Stephan den Boer, korfballer bij Swift Wielercomité Philippine O O) CD O 12 ZEELAND Corona zet streep door twee duels Antwan Tolhoek start om 15.19 uur Vader kan aanval nét niet bekronen Vervangende start voor Terneuzen De komende weken worden sportwedstrijden zonder publiek afgewerkt. Hoe is dat voor Zeeuwse sporters die bekend staan als publieksspelers? Voor een scheidsrechter is het in ieder geval wel lekker rustig, toch? „Voor mij geldt echt: hoe meer publiek, hoe beter", zegt Matthijs Jobse. êléRMSr p.rJ'. fjri; SPORTEN ZONDER PUBLIEK Voor de tweede keer dit seizoen heeft voetbal club WIK'57 te maken met een coronabesmet ting. De derby van vandaag tegen FC De Westhoek'20 in de vierde klasse B van het za terdagvoetbal is daarom afgelast. Het is de tweede keer dit seizoen dat WIK'57 getroffen wordt. In de voorbereiding was ook al een speler besmet. Toen ging de hele club op slot. Dat hoeft nu niet. Ook de topper in de vierde klasse van het zon dagvoetbal tussen Hontenisse en Oostburg gaat niet door. De thuisploeg heeft te kampen met een besmetting. De wedstrijden van alle seniorenteams op zondag zijn uitgesteld. Wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke rijdt de komende drie weken door Italië met rug nummer 177. De Zeeuw is één van de acht renners van Jumbo-Visma die zaterdag van start gaat in de Ronde van Italië. Voor Tolhoek wordt het zijn tweede Ronde van Italië op rij. Vorig jaar was hij één van de secondanten van Primoz Roglic die toen derde werd in het eindklassement. Dit jaar is Steven Kruijswijk de kopman bij Jumbo-Visma. De Giro wordt voor Tolhoek de vierde grote ronde in vier jaar. Hij start zijn openingstijdrit vandaag in Monreale om 15.19 uur. De ultieme aanval leverde Milan Vader giste ren in het Tsjechische Nove Mesto nét geen winst op in de short race, het voorprogramma van de wereldbekerwedstrijd van morgen. De Middelburgse mountainbiker finishte op min der dan een seconde afstand van de Brazili aanse winnaar, Henrique Avincini, als vierde. Vader (24) reed de volle 20 minuten alert voorin en demarreerde in de slotronde, waar door hij als eerste de geasfalteerde finishstraat op reed. In de sprint van zo'n 200 meter moest hij zich net gewonnen geven. Zijn vierde plek leverde Vader een plaats op de voorste startrij van zondag op. Bij de vrouwen werd Anne Terpstra zevende, waardoor ook zij vooraan mag starten. De Belgische plaats Schoten is de vervanger van Terneuzen als startplaats van de Schelde- prijs. De startlocatie van deze wielerkoers voor profs was vacant geworden nadat de Ter- neuzense burgemeester Jan Lonink deze week geen toestemming gaf voor de start in zijn stad. Hij kon het naleven van de aange scherpte coronamaatregelen niet garanderen. Behalve de start is op woensdag 14 oktober ook de finish in Schoten. De gemeente Ter- neuzen hoopt volgend jaar weer 'gewoon' de start te mogen huisvesten. ASWH TMZ FC Twente Hij heeft het voorbeeld voor zich. Terwijl Stephan den Boer vertelt over korfballen zonder publiek, ziet hij op televisie hoe voetbal club PSV zich in een leeg stadion plaatst voor het hoofdtoernooi van de Europa League. ,,Zelf heb ik nog nooit een wedstrijd zon der publiek gespeeld. Ik kan het me in ieder geval niet herinne ren'', vertelt Den Boer. ,,In de jeugd was het natuurlijk veel minder druk langs de lijn tijdens wedstrijden. Maar er stonden al tijd wel een paar ouders.'' Zijn club Swift staat er om be kend een vrij fanatieke aanhang te hebben. ,,Zij kunnen ons een extra steuntje in de rug geven. Dat zullen we zeker missen.'' Ook het verenigingsgevoel zal de komende tijd wellicht wat min der worden. ,,We zijn een hechte club en bijna iedereen heeft con tact met elkaar. Spelers, suppor- ters, jeugd. Hopelijk kunnen we elkaar zo goed mogelijk op de hoogte houden.'' Den