Virolooa 'Zo'n prijs geeft veel vrijheid en rust' Zes medewerkers met corona bij Emergis Taakstraf geëist voor poging tot verleiding 2 MAIKEL HARTE TRUMP VIER VRAGEN OVER STAATSLOTERIJ Column Eigenlijk is een mondkapje helemaal niet het goede woord, want het moet ook je neus bedekken. Mondneuskapje of gezichtsmasker zou een beter woord zijn. Er geldt nu het drin gende advies om ze op te zetten. Het heeft even geduurd, maar er is dan eindelijk een beslissing over genomen, al is het een advies en nog steeds geen plicht. allemaal. Vooral door al dat gekis sebis van die deskundigen die overal opduiken. We hebben een kabinet en dat wordt geadviseerd door het OMT. Vervolgens gaan die leden van het OMT in allerlei talkshows zitten en hun mening geven en zijn er nog eens allerlei andere deskundigen die ook zo nodig hun zegje moeten doen. interview met Andreas Voss van de week. Hij is hoogleraar en lid van het OMT. Hij is afkomstig uit Duitsland en vindt het daar beter gaan, omdat in Duitsland beter ge luisterd wordt naar de regering. Hier discussiëren we maar door, zegt hij. Vervolgens gaat hij zelf in talkshows en interviews vertellen dat hij het met de maatregelen van het kabinet eigenlijk niet eens is. Sorry, maar hou dan in ieder geval zelf je mond. Kunnen we niet ge woon één of twee leden van zo'n OMT woordvoerder maken en het daar bij laten? Alleen die Ernst Kuipers en Diederik Gommers nog in de media en verder nie mand. was Jaap Goudsmit te gast. Hij is hoogleraar epidemiologie en vond eigenlijk dat zijn collega's niet steeds op moesten draven op tele visie, al was het maar omdat we zó weinig weten over corona, dat er misschien wel niemand een des kundige is. Al die virologen die overal hun zegje moeten komen doen: ik word er zo langzamer hand doodmoe van en verdenk ze ervan nü hun momentje van fame te willen pakken. De ernst van het virus en vooral de druk op de zorg is me echt wel duidelijk, maar ik kan eigenlijk geen viroloog meer zien. Zijn er geen maskers die daar voor kunnen zorgen? Ik kan eigenlijk geen viroloog meer zien DE STELLING Weekend: Stel op alle scholen mondkapje verplicht Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters •0-4 Coronasteun voor bijna helft Zeeuwse bedrijven Femke Steketee met Syrène Saxofoonkwartet GENT Vol-elektrische Volvo van de band Zes medewerkers van de afdeling High Intensive Care (HIC) van Emergis in Kloetinge zijn positief getest op corona. De afdeling is uit voorzorg in quarantaine geplaatst en de GGD doet bron- en contact- onderzoek. Om het risico op een eventuele verspreiding te vermin deren, kunnen patiënten tijdelijk geen bezoek ontvangen. De afdeling high intensive care is een gesloten afdeling voor men sen vanaf 18 jaar met ernstige psy chische en psychiatrische klachten. Er is ruimte voor 23 patiënten die elk een eigen slaapkamer hebben met wc en douche. Medewerkers die met de positief geteste collega's hebben gewerkt en patiënten van de afdeling HIC worden getest zo dra zij klachten hebben, laat Emer- gis weten. Verder kunnen de patiënten op deze afdeling nu tijdelijk niet met verlof of (dag)delen naar huis. Dat blijft zo tot nader order van de GGD. Tijdens de quarantaineperi ode kunnen er ook geen nieuwe pa tiënten worden opgenomen op de afdeling high intensive care. Als een opname toch nodig is, wordt uitgeweken naar andere afdelingen van Emergis. MIDDELBURG Een taakstraf van vijftig uur en één dag in de cel. Die straf zou de 71-jarige Vlissinger C. B. opgelegd moeten krijgen. B. stond gisteren in Middelburg te recht omdat hij zich tussen 2015 en 2016 schuldig zou hebben gemaakt aan 'een poging tot het verleiden van minderjarigen'. ,,Ik heb niks met kinderen", hield B. vol. Waarom hij dan ettelijke ad vertenties op erotische en minder erotische sites had gezet gaf hij een verrassend antwoord: ,,Om de re cherche te jennen." Niettemin lo gen de advertenties er niet om: 'Wil jij als jonge jongen wat extra's ver dienen? Hoge vergoeding, twintig minuten per week, vijftig euro'. Ne- padvertenties, volgens B. De Vlis- singer