROTTERDAM BEETHOVEN De Duitse kunstenaar Ottmar Hörl maakte in Moskou een installatie met zo'n tachtig beeldjes van Ludwig van Beethoven, om te vieren dat de componist 250 jaar geleden werd geboren. De installatie werd zaterdag geopend, de vrolijke beeldjes blijven staan tot 4 november. foto epa WROCLAW ZAANDAM DE KPN-TELEFOON ,,In 2000 vroeg KPN mij een telefoon te ontwerpen. Het werd een stoer model gebaseerd op de bakelieten retrotele- foon met draaischijf.'' HET LOSSE KEUKENBLOK „Eigenlijk is dit de voorloper van het hui dige kookeiland. Ik bedacht het blok on geveer 35 jaar geleden, toen we met z'n allen nog in dichtgetimmerde rechttoe- rechtaan-keukens stonden.'' Monique en Jan des Bouvrie leerden Nederland wonen. DE KUBUSBANK ,,Ook wel bekend als bank 430. Ik be dacht hem in 1969, het was een van mijn eerste ontwerpen en hij wordt nog steeds geproduceerd. In verschillende uitvoeringen en met bekleding van bloe menstof, leer, wol of ribfluweel. Ik schat dat fabrikant Gelderland er in totaal zo'n 55.000 exemplaren van heeft gemaakt.'' Poolse dierenvan- gers hebben een brilkaaiman uit een stuwmeertje ten noorden van Wro claw gehaald. Wan delaars hadden het ongeveer 1 meter lange reptiel gespot in het spaarbekken langs de rivier de Oder en waar schuwden de poli tie. Volgens des kundigen van de plaatselijke dieren tuin vormde het dier geen gevaar voor mensen. MINSK Betogers zijn in de Belarussische hoofdstad Minsk voor het achtste weekend op rij de straat opgegaan tegen het regime van Aleksandr Loe- kasjenko. Daarbij zijn demonstranten aangehouden. Niet alleen de ham burgers in een ver pakking met twee stuks van Albert Heijn met houdbaar heidsdatum 25 sep tember 2020 zijn besmet met de poepbacterie E. coli. Ook op de mi- nihamburgers (tien stuks), hamburgers in verpakkingen van acht en vier stuks, runderbraadworst (4 stuks) en runder- vink (2 stuks) is de bacterie aangetrof fen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11