'Ons werk is crisis- proof' GELD GELUK Financieel hebben ze niet veel van de huidige crisis te vrezen, maar Martijn (links) en Frans moesten er wel hun vakantie voor aftreken. Martijn Frans Beste koop Martijn: ,,Het bubbelbad. Ik ga er elke drie dagen in. Frans heeft het zeven jaar geleden geïnstalleerd, het kostte ons 2000 euro.'' Frans: ,,Ons huis. We wo nen dichtbij een natuur gebied en ik kweek groen te in onze tuin.'' Slechtste koop Martijn: ,,We zijn dertien jaar samen. Vanaf het begin hebben we een en-of- rekening. Daar komen allebei onze salarissen op.'' Frans: ,,Als de een wat meer uitgeeft dan de ander, maakt dat niet uit. Grote re uitgaven zijn toch voor samen.'' Martijn: ,,We hebben in de afgelopen j aren een bankstel gekocht voor 2000 euro, kasten, een loungeset van 1000 euro en een parasol voor 150 euro.'' Frans: ,,Ik probeer Martijn dan en thousiast te maken voor zo'n aankoop, vervolgens zoeken we samen iets uit. We hebben dezelfde smaak.'' Martijn: ,,De auto is van Frans. Ik heb geen rijbewijs en ga met het ov naar mijn werk in Den Haag. Voor vakanties kiezen we vaak voor het vliegtuig, met een huurauto op de bestemming.'' Frans: ,,Vanwege corona zijn we een week eerder uit Brazilië teruggekomen. We hadden drie weken geboekt. Het was ingewikkeld om een nieuw ticket te kopen. Wij probeerden het vanuit Brazilië en familie vanuit Nederland. Na uren hadden we eindelijk beet, we betaalden 500 euro per ticket.'' Martijn: ,,Op 21 maart vlogen we terug. We kregen een voucher van 380 euro per persoon voor het ongebruikte re tourticket. Ik weet nog niet wanneer we die gaan gebruiken.'' 6 Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Martijn Noordam (45), media-inkoper bij de bibliotheek. Frans Verheij (44), labo rant bij een veredelings- bedrijf. Martijn en Frans wonen in een vrijstaand huis in Simonshaven. Martijn: „Soms koop ik een spelletje voor de Play station, waar de lol al na een dag af is. Zoals Greed- fall, voor 59 euro.'' Frans: ,,Een motorzaag van rond de 100 euro. Die is overbodig, er staan weinig bomen in de tuin.'' TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO ARIE KIEVIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 86