Julia naschool is terug bij af Wie slecht ter been is, kan nu soepeltjes naar de trouwzaal Extra raadsvergadering voor kwestie rond DSV IN DE REGIO 6 MIJN DORP, MIJN STAD Wethouder financiën Dirk Ver burg (LR) presenteert nu toch een sluitende begroting. Hij doet dat door 3 ton extra te bezuinigen op jeugdzorg en vanaf 2022 twee ton te snijden in Wmo-uitgaven zoals Michiel Bouwman Tholen De kwestie rondom de grondver- koop aan DSV in Tholen levert zó veel vragen op, dat de gemeente raad er een extra vergadering aan wijdt. Die wordt op 15 oktober in gelast. Daar zal vooral Algemeen Belang Tholen (ABT) blij mee zijn. De lo kale partij vuurde de afgelopen we ken tientallen vragen af op het col lege over de deal met distributie reus DSV, die op bedrijventerrein Welgelegen een groot distributie centrum bouwt. De vragen kwa men afwisselend op papier, en leerlingenvervoer. ,,Dit is wel het maximale wat we kunnen doen. We zullen mensen moeten teleur stellen." Bij wie de rekening precies terechtkomt, is nog onduidelijk. ,,Dat moeten we verder onderzoe ken." Ook de gevolgen van het schrap pen van de tijdelijke huisvesting voor de Julianaschool zijn nog on duidelijk. Wethouder Kees Ver burg (PvdA) wil samen met de school alternatieven op een rijtje zetten. De tijdelijke lokalen dreig den 1,2 miljoen euro te gaan kosten. „Misschien kan een groot deel van de oude school blijven staan tijdens de nieuwbouw" oppert hij. Een an dere optie is nieuwbouw op een an dere plek. ,,Maar dan lopen we jaren vertraging op, omdat je dan een be stemmingsplan moet aanpassen." De verplaatsing van de sportvel den in Krabbendijke is bewust niet opgenomen in de boeken. ,,Dat hebben we on hold gezet" zegt Dirk Verburg. Als de raad het miljoenen project toch wil doorzetten, zal eerst financiële dekking moeten worden gevonden. mondeling in vergaderingen. Om het overzichtelijk te houden is be sloten om een extra raadsvergade ring te houden. De lokale partij is in essentie niet blij met de grondprijs van 87 euro per vierkante meter die gerekend is bij de verkoop aan DSV. Die is te laag gezien het feit dat Tholen zo'n beetje de enige gemeente in de wijde omgeving was die zo'n groot perceel beschikbaar had, betoogde fractievoorzitter Han van 't Hof. Burgemeester en wethouders deel den die mening niet. Ze wezen er eerder al op dat de raad die prijs zelf heeft vastgesteld en dat DSV geen voorkeursbehandeling kreeg. Om in de trouwzaal te komen moeten twee trappen worden 'bedwongen'. Eerst die aan de buitenkant, om het bordes en de deur te bereiken. Vanuit de hal gaat het nog een keer omhoog in de richting van de trouwzaal. ,,Voor die laatste trap was er al wel een traplift, maar honderd procent veilig was die niet'', zei wethouder André van der Reest gisteren bij de ingebruikname van het nieuwe exemplaar. Rupsbanden Dat is een mobiele traplift, die voor beide genoemde trappen kan worden gebruikt. Het is een vrij compact model, dat vrij ge- Behalve het oude stadhuis worden ook andere gebouwen beter toegankelijk makkelijk door iemand kan wor den gedragen. Onder de stoel zit ten een soort rupsbanden, die zich als het ware aan de treden vastzuigen en de stoel omhoog transporteren. Het voormalige stadhuis zit vol grote en kleine trappetjes, dus wellicht kan de stoel ook elders nog worden inge zet, bijvoorbeeld om de voorma lige secretariskamer te bereiken. In het gebouw neemt de ge meente ook nog wat andere maatregelen om de toegankelijk heid te vergroten. Ook het stadskantoor en het openbaar toilet aan de Ostende- straat worden in eerste instantie beter toegankelijk gemaakt. Later volgen onder meer Podium 't Beest, theater De Mythe, de par keergarage en allerlei wijkgebou- wen en gymzalen. De