,,Nee. We woonden 25 jaar lang in een fijne nieuwbouwbuurt. Met onze twee zonen Fedde en Wybe en de hond King. Maar mijn man Ate is in dat huis ziek geweest en overleden, en daarna voelde ik het ver driet, de beladenheid, steeds meer in mijn buik als ik naar binnen ging. Ik zou dit huis nooit op voorhand hebben gekozen, maar het kwam op mijn pad. Met de erfenis van mijn schoonmoeder hebben mijn zoons elk ook een deel kunnen kopen.'' ,,We hebben dit zo gedaan vanwege het ,,Ik had geen idee. Toen ik het kocht, was alles gestuukt. De vorige eigenaar had hier een jaar of veertig gewoond en de ene na de andere laag op de muur aangebracht.'' ,,Ja, dat ervaar ik wel zo. Ik heb veel gepraat met gevluchte kinderen en kinderen in jeugdgevangenissen. Ik kan goed met ze levelen. Ik durf direct te zijn, niet te omzich tig. Ik kom bij zo'n kind niet alleen iets halen, maar ook brengen. Als je alleen maar komt vragen, heeft dat iets voyeuristisch.'' Het huis van Margrite Kalverboer (59), randje Groningen-centrum, is een beleve nis. Al is het maar vanwege een open haard die honderden jaren oud is en tot voor kort op 1,70 meter hoogte zat, verstopt achter een laag stucwerk. Het is een van de verrassingen die horen bij een woning waarvan de oudste delen uit 1600 stam men. overlijden van Ate. Als je hetzelfde verlies hebt gekend, kun je heel goed met elkaar samenleven zonder dat je het er de hele tijd over hoeft te hebben.'' Had u het huis al lang in het vizier? Was dat het plan, dat uw zoons naast u kwamen wonen? Wat een bijzondere plek, zo midden in de stad. Wist u waaraan u begon? U kunt goed met kinderen communice ren, begrijp ik. Hoe werkt dat in de praktijk? ZATERDAG 3 OKTOBER 2020 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 107