Speel het Giro Wielerspel en win een Specialized racefiets! 22 Roland Garros in kille coronatijd levert vooral chagrijn op Thiem trekt topvorm door Corona, de verplaatsing van de lente naar de herfst, nauwelijks publiek, de nieuwe ballen. Het is wel eens gezelliger geweest op Roland Garros. Elf smaken chagrijn uit de eerste tennisweek in de Franse hoofdstad. Damir Dzumhur en Fernando Verdasco slepen Roland Garros voor de rechter. Woedend zijn ze dat ze niet mochten spelen na 'valse' positieve coronatests van Dzhumhurs coach en Verdasco zelf. ,,Ik heb hier zestien keer mee gedaan", brieste de Spanjaard. ,,En dan wordt er zo met mij omge gaan? Totaal respectloos." 2. 'We zijn geen eenden' Herfst in Parijs: bij 8 graden en stevige regen moest Victoria Aza- renka op de baan blijven van de scheidsrechter. „Belachelijk, ik ga hier niet zitten wachten als een eend. Ik woon in Florida." 3. Shapovalov is boos (1) Denis Shapovalov zette een plaatje op Twitter van de bal die Roberto Carballés Baena op 5-4 en 30-30 sloeg. Die was dus tóch uit. „Wan neer krijgen we Hawk-Eye op gra vel", vroeg de boze Canadees. Hij was twee punten verwijderd van de winst, maar verloor alsnog. 4. Ah, daar is Nick Kyrgios Al doet hij niet mee, Nick Kyrgios is er altijd bij, zeker als er wat te ruziën valt. Eurosport-analyticus Mats Wilander bekritiseerde Andy Murray, daarop viel Kyrgios Wi- lander aan en dat pikte Karen DERDE RONDE Chatsjanov weer niet. Een twitter- fittie was geboren. 5. Zware ballen Gezocht: een speler die wél te vreden is over de nieuwe Wilson- tennisballen op Roland Garros. De mooiste quote kwam van Dan Evans. ,,Ik zou er mijn hond nog niet op laten kauwen." 6. Slechte verliezer: Errani Ze stond in de finale van Roland Garros en speelde bijna duizend profpartijen. Maar een bal recht omhoog gooien kan Sara Errani niet. Wel maakt ze kans op de tro fee slechtste verliezer van het toer nooi: Kiki Bertens betichten van toneelspel, nadat die in een rol stoel van de baan werd gereden. 7. Shapovalov is boos (2) Denis Shapovalov was weer boos. Na zijn enkelpartij van vijf uur moest Shapovalov ook nog dubbe len. ,,Waardeloze planning." Mee valler: dat potje duurde 52 minu ten. Of Shapovalov won? U mag één keer raden. 8. De bubbel is lek Geen sportevenement in 2020 zonder 'bubbel', maar die van Ro land Garros lijkt zo lek als een mandje. ,,Iedereen loopt zo dit ho tel in en uit", zei Mackenzie McDonald. ,,Maar een frisse neus halen mag niet", klaagde Vasek Po- spisil. ,,Het is hier veel slechter ge regeld dan bij de US Open." 9. Serena kraakt Met een achillespeesblessure trok Serena Williams zich al na één partij terug. In het vrouwentoer nooi kraakt sowieso bijna ieder een. Slechts dertien van de 32 ge plaatste speelsters haalden de derde ronde, een negatief record. 10. De coronastress De Belg David Goffin verloor kansloos in de eerste ronde. Hij vertelde eerlijk hoe hij dit jaar be leeft. ,,Voor elk toernooi ben je ge stresst: test je positief of negatief? In ieder land zijn de regels anders. En privé is het ook zwaar. Mijn batterij is helemaal leeg." 11. Nadal: verdrietig en dankbaar Spelen op je favoriete tennisbaan met amper fans? ,,Dat is verdrie tig", zegt Nadal. ,,Maar het moet ook verdrietig zijn. Zo veel men sen in de wereld lijden nu. We mogen Roland Garros dankbaar zijn dat ze dit nog organiseren." Scheldeprijs mijdt Holland Primeur voor Demi Schuurs Andersen rap tegen de klok Bruma: Piraeus Bewijs jezelf als ploegleider tijdens de Ronde van Italië. Selecteer 20 runners en maak kans op een Specialized Allez Elite racefiets t.w.v. €1.399 euro. Speel gratis mee op pzc.nl/wielerspel zaterdag 3 oktober 2020 Iedereen klaagt of kraakt Rik Spekenbrink Rotterdam/Parijs 1. See you in court PARIJS Dominic Thiem heeft zijn goede vorm onder streept door in de derde ronde van Roland Garros de Noor Casper Ruud in drie sets te verslaan. In twee uur en een kwartier werd het 6-4 6-3 6-1 voor de winnaar van de US Open. De partij van Kiki Bertens in de derde ronde tegen de Tsje chische Katerina Siniakova was bij het drukken van deze krant nog niet afgelopen. WIELRENNEN De Schelde- prijs gaat op 14 oktober volledig over Belgisch grondgebied. De wieler koers zou in Terneuzen starten, maar de Zeeuwse gemeente besloot zich donderdag terug te trek ken vanwege de aange scherpte coronamaatrege len in Nederland. TENNIS Dubbelspecialiste Demi Schuurs (foto) en haar Tsjechische partner Kveta Peschke hebben zich geplaatst voor de derde ronde van Roland Garros. Ze klopten Alison Riske en Ajla Tomljanovic met 6-4 6-3. Nooit eerder bereikte Schuurs (27) de derde ronde op Roland Garros. WIELRENNEN S0ren Kragh Andersen heeft de vierde etappe van de BinckBank Tour gewonnen. De Deen was in Riemst de beste in een tijdrit van 8 kilometer. Zijn landgenoot Mads Pe- dersen hield de leiderstrui. VOETBAL PSV verhuurt aanvaller Armindo Bruma aan Olympiakos Piraeus. De Grieken hebben ook een optie tot koop op de Portugees, die bij PSV nog een contact heeft tot 2023, maar zwaar teleurstelde. Victoria Azarenka moet bij 8 graden en regen op de baan blijven. ,,We zijn geen eenden." foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22