Een vriendin rijdt belabberd en dat mailde ik de familie. Was dat verstandig? Ik zie mijn ex nog, maar mijn nieuwe geliefde vindt dat te ingewikkeld JOOST MAG 'T WETEN Zo heb ik jaren geprobeerd het voetbalgevoel te krijgen. 'Terug te krijgen' kan ik niet zeggen, want ik heb het nooit gehad, ondanks verwoede training. Jaren later kwam ik Kees Rijvers tegen, befaamd international en coach. ,,Ik herinner me jou wel'', zei hij, ,,jij was zo'n halve voetballer, is het niet.'' Treuriger sportmoment kan ik me niet zo gauw voor de geest halen. Dus nee, in het (terug)krijgen van het rij gevoel bij uw vriendin geloof ik niet zo erg. Erg verstandig van haar om u te laten rijden. Nooit meer achter het stuur lijkt me eerlijk gezegd nog verstandiger. Dan die mail waarover zij uiteraard heeft gehoord. Onhandig mailtje mevrouw. Op het moment dat u het stuurde, wist u natuurlijk al dat er gelazer van zou komen. Maar ik begrijp u wel, want zulke dingen zijn sterker dan jezelf. Bemoeizucht in het jasje van medemense lijkheid. Vertel dus liever niet dat u het voor haar bestwil deed, ik hoor het u zeggen, want daar trappen we met zijn allen niet in. Mijn analyse: u stopt met dat soort mailtjes en uw vriendin stopt met autorijden. Een stralende toekomst wacht u beiden! En de rest van rijdend Nederland! Niet. Dat is niet uit te leggen. U schakelt al die aardige vrienden en vriendinnen, wat een leuk leven hebt u trouwens, gelijk aan uw ex. En dat zijn ze niet. Het verschil is dat u met uw ex jarenlang in bed hebt gelegen en met al die vrienden en vrien dinnen niet. Tenminste, daar ga ik nu maar even van uit. Ik herinner me dat mijn vrouw een avond met een ex-vriend op stap was. Hij woonde buitens lands en was een paar dagen over. Ik heb me thuis een hele avond in mijn eentje zitten opvreten. U kunt wel vertellen dat u geen bijbedoelingen hebt, dat zei mijn vrouw indertijd trouwens ook, en ik geloof u ook wel, maar emotioneel is het toch slikken voor uw vriend. Fijn dat al uw vrienden en vriendinnen een positieve rol spelen in uw leven. Net zoals goed contact met uw ex prijzenswaardig is. Hij was immers jarenlang helemaal uw vent. Maar nu iemand anders helemaal uw vent is geworden, moet u misschien extra scherp zijn bij het kiezen van uw prioriteiten. Voor een fraaiere formulering van de vorige zin loof ik een prij s uit! Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Mijn vriendin chauffeert erg onzeker. Ze heeft al twee keer in een bocht een betonnen pilaar geraakt. Als we ergens heen gaan, moet ik altijd rijden. Ik heb mijn bezorgdheid aan haar kinderen gemaild. Uiteraard heeft ze dit gehoord en ze neemt het me kwalijk. Deed ik er goed aan die mail te sturen? En aan mijn advies meer te rijden om zo het rijgevoel weer terug te krijgen? Mijn vriend is fantastisch, zorgzaam en attent, helemaal mijn vent. Maar hij heeft er last van dat ik nog steeds een goed contact heb met mijn ex, met wie ik twaalf jaar was getrouwd. Ik geloof niet dat één partner alle rollen in het leven op zich kan nemen. Mijn vrienden en vriendinnen hebben me ook allemaal iets anders te bieden. Ik zie mijn ex als een vertrouwde vriend zonder bijbedoeling. Hoe leg ik dat mijn partner uit? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123