k Nu zit ik in een opgaande lijn. 50 vond ik helemaal niet leuk, toen zat ik niet lekker in mijn vel. Ik heb vriendinnen die dachten dat het voorbij was toen ze 40 werden. Dan zei ik: doe normaal. Het is maar een getal, mensen. Ik vind 55 nu leuk, maar vraag me het weer als ik 60 word.'' Denk je dat je dan nog steeds als actrice werkt? Voor velen zit hun carrière er rond hun 40ste wel op. ,,Toen ik op de toneelschool zat, voorspel den ze inderdaad dat het na je 35ste wat filmrollen betreft echt wel ingewikkeld zou worden. Maar vorig jaar kreeg ik als 53-jarige in Verliefd op Cuba nog wat met hunk Jan Kooijman, dus je hoort mij niet piepen. Het kan dus wel: op je 54ste de hoofdrol spelen in een romantische komedie en op de planken staan met De Verleiders Female. Ik ben blij met die diversiteit aan geweldige rollen die op mijn pad komen. Maar daarbij besef ik dat ik tot de happy few van mijn generatie hoor. Het is vaak geen geplaveid paadje. Want van de vijftien mensen met wie ik op de toneelschool in een klas begon, zijn er nog maar twee actief in het vak.'' Vorig jaar deed je mee aan het tv- programma Dance Dance Dance. Best opvallend, carrièretechnisch. ,,Ik had nooit gedacht dat ik aan zo'n pro gramma zou meedoen en ik vond het ook doodeng. Maar ja: ik wilde het toch, ge woon om het plezier dat het oplevert. Heel lang dacht ik: ik moet alleen acteren, seri euze projecten doen. Het uitgangspunt van de toneelschool. Maar dat heb ik losgelaten. Ik wil gewoon naar de vreugde toe, alles doen waar ik zin in heb zonder carrière plan, zonder me af te vragen of het goed is voor mijn imago. Ik vraag me nu af: is dit leuk, past het in mijn schema, werk ik samen met leuke mensen? En dan kies ik. Hierbij dacht ik: kijken of dit lichaam het volhoudt, zestien uur danstraining en vier uur personal training per week. En vervol gens het ongemakkelijke moment dat je wordt beoordeeld. Maar was het geweldig. De mening van anderen leg ik naast me neer. Ik wil toffe avonturen beleven.'' ZATERDAG 3 OKTOBER 2020 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 93