Boer hoopt vooral dat de supporters er straks tijdens de zaalcompetitie weer bij mogen zijn. ,,Die competitie is attractie ver dan de huidige veldcompeti- tie'', legt hij uit. ,,Dan kan het publiek ons een nog groter steuntje in de rug geven. We hebben voor in de zaal zelfs een supportersvereniging. Het pu bliek van Swift kan het echt laten spoken.'' Vanmiddag (17.45 uur) is de eerste spookwedstrijd voor Den Boer en Swift. De Middelburgers treffen Tempo in de hoofdklasse B van de veldcompetitie. „Jam mer dat de mensen precies deze wedstrijd moeten missen", vindt Den Boer. „Tempo is een aan sprekende tegenstander. In de zaal speelden zij vorig seizoen in de Korfbal League, het hoogste niveau. Het is mooi voor de club dat we zo'n ploeg tegenkomen op het veld, maar extra zuur dat daar nu niemand bij mag zijn." Hij straalde zaterdag bij de Omloop van de Braakman. Met wielerco- mité Philippine was Edwald Mar- tijn (foto) erin geslaagd om alsnog een klassieker voor elites en belof ten zonder contract te organiseren. Haast een unicum in Nederland tij- dens de coronacrisis. De gemeente Terneuzen was eveneens van de partij en keek goedkeurend toe. Ondanks de dreigende sig nalen omtrent corona leek de daaropvolgende start van de derde etappe van de prof- koers BinckBank Tour in Philippine haast een feit. De persconferentie van minister-president Mark Rutte op maandag zette uiteindelijk alles op zijn kop. Nattigheid Martijn voelde die maandagavond geen nattigheid. „Burgemeester Jan Lonink had zaterdag tijdens de Omloop van de Braakman zijn ver trouwen in ons comité uitgespro ken", doet hij zijn verhaal. ,,We wa ren op alles voorbereid en leken er klaar voor. Ik had er vertrouwen in dat het goed zou komen." Martijn ging vol goede moed dinsdag aan de slag om alles in stel ling te brengen voor de start van de derde etappe van de BinckBank Tour op don derdag. „Na een lange dag kwam ik om streeks 22 uur thuis en nog geen kwartier la ter kreeg ik de burge meester aan de lijn. Ik vreesde meteen het erg ste." In overleg met de gemeenten Vlissingen en Sittard was besloten om de Nederlandse etappes volle dig te schrappen, omdat een pu- blieksvrij parkoers niet mogelijk werd geacht. ,,De teleurstelling was vanzelfsprekend enorm groot. Vooral omdat ik ervan overtuigd ben dat we het onder controle had den. We hadden een compleet draaiboek samengesteld om het pu bliek op afstand te houden en de zaterdag 3 oktober 2020 VOETBAL WIELRENNEN Antwan Tolhoek (tweede van rechts) bij de ploegenpresentatie van de Giro. foto bsr AGENCY MOUNTAINBIKE WIELRENNEN GO 1-2 De Zeeuwse enclave bij voetbalclub ASWH speelt vandaag de topper bij kop loper AFC. Trai ner Rogier Veenstra en de spelers Jarreau Manuhuwa en Daniel Wissel staan tweede. De tiende en laatste 'etappe' van de wieler- competitie van TMZ kan van daag niet door gaan. De burgemees ter van de ge meente Bor- sele heeft de vergunning in getrokken van wege de nieuwe corona maatregelen. 21 Godfried Roe- meratoe uit Oost-Souburg is een vraagte ken voor de wedstrijd van Twente tegen Emmen. De 21- jarige midden velder ontbrak gisteren op de training. Van daag wordt be keken of hij kan meedoen. Spelen zonder Barry van der Hooft en Daniel Vervelde S P Jk Korfballer Stephan den Boer. foto dirk--jan gjeltema Een groot wielerfeest had het moeten worden. Maanden gele den begon organisator Edwald Martijn met Stichting Wielerco mité Philippine aan de gecompli ceerde voorbereidingen van de passage van de BinckBank Tour in het mosseldorp. Anderhalve dag voor de start werd de ver gunning vanwege de coronacri sis echter alsnog ingetrokken. ,,Het kwam als een donderslag bij heldere hemel", omschrijft Edwald Martijn het treffend. Job de Feijter Philippine a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40