s? Werkgevers vragen te veel Sexy Corona en regen houden •-asfalt Vlissingen tegen Revant doet sigaret in de ban 2 SCHOLEN MONDKAPJES VERPLICHTEN Op het Lodewijk College zijn de leerlingen al helemaal gewend aan het dragen van een mondkapje. Ze zien in sommige situaties zelfs voordelen. BEVEILIGING Commentaar Werkgevers willen dat werknemers veel meer meebewe gen met de economie. Meer verdienen als het goed gaat, minder als de klad in de bedrijvigheid zit. Vaker thuisblijven bij weinig werk, meer uren als er veel te doen is. En nog een kleine revolutie: als het nodig is, werkt het kantoorperso neel mee in de productiehal. Functies zouden veel flexibeler moeten worden. Een goed idee? Directeur Raymond Puts van de werkgeversvereniging AWVN ziet het helemaal voor zich. Als je flexibel werkt, kun je woens dagmiddag lekker iets met de kinderen doen. Hij vergeet voor het gemak dat in de praktijk niet de sociale agenda van de werkne mer maar de wens van de baas zal bepalen wat je doet. Ook vreemd: Puts constateert dat de pieken en dalen in de conjunc tuur elkaar steeds sneller opvolgen. Dat zou het toch juist makke lijker maken de markt te bedienen met een gemiddeld productie niveau? Als de werkgevers denken aan flexibel werken, flexibel belonen en flexibele functies, dan moeten ze dat vooral zeggen. Het heeft alleen niet veel zin als je er niet meteen bij vertelt of je misschien ook flexibele hypotheken en flexibele pensioenen wilt. Moeten we misschien ook aan flexibele gezinnen denken? Een beetje groter als de baas het kan hebben en kleiner als hij even wat minder wenst te betalen? Op deze koers hebben werkne mers maar één goed antwoord. Zij kunnen zich alleen indekken door hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Dag poldermodel, dag rust, dag productiviteit. AWVN gaat te ver met pleidooi voor flexibele uren, flexibele functies en flexibele beloning vast weer een keer goed asfalteer- weer", zegt persvoorlichter Ste- phan van Meulebrouck van de Uni versiteit Utrecht. Die is samen met de Universiteit van Wageningen bij het project betrokken. Bij bio-asfalt is bitumen, een uit aardolie afkom- Dubbele pech. Een feestelijke bij eenkomst rond de aanleg van het eerste openbare wegdek met bio- asfalt in Nederland was al afgelast in verband met de verscherpte co ronamaatregelen. Vanwege het re genachtige weer ging vrijdag ook de daadwerkelijke asfaltering niet door. De primeur was voor Vlissingen. In het havengebied zou het Zeeuwse bedrijf H4A vrijdagoch tend het eerste openbaar toeganke lijke stuk bio-asfalt neerleggen. Tot dusver waren er alleen enkele kleine proefvlakken in het Sloege- bied, Sluiskil en Oostburg. De asfal tering van de eerste echte weg is verschoven naar een nog nader te bepalen datum. ,,We zijn optimistisch, het wordt ALMANAK Als het kroost in bad zit, heeft die Vlissingse moeder eindelijk even tijd om de metershoge berg was weg te werken. Terwijl ze de broekjes, truit jes, jurkjes en sokken binnen stebuiten keert en haar gedach ten afdwalen naar het moment dat de kinderen onder zeil zijn, We zijn optimistisch, het wordt vast weer een keergoed asfalteerweer stige stof om de asfalt te binden, vervangen door lignine. Dat komt uit planten en bomen. Bij de aanleg komt ook nog eens minder CO2 vrij en bio-asfalt is veel stiller dat het traditionele asfalt. spitsen plotseling haar oren. ,,Amir, vind je mij sexy?", hoort ze haar 6-jarige dochter tussen het gebruikelijke geplons vra gen. ,,Ik weet niet wat seks is", ant woordt broerlief goudeerlijk. ,,Dus ik weet ook niet wat sexy is. Maar ik denk het wel hoor!" Brunch en toneel in museumcafé Jos de Block leidt fractie ABGH Bij nader inzien Coronabesmet tingen in Zeeuwse verpleeghuizen Het is op het Lodewijk College, lo catie Zeldenrustlaan, inmiddels de normaalste zaak van de wereld. Leerlingen stappen naar buiten en doen hun mondkapje af. Scholieren die naar binnen gaan, zetten hun kapje geroutineerd weer op. Het Lodewijk College in Terneuzen was zo'n anderhalve maand gele den de enige school in Zeeland die een mondkapjesplicht invoerde. De 1,5 meter afstand aanhouden is moeilijk in het gebouw aan de Zel- denrustlaan en daarom dragen leer lingen en medewerkers een mond kapje in de kantine, de gang en op de trap. Kapje vergeten, uurtje nakomen Dat gaat naar