organisatie ongehinderd heeft vorig jaar al deze gebouwen bezocht en advies uitgebracht over verbeteringen. De gemeente betaalt deze opera tie. Open dag serviceflats Ongehinderd Creatief schrijven Zaterdag Zondag zaterdag 3 oktober 2020 Het wordt onverantwoord duur om veertien tijdelijke lokalen neer te zetten voor de Juliana- school in Krabbendijke. Dat con cludeert het gemeentebestuur van Reimerswaal. Door deze kostenpost van minimaal 8 ton te schrappen uit de begroting van 2021 en het mes dieper in de zorguitgaven te zetten, wendt de gemeente een miljoe nentekort af. Joeri Wisse Hansweert Al in juni werd duidelijk dat stevige ingrepen onvermijdelijk zijn om het huishoudboekje voor de ko mende vier jaar op orde te krijgen. Net als andere gemeenten zucht Reimerswaal onder oplopende kos ten voor zorg terwijl het Rijk de hand op de knip houdt. Stel: je kleindochter trouwt in het stadhuis op de Grote Markt in Goes. Daar wil je bij zijn. Maar je zit in een rolstoel of bent zeer slecht ter been. Dan is het nog een hele opgave om de trouwzaal te bereiken. Of beter gezegd: was. Want sinds gisteren is er een nieuwe mo biele traplift, die het allemaal een stuk gemakkelijker maakt. Rob Paardekam Goes GOES Serviceflats De Schakel, De Schalm en De Horst in Goes houden van daag een open dag. Be langstellenden kunnen van 10.00 tot 17.00 uur een tijdvak van een half uur per huishouden re serveren. Aanmelden kan door te bellen naar 0113-228951 of 0113 228120. GOES De Gemeente Goes neemt aankomende week van maandag tot en met vrijdag deel aan de Ongehinderd Test dag, om op een posi tieve manier aandacht te vragen voor toeganke lijkheid. Zo kunnen ook mensen met een beper king volledig meedoen. De Gemeente Goes roept haar inwoners op om leuke toegankelijke locaties aan te melden. Zodra de locatie getest is, verschijnt deze in de Ongehinderd app. Deze app kan op zijn beurt weer gebruikt worden om informatie te krijgen over de toegankelijk heid. Inwoners van de Gemeente Goes kunnen locaties aanmelden door deze te sturen naar community@ ongehinderd.nl. Serviceflat De Schakel. foto google streetview GOES In Bibliotheek Goes wordt dinsdag een workshop Creatief Schrijven gegeven. Deelnemers krijgen cre- atieve schrijfoefeningen aan de hand van een thema. De workshop is geschikt vanaf 18 jaar. De activiteit is van 10.00 tot 12.00 uur. Aanmel den is verplicht via bibli- otheekoosterschelde.nl. GOES Markt, 09.00 16.00 uur: Week markt; Zeelandhallen, 13.00-23.00 uur: Ker mis; Theater de Mythe, 19.30 en 21.30 uur: Voorstel ling 'Haal het doek maar op' 'S-HEER ARENDS- KERKE Torenring 44b, vanaf 11.00 uur: Messiaanse ge meente start Loof huttenfeest KRUININGEN Boer derij aan Hogenak- kerweg 25, 08.30 11.00 uur: Biologische groentemarkt; Cen trum, overdag: Ker- mis OUDELANDE Galerie Luctor, vanaf 13.00 uur: Laatste weekend expositie Kees Huij- sen OVEZANDE Katho lieke Kerk, 19.00 uur: Viering in het kader van Werelddierendag SCHERPENISSE Kunstkamer Holland Huis, 14.00-17.00 uur: Groepstentoonstel ling 'Vrijheid' THOLEN Bieb in de Buurt, 10.00-12.00 uur: Leren program meren en websites bouwen 7-12 jaar WEMELDINGE Cen trum, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt WISSENKERKE Onder de Toren, 20.00 uur: Voorstel ling 'Janis' YERSEKE Haven, 14.30-16.00 uur: Mos sel-tour met sleepvis demo GOES Zeelandhallen, 13.00-23.00 uur: Ker mis HANSWEERT Jeugd soos, Binnenhaven 25, 10.00 en 11.00 uur: Bootcamp Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check of u nog kunt deelnemen. Wethouder André van der Reest toont de nieuwe traplift annex -stoel op het bordes van het oude stadhuis. foto cynthia cats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 131