Puntloos Goes reist 'zonder druk' naar Nijkerk BARRY VAN DER HOOFT Spits kreeg dit seizoen nog geen speeltijd ZEELAND 15 Hoek treedt vanmiddag zonder publiek aan tegen Ajax. De topscorer van twee seizoenen geleden hoopt dat hij zijn eerste minuten mag maken. Hoek Slechts twee spelers binnen de se lectie van Hoek kregen dit seizoen nog geen speeltijd. Kyle Doesburg, twee seizoenen geleden met 26 goals topscorer van Hoek, is één van hen. De 31-jarige spits baalt van zijn situatie en hoopt dat er snel veran dering in komt. „Anders is de kans groot dat ik in de winterstop weg ben.'' Kyle Doesburg: ,,Het is een beetje dubbel. Ik ben in de voorbereiding een paar keer geblesseerd geweest, waardoor ik best wat duels heb ge mist. In de tweede oefenwedstrijd kneusde ik mijn voet, pas bij de voorlaatste oefenwedstrijd was ik terug. Dan weet je dat je nog niet wedstrijdfit bent en dat je bij de competitiestart niet gaat spelen. Daar moet je je naar schikken. Wat ik wel frustrerend vind, is dat ik nog niet ben ingevallen. Als je ziet dat de spits gewisseld wordt, maar dat een andere speler dan naar die po sitie wordt doorgeschoven, dat is vervelend. Het is een keuze van de coach, maar ik baal er wel van.'' ,,Op de donderdag voor de wed- Het is frustrerend dat ik nog niet ben ingevallen strijd tegen FC Lisse ja. Dan weet je: ik moet weer even geduld hebben.'' ,,In 32 wedstrijden. Dat was een aar dig gemiddelde. Na dat seizoen ging ik naar Stedoco. Na een half jaar kwam ik terug bij Hoek, maar door corona hebben we weinig wedstrijden meer gespeeld. Of ik spijt heb van de stap naar Stedoco? Nee, want het was goed om weer eens buiten de regio te kijken. Ik heb het daar goed gehad, alleen klikte het niet met de trainer (Frans Adelaar, red.). Het was geen goed huwelijk.'' ,,Er is maar één trainer geweest die zei: jij bent mijn eerste spits. Dat was Dennis de Nooijer twee jaar geleden. Na een half jaar was hij weg, maar ik maakte er dat seizoen dus 26. In andere seizoenen kreeg ik vaak te horen dat ze als concurrent echt een topspits hadden gehaald, die er zeker 30 ging maken. Dat bleek dan weer allemaal tegen te vallen en na een tijdje was ik dan basisspeler.'' „Natuurlijk baal ik daar van. Maar zoals ik net al duidelijk maakte: het is niks nieuws. Ik ben nu ook nog niet topfit en heb nog even wat tijd nodig. Ik hoop wel dat ik tegen Ajax voor het eerst minuten kan maken in de competitie. Twee jaar geleden wonnen we thuis met 4-2 van Ajax en maakte ik er twee. Daar teken ik vandaag ook voor.'' ,,Dat die kans aanwezig is. Zeker als mijn situatie niet verandert. Dan kan ik beter iets anders zoeken, want ik wil graag voetballen.'' Column Het was de eerste dag van mijn vakantie maar die wilde ik best nog even 24 uur uitstellen, om bij de pre sentatie van het nieuwe KSV Roeselare aanwezig te zijn. Dat Dennis de Nooijer assistent werd bij de Belgische club was een leuk Zeeuws tintje; de middag in stadion Schiervelde bleek gevuld met hoop. De gevallen club was met succes gereanimeerd, mede dankzij drie investeerders. 'Roeselare 2.0' moest een suc cesstory worden, de selectie ging zo ingericht worden dat de club er op het hoogste amateurniveau in België ver bovenuit zou steken en binnen één jaar terug zou ke ren in het profvoetbal. Een vad sige man met een bril keek tij dens de presentatie bijzonder te vreden de zaal in. Een oud-voet baller? Nee, dat kon niet, dan zouden we hem kennen. Maar hij bleek wel de sportief directeur te zijn. Bijzonder. Bij het persmo ment ging hij gretig op de foto. Een appartement via de club, een fraaie leaseauto, prima sa laris; te mooi om waar te zijn. De ene na de andere speler werd binnengehengeld. Vooral (ex-) profs natuurlijk, want de concur rentie moest dit seizoen kansloos worden gelaten. In de weken die volgden sprak ik Dennis de Noo- ijer geregeld, omdat hij vaak in de auto zat. Een appartement was niet geregeld, De Nooijer reed steeds heen en weer tussen Vlis- singen en Roeselare, terwijl zijn salaris niet werd gestort. Toch maakte hij zich niet druk en bleef hij tijd en energie in de club en de aanwezige spelers ste ken. Diep van binnen wist Den- Schiervelde bleek gevuld met hoop nis de Nooijer vast wel dat er iets niet klopte. Morgen staat het geld op de rekening, kreeg ook hij meermaals te horen. Maar er kwam helemaal geen geld. De bom barstte toen de vad sige man werd opgepakt. Zijn