omstandigheden goed, zegt rector Jan Roose. Het ge beurt nog wel eens dat leerlingen hun mondkapje vergeten zijn. ,,Dan kunnen ze er eentje halen bij de re ceptie." Dat gebeurde in het begin zó vaak, dat er nu iets aan vast zit: ,,Als je geen mondkapje bij hebt, krijg je er nog steeds eentje maar je moet ook een uur nakomen. Sinds dien is het aantal leerlingen dat het kapje vergeet enorm gedaald." Wie het kapje bij heeft maar niet draagt, krijgt eerst een waarschuwing. ,,Een gesprek werkt, het is ook be wustwording." De school geeft ook een bijzondere draai aan het dragen van een mondkapje: ,,Alle mede werkers krijgen twee wasbare mondkapjes, met het ontwerp van een leerling erop. Zo kunnen we er iets positiefs mee doen." Jerry Lin (16), Sylke de Waele (16), Prosper Hamelink (15) en Stijn Capello (15) zitten met elkaar te kletsen, mét mondkapje op. Ze stel len de verslaggever gerust, die het na vijf minuten met een mond kapje al benauwd heeft. ,,Dat went, dat hadden wij in het begin ook!" Het mondkapje vergeten gebeurt soms nog wel eens. Sylke: ,,Dan moet je een reserve in je kluisje leg gen." Zelf draagt ze een kapje van haar volleybalvereniging en Stijn draagt een stoffen exemplaar. ,,Die zitten Alle medewerkers krijgen twee wasbare mondkapjes, met het ontwerp van een leerling erop beter dan de wegwerpmondkapjes, maar zijn wel weer warmer." De vier scholieren kunnen ook al voor delen benoemen van de mondkap jes: je ziet het niet als je rood wordt of als je een beugel hebt. Bijzondere mondkapjes Conciërge Sjoerd van Helmond merkt dat leerlingen zich steeds meer bewust worden van de nood zaak om een mondkapje te dragen en dat ze minder de discussie aan gaan. Hij complimenteert hen be wust als hij een kapje met een bij zonder design ziet. ,,Dan zeg ik: 'Hee, te gek man!' Ik vind het een sport om de leerlingen daar op een positieve manier op aan te spre ken." GOES Bij Revalidatiekliniek Re vant in Goes en Terneuzen mag sinds deze maand niet meer ge rookt worden. Er geldt nu een vol ledig rookverbod. Al eerder mocht er geen sigaret meer opgestoken worden in de gebouwen, maar nu is het ook niet meer toegestaan om te roken op de eigen terreinen. Het verbod geldt ook voor e-sigaretten. Revant zegt dat niet roken helpt bij het revalidatieproces. Van men sen die roken wordt het afweersys teem onderdrukt en dus zijn rokers vatbaarder voor infecties. Wondge- nezing gaat ook langzamer. *24-uurs meldkamer-service zaterdag 3 oktober 2020 Ernst Jan Rozendaal Vlissingen - Stephan van Meulebroeck Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Het Museumcafé bij het Zeeuws Museum in Mid delburg heeft zondag een 'Brunchmatinee' op het programma staan. Om 10.30 uur wordt een brunch geserveerd met aansluitend om 11.30 uur een toneelvoorstelling. De voorstelling heet Met mijn vader in bed (wegens omstandigheden) en gaat over troost, herinnering, verlies en vasthouden. Een vader en dochter zijn ondanks hun hechte band niet in staat een grote kloof tussen hen te over bruggen. Kaartjes kosten 25 euro en reserveren kan via museumcafé@ zeeuwsmuseum.nl. HULST Algemeen Belang Groot Hulst krijgt een nieuwe fractievoorzitter. Raadslid Jos de Block(foto) neemt het stokje over van Ron nie Roctus. Vanwege drukke werkzaamheden nam Roctus het besluit om politiek gezien een stapje terug te doen, zei hij donderdagavond tij dens de Hulster gemeen teraadsvergadering. ,,In goed overleg hebben we binnen de fractie beslo ten dat Jos de Block het fractievoorzitterschap overneemt. Jos heeft aangegeven dat hij dat graag wil doen." De Block is ABGH-raadslid sinds 2018. In het bericht over de vijf coronabesmettingen bij SVRZ Zwink in Tho- len - in de krant van 2 oktober - stond een fout. We meldden dat, voor de uitbraak bij SVRZ Zwink, sinds juli geen coronabesmettingen zijn geweest in de Zeeuwse verpleeghui zen. Dat klopt niet: er zijn de afgelopen maanden wel enkele bewoners posi tief getest. Vorige week zijn er geen besmettingen geweest in Zeeuwse verpleeghui- Het went, Sophie Stockman Terneuzen - Jan Roose, rector lil Lewestraat43,4481 BC Goes Kloetinge Mul—I Tel.0113213720 www.colijnbv.nl infb@colijnbv.nl LJ CAMERABEWAKING INBRAAKBEVEILIGING a MELDKAMER PAC a TOEGANGSCONTROLE a ALARMOPVOLGING a BRANDBEVEILIGING ^^rkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30