Door corona kozen vooral meer Nederlanders voor een vakantie Zeeland Stephan den heeft nog nooit zonder publiek gekorfbald net als andere insecten, want er is meer geld voor bermbeheer Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde de provin cie Zeeland in juli van dit jaar 365.000 gasten die samen goed wa ren voor 2.057.000 overnachtingen. Dat zijn 42.000 gasten en 325.000 overnachtingen meer dan in juli 2019. Over de hele linie waren er meer gasten, van hotels tot kam peerterreinen. Door de coronapandemie kozen dit jaar veel meer Nederlanders voor een vakantie in eigen land. In Zeeland nam het aantal binnen landse gasten in juli toe met 46.000 tot 188.000, bijna een derde meer dan in juli 2019. Het aantal over nachtingen door Nederlandse va kantiegangers nam met 291.000 toe tot 1.019.000, een stijging van 40 procent. Betere bezetting De cijfers bevestigen het beeld dat de VVV Zeeland al had van de drukte tijdens de zomervakantie. De groei is volgens directeur Erik van den Dobbelsteen mede te dan ken aan de betere bezetting per kampeerplek of vakantiewoning. Nederlandse gezinnen namen vaak neefjes, nichtjes of vriendjes en vriendinnetjes van de kinderen mee op vakantie. Verlies door lockdown De mooie cijfers van juli maken het verlies door de toeristische lock- down van het afgelopen voorjaar niet goed. Ook als augustus een zelfde stijgende trend laat zien, is de mooie zomer geen volledige compensatie voor de doodstille maanden april en mei. Door de ge dwongen sluiting van de verblijfs- recreatie verloor Zeeland in de eer ste zes maanden van 2020 twee miljoen overnachtingen en waren er een half miljoen minder gasten ten opzichte van de eerste helft van De herfstvakantie en het najaar in het algemeen kondigen zich in Zeeland goed aan 2019, zo blijkt uit de cijfers van het CBS. Exacte cijfers heeft de VVV Zee land nog niet, maar de voortekenen voor de herfstvakantie zijn goed. In tegenstelling tot de drie provincies in de Randstad heeft Duitsland voor Zeeland geen reisbeperkingen afgekondigd. Een Duitser die in Zeeland vakantie heeft gevierd, hoeft niet in quarantaine of zich te laten testen bij thuiskomst. Onzekere trip Ook bij Roompot, de grootste aan bieder van vakantieverblijven in Zeeland, zijn de verwachtingen goed. ,,De herfstvakantie en het na jaar in het algemeen kondigen zich in Zeeland goed aan, ook ten op zichte van vorig jaar. Wellicht kie zen gasten voor een binnenlandse vakantie in plaats van een onzekere buitenlandse trip voor de nakende vakantie", aldus Baptiste van Ou tryve, woordvoerder van Roompot Vakanties. *-52 Stefan bekijkt een bak met aardappelplantjes in het laboratorium van Meijer Potato. Wereldwijd neemt het aantal hectares akkers met aardappelen af, maar tegelijkertijd stijgt de opbrengst. Bij het in Rilland gevestigde bedrijf weten ze hoe dat kan. It zaterdag 3 oktober 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl SPORT 12 13 ZEELAND 4 5 Veel meer toeristen in juli Zeeland heeft in juli 2020 veel meer toeristen te logeren gehad dan in 2019. Vooral veel meer Nederlanders boekten een va kantie in Zeeland. Ook kwamen er wat meer Duitsers, maar min der Belgen. Het totaal aantal gasten steeg die maand met ruim 13 procent, het aantal over nachtingen met bijna 19 pro cent. Theo Giele Middelburg - Baptiste van Outryve, Roompot Y~ ZEELAND 8 fotomeijer potato

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29