MEDIA CULTUUR 25 Pathé Midweekvoucher ,,Wacht, je raast door. In antwoord op je tweede vraag: ik heb wel degelijk een pensioen. Ik heb al tijd volgens vakbondsnormen gewerkt en vrijwel altijd werd er pensioenpremie afgedragen. En ik heb AOW. Maar ik kan daar niet van rondkomen. Zoals veel bejaarden ben ik iemand wiens geld in stenen verpakt zit. En dan is het wel fijn als ik nog een beetje loon naar werken krijg. Het is een wel kome aanvulling om een beetje comfortabel te leven. Ook om die reden wil ik graag nog het toneelstuk Meneer Green spelen.'' Vooruit, het is hem ook om de eer te doen. Speci aal voor Van der Vlugt schreef de Amerikaanse toneelschrijver Jeff Baron een vervolg op een stuk waarmee Van der Vlugt in 2016 langs de Neder landse theaters toerde: Op bezoek bij meneer Green. Over een paar weken moeten de repetities begin nen. Peinzend: ,,Als dat dan maar kan.'' Ook tijdens de opnames van De Grote Sinter klaasfilm kreeg Van der Vlugt met een serieus coronaprotocol te maken. ,,Alleen de regisseur en de geluidsman mochten dicht bij de acteurs komen, de cameramannen moesten al meer afstand houden.'' ,,Sinterklaas doet het allemaal zelf, hij wil ook niet anders, hij bestaat namelijk ook - daar heb ik een boek over geschreven. Dat is het spel, zo zijn de regels en zo speel ik het al jaren met ontzettend veel plezier. Hij bestaat! Zolang mensen met kleine kinderen en grote mensen het feest willen vieren, zal hij zich blijven manifesteren. Ik kruip dan als een luis in zijn baard en ik doe hem perfect na. De andere spelregel is: ik geef hem voortdu rend raad, maar hij luistert niet naar me. Dat is een vorm van schizofrenie, ja. Ik zou het soms wel leuk vinden als Sinterklaas eens een vies woord zou zeggen en dan doet hij het niet. Of hij doet het juist wel, op een moment dat ik juist denk: dat zou ik nu niet doen.'' ,,Als je 25 jaar het monopolie hebt om hem na te doen op televisie, dan is dat een norm geworden waar mensen aan gehecht zijn geraakt. Drie gene- Ik sta erop dat er louter roetveeg- pieten zijn bij een sinterklaas film raties zijn opgegroeid met die sinterklaas. Dus als een filmproducent denkt: ik zou wel eens een sin terklaasfilm willen maken, dan is het wel handig om die sinterklaas te casten die pretendeert de echte te zijn en die ook door veel mensen als zoda nig wordt beschouwd. Daar doe ik graag aan mee.'' ,,Ik sta erop dat er louter roetveegpieten zijn bij zo'n film. Maar dat is het nieuwe normaal, ik hoef het niet af te dwingen. Het spreekt voor zich, je moet niet vasthouden aan iets waarvan je zeker weet dat het wrevel wekt. Al wil ik er wel graag bij opmerken dat wij het bij de landelijke intocht al vele decennia niet over Zwarte Piet hadden. Dat bijvoeglijke naamwoord was al lang voordat Kick Out Zwarte Piet ontstond weg. Alle pieten hadden andere namen: wegwijspiet, hoofdpiet, pakjespiet, noem maar op. Verder is het vooral een grotemen sending om het er steeds over te hebben, voor kin deren is er niets aan de hand.'' Sinterklaas zou zeggen: 'Alles komt goed.' En zo is het ook. Ik spreek nog wel eens iemand van de Publieke Omroep en ik weet dat ze daar met een zeer creatieve oplossing bezig zijn.'' Te verzilveren t/m 31 januari 2022 Het voordeel zaterdag 3 oktober 2020 coronaveilige locaties. ,,Met een klein groepje mensen, dit was het echte werk. Risico nemen, niet weten of het iets oplevert. Uiteindelijk ver deelden we de recette, we verdienden nog geen 2000 euro de man.'' Heeft u dat geld nog nodig? Hoewel: u heeft geen pensioen, vermoed ik, omdat u altijd als freelancer gewerkt heeft. Ik wil u iets vragen over uw hoofdrol in die film, maar ik kan de naam van uw alter ego niet hardop noemen. Ook wij moeten thuiswerken en naast mijn werkkamer loopt mijn nog gelo vige 8-jarige dochter voortdurend rond. Lachend: ,,De prijs van thuiswerken is dat je niet meer over Sinterklaas kunt praten. Sta ik op de speaker?'' Dat niet, maar ze huppelt nog wel eens onaan gekondigd binnen. Dus zonder de naam van de hoofdpersoon te noemen: u afficheert zich al decennia als zijn adviseur. Waarom is dat? De film ontroerde me: ik zag mijn sinterklaas terug. Ook u wordt inmiddels wel omringd door andere pieten. Nog even voor die 8-jarige van mij, die best bezorgd is om de komst van de Sint in deze coronatijden: kunt u haar als adviseur van de Sint geruststellen? De Grote Sinterklaasfilm draait vanaf komende woensdag in de bioscoop Geldig op doordeweekse dagen van maandag t/m donderdag m.u.v. erkende feestdagen en de kerstvakantie Deze aanbieding geldt voor een reguliere filmvoorstelling Je ontvangt een e-mail met daarin persoonlijke, unieke vouchers Te verzilveren t/m 31 januari 2022 Bestel je voucher en ga met extra veel korting naar Pathé! Bestel nu op pzc.nl/pathe Omdat je het verdient! KORTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25