Gouden Kalf voor outsider Buladó 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV INTERVIEW BRAM VAN DER VLUGT Voor De Grote Sinterklaasfilm kruipt Bram van der Vlugt in zijn bekendste rol: die van de (adviseur van de) goedheiligman. De krasse tachtiger over roetveegpieten, toneelspelen, geld, coronaprotocollen en de oorlogsjaren. ,,Ik voel de gelijkenis met die tijd heel vaak.'' Quote van de dag Sommige mensen zijn bang dat het te ongezellig staat, maar hou je voor mij niet in Lang blond haar. Aantrekkelijke, serene uit straling. Haar hondje had ze het hele gesprek liefdevol in de armen geklemd. Ze kon zo doorgaan voor een verpleegkundige. Of wiskun- delerares. En anders wel die leuke buurvrouw die met de kindjes uit de straat een moestuin aanlegt in de speeltuin om de hoek. Kortom, een heel gewone dame. Tot ze haar mond opendeed. Danny Ghosen richtte het vizier van Danny op Straat donderdagavond op complotdenkers en hun alternatieve feiten. Er trok in vijftien minuten een hoop interessant studiemateriaal voor psychi aters langs. Mensen die vaak de grootste moeite hadden om uit te leggen waar ze nu precies in geloofden of voor demonstreerden bij de Tweede Kamer. Iets met vrijheid en tegen kinderporno. Al bleek 'stel niet van die rare vragen, ik hoefje ook niet uit te leggen wat het alfabet is' ook prima als antwoord te volstaan. Ze voldeden volledig aan het veilige beeld dat ik heb van complotgekkies: types van wie je op een uur afstand al ziet en hoort dat ze de boel niet alle maal op een rijtje hebben. Maar de blonde dame was anders. Die kwam vrij intelligent over. Maar sloeg ondertussen lariekoek uit waar Van Kooten en De Bie de term 'gelul van een dronken aardbei' voor hebben uitgevonden. Over Bill Gates als brein achter de corona- uitbraak. Illuminati die aan de touwtjes trekken van marionetten die Rutte en De Jonge heten. QAnon die alles wel doorheeft en Trump die de door hen vooruitgeschoven verlosser is. En het is natuurlijk een feit dat er heel veel kinderen wor den ontvoerd elk jaar en worden verhandeld voor satanistische rituelen waarmee betrokken politici vervolgens worden gechanteerd om de 1,5 meter samenleving erdoor te drukken. Ik werd er bang van. Want zoals deze vrouw zijn er natuurlijk meer. Een op de tien mensen gelooft inmiddels in complottheorieën over corona, bleek recent uit onderzoek. Mensen die ook gewoon los over straat lopen en stemrecht hebben. Die Lange Frans heten. Die misschien ook naar Danny op Straat keken en daarbij goedkeurend knikten. Ein delijk eens iemand in de mainstream media die de kans krijgt te zeggen waar het op staat. Ik vind het knap hoe Danny elke week afdaalt in de rioolputten van onze maatschappij en pedofie len, messentrekkende jeugd en 5G-gekkies zover krijgt dat ze zonder schroom vertellen hoe ze den ken. Hij stelt zijn vragen en weet ondertussen zijn gezicht in de plooi te houden. Terwijl hij ook vaak genoeg de neiging moet hebben om te ontploffen, gillend weg te rennen of de crisisdienst van de ggz dan wel politie te alarmeren. Doorgaans waardeer ik zijn objectieve manier van interviewen zeer. Maar donderdag miste ik toch heel erg Diederik Gommers tegenover deze blonde mevrouw. NETFLIX Opnames serie hervat Bram van der Vlugt (86) wil 95 jaar worden, meldt hij telefonisch vanuit zijn huis, middenin het Groene Hart. ,,Ik heb nog wat plannen, ook in het werk.'' Daar bij: hij moet ook spelen om niet al te sober te hoeven leven - waarover later meer. En hij maakt het goed hoor, qua gezondheid - dank u. Alleen dat verdraaide virus dat de mens heid al maanden bezighoudt, dat laat ook Abra ham Rutger van der Vlugt, van 28 mei 1934, niet los. ,,Deze tijd is verschrikkelijk. De angst voor corona is bij mij in volle hevigheid teruggekeerd. Ik zie filmpjes langskomen van restverschijnselen bij mensen die aan de beademing hebben gelegen, dat moet me niet overkomen. Ik ben banger dan in maart. Nu kom je niet meer weg met: ach ja, mis schien word ik maar een beetje ziek. Dat zou kun nen, maar op mijn leeftijd niet meer, denk ik.'' ,,Ik voel die gelijkenis met de oorlogsjaren heel vaak, als ik eerlijk ben. Het spookachtige, dat je de vijand niet herkent. De betrouwbaarste mensen kunnen besmet zijn en jou infecteren. En de on zekerheid over wanneer dit ophoudt, dat is ook een goede vergelijking met die jaren. Maar de beangstigende situatie van vandaag is er gekomen omdat de meeste mensen gewoon schijt hebben aan de regels. Er zijn heel veel mensen die het voor anderen verpesten, die niet meer bereid zijn een stap terug te doen in het algemeen belang. Dat mensen echt denken: ah joh, flikker toch op met je regeltjes, ik begrijp dat niet.'' Tijdens de relatief coronaluwe zomer ging ook Van der Vlugt naar buiten. In en om kasteel Ammer- soyen in Gelderland nam hij De Grote Sinterklaas film op, die woensdag in première gaat. En hij speelde in het toneelstuk De Les van Ionesco, op Bios wil helderheid Het familiedrama Buladó, met een hoofdrol voor GTST- acteur Everon Jackson Hooi, is dit jaar de verrassende win naar van het Gouden Kalf in de categorie Beste film. De op Curasao gedraaide en groten deels in het Papiaments ge sproken productie leek met slechts één nominatie niet de grootste kanshebber. Veel filmkenners en -liefhebbers hadden hun geld gezet op De Beentjes van Sint Hildegard met Herman Finkers, maar deze bioscoophit viel gisteravond bij het Gouden Kalveren Gala in de Utrechtse Stadsschouw burg niet in prijzen. Een an- dere favoriet, de thriller Bum- perkleef, verzilverde van zijn vijf nominaties er maar eentje, in de categorie Sound design. De meeste Kalveren, vier in to- taal, gingen naar Kapsalon Romy. Zo won hoofdrolspeel ster Beppie Melissen onder meer de prijs voor Beste actrice. 'Ik wil dat Sint soms een vies woord zegt' zaterdag 3 oktober 2020 De opnames van het vierde sei zoen van de Netflix-serie Stranger Things zijn hervat nadat die werden stil gelegd vanwege corona. Wanneer de vierde reeks verschijnt, is nog niet duidelijk, maar waarschijn lijk wordt het pas volgend jaar. Jeroen Schmale U heeft de Tweede Wereldoorlog bewust mee gemaakt. Zijn er enige parallellen te trekken tussen die tijd en deze crisis, of is dat volkomen ridicuul? FILM De bioscopen willen heldere afspraken over corona voor alle filmtheaters, zegt filmkoepel NVBF. Nu bepa len de veilig heidsregio's waar meer dan dertig bezoe kers naar bin nen mogen. Dit zou tot willekeur leiden. Everon Jackson Hooi in Buladó. foto gregg telussa - Cabaretier Claudia de Breij laat op Instagram weten dat ze het niet vervelend vindt om naar een theaterzaal vol mondkapjes te kijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24