'De seks was leuk, maar in de relaties zat geen groei' BV DE LIEFDE Jelte (52) vraagt zich af of hij onbewust op zoek is naar vrouwen die onbereikbaar zijn. „Soms slaat de gedachte toe dat ik wel al héél lang alleen ben. Dan vraag ik me af waarom er tien jaar zat tussen mijn eerste lange relatie en mijn tweede, en waarom ik nu al weer vijftien jaar single ben. Een kluizenaar ben ik beslist niet. Integendeel. Ik heb een vol sociaal leven met veel goede vriendinnen en een paar vrienden. We gaan naar de film, uit eten, picknicken, of we werken in mijn atelier gezellig naast elkaar aan onze individuele projecten. Met de mannen heb ik gemak kelijk contact, ik snap hun manier van denken. Het zijn types zoals ik. Creatief, niet altijd zeker van hun zaak, niet van die mannetjes. Vrouwen vind ik ingewikkelder. Ik kan ze niet zomaar duiden, en daarmee zijn ze interessanter. Met sommigen is er seksuele of romantische spanning. Anderen zitten al jaren in een vaste relatie. Met allemaal heb ik het over relaties. Ik vind het boeiend hoeveel verschillen daarin zijn, om te horen waarom iets werkt of waarom niet. De band met mijn familie is ook hecht. We gaan elk jaar wel een paar dagen geza menlijk ergens heen, en als ik alleen op vakantie ga amuseer ik me net zo goed. Sinds kort heb ik bovendien een drukke baan, veel drukker dan die ervoor. Toch zijn er periodes dat ik een partner mis. De feestdagen zijn een traditioneel lastige tijd, maar er zijn ook momenten dat ik gewoon graag mijn liefde kwijt wil. Dat gevoel dat je bij iemand wilt zijn, zonder dat het om seks draait. Ik ben een klefferd, op het kitscherige af. Ik vind strandwandelingen bij ondergaande zon of samen door de sneeuw lopen leuk, ont bijtjes op bed brengen, champagne drinken op Valentijnsdag. Behalve die romantiek is het ook fijn om steun aan elkaar te hebben. Af en toe lekker klagen of de ogen uit je kop huilen, met iemand in plaats van alleen. In de afgelopen vijftien jaar had ik veel dates. Met een aantal vrouwen bleef het bij één afspraak, met anderen waren het er drie of vier voordat we wisten dat we niet met elkaar verder wilden. Als ik bij die dates beter mijn best had gedaan, zou ik nu in een gezellige saaie vaste relatie kunnen zitten. Alleen voel ik me dan ingeperkt. Gezelligheid is me te weinig. Ik houd van pittige vrouwen, van een leven zonder vaste plannen, met verrassingen. Tegelij kertijd raak ik mezelf gemakkelijk kwijt in een relatie. Ik pas me te veel aan, tot ik chagrijnig word en weg wil. Ik had ook scharrels, ontmoet via vrien den, want een jager of kroegtijger ben ik niet. Ze waren wat heel hip friends with benefits heet, vriendinnen met wie ik ook het bed deelde. Die scharrels duurden wel een halfjaar tot driekwart jaar, de seks was leuk, totdat duidelijk werd dat er geen groei of verdieping in zat en we er een punt achter zetten. Friends with benefits is een moeilijk evenwicht. Het gebeurde weleens dat een van ons juist meer wilde en de ander niet. Zelf was ik zolang zo'n verhouding duurde monogaam. Eromheen kijken en verder shoppen lag me niet. Ik worstel al heel lang met mijn tegen strijdige verlangens naar een vaste relatie en een spannend, niet voorspelbaar leven. Ik zie inmiddels een patroon in mezelf, waardoor ik me afvraag of ik goed ben in zelfsabotage. Ben ik onbewust geïnteres seerd in vrouwen die al in een relatie zit ten, of die anderszins onbereikbaar zijn? Wat voor relatie wil ik dan precies? Het is een vraag die ik uiteindelijk voor mezelf moet beantwoorden.'' TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte naam van de geïnterviewde is bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 3 OKTOBER 2020 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 105