'Ik heb een karakter dat me in staat stelt mooie dingen te blijven zien' lende personen ben. Ik onderzoek: wie ben ik vandaag? Als een soort meditatie.'' ,,Wat ik als kunstenaar leerde: je maakt iets en dan kun je daar euforisch over zijn, maar dan kijk je nog een keer en vind je het niks. En begin je opnieuw.'' ,,Een ontzettend treurig besluit. Er zijn kinderen daar die zo getraumatiseerd zijn, dat ze niet meer praten. Verschrikkelijk. Het is net alsof de kinderrechten bij de landsgrenzen stoppen en we kinderen van buitenlandse ouders niet meer als kinderen zien, maar als risicogroep. Als hier een ouder een kind mishandelt, beschermen we dat kind. Als daar ouders misschien een foute keuze hebben gemaakt door te vluchten naar Lesbos, moeten wij dan toestaan dat die kinderen verwoest wor- den? Dat blijkbaar de meerderheid van de Nederlanders bij besluiten rond niet- Nederlandse kinderen de menselijkheid dreigt te verliezen, dat vind ik moeilijk.'' Kalverboer onderging in 1998 als jonge moeder een gecompliceerde operatie met een onzeker perspectief toen ze een tumor in haar alvleesklier had en verschillende tumoren in haar lever. Haar echtgenoot stierfin 2014 na meer dan tien jaar ziekte. Hoeveel veerkracht heeft Kalverboer? Ze kijkt naar haar handen. ,,Ik heb blijk baar een karakter dat me in staat stelt te herstellen en mooie dingen te blijven zien. Dat heb ik in de laatste weken van zijn leven ook met Ate gehad. Dat we tegen el kaar zeiden: wat hebben we toch een mooi leven. Ik denk weleens dat als we niks had den meegemaakt, we al lang waren geschei- 30 Wat brengt de combinatie van kunst en wetenschap u? Heeft u zo ook het kabinetsbesluit over het vluchtelingenkamp Moria verwerkt, waarin staat dat er vijftig kinderen en vijftig mensen in gezinsverband hier heen mogen komen, mits die in de toekomst worden gecompenseerd?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 110