kwam in beeld door een sms'je dat via een jongen bij de po litie terechtkwam. Volgens B. was dat sms'je niet voor hem bedoeld, want met 'aftrekken' bedoelde hij belastingaftrek. De politie begon een onderzoek en er bleek dat er diverse reacties op zijn advertenties waren geweest. B. zei daar nooit op te zijn ingegaan. Tegen een contact van B., de 68-ja- rige T. van N. uit Zwijndrecht, die werd verdacht van het bezit van kinderporno werd door gebrek aan bewijs vrijspraak geëist. zaterdag 3 oktober 2020 Het is als burger lastig te volgen Ik moet dan wel lachen om zo'n In het programma Zomergasten Reageer op pzc.nl Gisteren: Zeeuwse uitzon deringen op lan delijke coronare- gels terecht 790 stemmen HIJ TWITTEBT MO(3 STEE&S.' MIDDELBURG In Zeeland heeft bijna 45 procent van de bedrijven waar twee of meer men sen werken een of an dere vorm van coronas- teun ontvangen. Zeeland zit daarmee precies op het landelijk gemiddelde. In de noordelijke provin cies klopten onderne mers minder vaak bij de overheid aan (tussen de 35 en 40 procent), in de Zuid-Limburg en de regio Amsterdam het meest (tussen de 50 en 55 pro cent). Dat concludeert het CBS op basis van ge gevens van het het minis terie van Economische Zaken en Klimaat. MIDDELBURG De Zeeuwse saxofoniste Femke Steketee speelt zondagochtend in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg niet samen met Evelien de Vries (basklarinet), zoals aan gekondigd, maar in het Syrène Saxofoonkwartet. De Vries is ziek. Naast werk van Leonard Bernstein, Frédéric Cho pin en George Gershwin staat ook het muziekstuk Block Attack van de Mid delburgse componist Douwe Eisenga op het programma. Dat is speci aal voor dit saxofoon kwartet geschreven. Het koffieconcert begint zon dag om 11.00 uur. Volvo Cars is in zijn fa briek in North Sea Port begonnen met de pro ductie van de volledig elektrische XC40 Re charge P8. Deze week rolde de eerste in Gent geproduceerde auto van dit type van de band. De vol-elektrische XC40's worden deze maand nog aan klanten in Europa geleverd, aldus North Sea Port. De Vlaamse minister van Economie, Innovatie en Werk Hilde Crevits was donderdag bij de start van de pro ductielijn aanwezig. North Sea Port noemt de productie van de elektri sche auto's in Gent 'een hele opsteker in deze co ronatijden'. Dertig jaar lang tienduizend euro netto per maand: die prijs won een inwoner van de gemeente Terneuzen donderdag. Vier vra gen aan Karen van Schie van de Staatsloterij over het 'droomsa- laris'. Cornelleke Blok Terneuzen Waarom kiest de Staatsloterij voor een prijs die per maand uitgekeerd wordt, in plaats van één groot bedrag? ,,Dertig jaar lang tienduizend euro netto per maand op je bankreke ning: dat spreekt enorm tot de ver beelding." ,,Het is een heel concreet bedrag: mensen kunnen zich goed voor stellen wat ze met het bedrag zou den kunnen doen. De winnaar kan stoppen met werken, al raden we mensen altijd aan om eerst goed na te denken wat ze met het geld doen." ,,Hij of zij heeft trouwens ook altijd de keus om het bedrag in één keer te laten overmaken. Dan gaat het om 3.275.000 euro." 2 Dertig jaar is een lange peri ode. Wat gebeurt er als de winnaar tussentijds komt te overlijden? ,,Dan wordt het bedrag in één keer overgemaakt aan de erfgenamen. Het komt alsnog goed terecht." 3 Hoeveel wint iemand met een half of een vijfde staats lot? ,,Die wint de prijs naar rato. Iemand met een vijfde lot krijgt 2000 euro per maand of 655.000 in één keer." 4 De staatsloterij reikte deze prijs donderdag voor de zesde keer uit. Hoe reageren winnaars? ,,Ze zijn vaak heel beduusd en ont zettend blij. We nodigen winnaars altijd uit op kantoor. Ze kunnen de hulp inroepen van een financieel adviseur. Er zijn zeker mensen die hun baan opzeggen. Ze vullen hun leven op een andere manier in. Ze gaan minder werken, of doen vrij willigerswerk. Ze zijn niet meer af hankelijk van het salaris van hun werkgever. Dat geeft veel vrijheid en rust." Miriam van den Broek Kloetinge Uitspraak 16 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2