verhalen bleken luchtkastelen, de nieuwe fundering van KSV Roeselare bestond uit vervalste papieren. Investeerders? Eén grote leugen. In ruil voor seksu ele handelingen had de sportief directeur jonge voetballers wel contracten aangebonden. Ja, u leest het goed. Krankzinnig. Deze week ging de stekker de finitief uit KSV Roeselare. Ook bij die club moeten de afgelopen jaren miljoenen zijn wegge sluisd, dat kan niet anders. Ter wijl KSV Roeselare heel veel heeft om een mooi clubje te zijn. Prima stadion, prachtige velden; aan de faciliteiten lag het niet. Alleen moet je mensen hebben die hart voor de club hebben en die runnen alsof het hun eigen familiebedrijf is. Nu is alles ka pot. En dat is heel spijtig voor de trouwe supporters, die deze zo mer goedgemutst voor de ingang van het stadion stonden. Toen wisten ze nog niet, dat hun club met het aanstellen van een groepje oplichters haar eigen graf had gegraven. Na drie nederlagen bungelt Goes onderaan in de derde divisie. Vorige week ging de wedstrijd tegen Ex- celsior'31 niet door vanwege de he vige regenval. Sparta Nijkerk - de aanstaande opponent - kwam wel in actie. Tegen FC Lisse werd de eerste nederlaag van het seizoen geslikt: 4-1. Hollander baalde dat het duel van afgelopen zaterdag werd afgelast. ,,De eerste drie weken waren niet al te best als je naar de resultaten kijkt. In zulk soort gevallen wil een ploeg zich zo snel mogelijk revancheren." Tegen Sparta Nijkerk wacht een nieuwe kans voor de Goesenaren om van de hatelijke nul af te komen. ,,Onze voorbereiding was ietsjes anders dan vorige week, omdat deze tegenstander weer andere zwaktes en sterktes heeft. We ver anderen niet elke week van speel wijze, maar het zou naïef zijn om alleen naar onszelf te kijken." Opportunistisch De oefenmeester veronderstelt dat de thuisploeg veel de bal zal heb ben. ,,De afgelopen weken speelde Sparta Nijkerk met veel diepgang. Ze zochten de ruimte op tussen de back en het centrale duo. Ook heb ben ze een 'nummer tien' die kort achter de spits speelt. Met opportu nistisch spel maken ze snel gebruik van de lange bal." Vooral vanuit de omschakeling verwacht Hollander dat Goes ge- vaar kan stichten. ,,Als de tegen stander aanvalt, houden ze het veld groot. Op het moment dat ze de bal kwijtraken, is hun middenveld dun bezet en duurt het een paar secon den voordat het veld weer klein is. Hier liggen kansen." Oefenwedstrijd Weinig voetballiefhebbers kunnen zaterdag zien of de tactiek van de Zuid-Bevelanders aanslaat. Van wege de aangescherpte corona maatregelen is er geen publiek toe gestaan rondom het veld. De Wal- chenaar vindt het vervelend, maar ziet ook kansen voor zijn ploeg. ,,Het lijkt op deze manier een beetje op een oefenwedstrijd." Volgens hem liet Goes in de voor bereiding 'bij vlagen' goed voetbal zien. ,,Aangezien er niemand langs de kant staat, valt er een stukje druk weg. Niemand zeurt als er iets ver keerd gaat. Alleen ik misschien", lacht hij. „Kortom: doe lekker je ding." Buitenom Hiep Nguyen (kruis bandblessure) en Ryleigh Does burg (hij is op de weg terug) be schikt Hollander over een volledig fitte selectie. Sven Mbikulu kampt met lichte hamstringklachten, maar de middenvelder is hoogst waarschijnlijk inzetbaar. zaterdag 3 oktober 2020 VL Doesburg verbijt zich op de bank Barry van der Hooft Hoe ga jij met je reserverol om? Het schoot laatst ook in je ham string. Kyle Doesburg. -Kyle Doesburg (31) Twee seizoenen geleden maak te je in de derde divisie 26 goals. Je moet nu knokken voor je plekje, maar dat heb je altijd moeten doen bij Hoek. Je hebt nu nog geen minuut ge speeld. Als ik zeg: Kyle Doesburg is in de winterstop weg bij Hoek. Wat zeg jij dan? @Barryvdh9 Oolichters Zo'n beetje iedereen in het (amateur)voetbal baalt dat er vanaf dit weekend geen publiek langs de zijlijn staat. Goes-trai ner Kevin Hollander heeft de zelfde zienswijze, al ziet hij in de aanloop naar de ontmoeting met Sparta Nijkerk ook voordelen. ,,Als een speler iets verkeerd doet, zeurt er niemand. Alleen ik misschien", grapt hij. Len Wolters Goes In de eerste drie competi tieduels wist Goes pas twee keer te scoren. Beide goals kwamen op naam van Siebe Schets. De Bevelandse der dedivisionist moest tot nu toe negen treffers slikken. Alleen Ajax kreeg meer goals tegen: 15. Goes-trainer Kevin Hollander. FOTO RENÉ VAN DER VLIET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 136