LINDA AKKERMANS CU-leider Segers: 'Kabinet houdt mij aan het lijntje' van Albert Heijn /CU 6 Column Reuzefanatiek is hij dit jaar want hij weet dat-ie zélf een Nintendo kan winnen als hij genoeg lootjes verkoopt van de Grote Clubactie. Dat een groot deel van de opbrengst naar zijn club gaat, mwah, dat is voor onze zoon bijzaak. Die club is voetbalvereniging Haarsteeg en morgen moet hij met zijn team uit tegen RKTVC. Ik sta dan 'gewoon' langs de lijn, want ouders die rijden zijn ondanks de aangescherpte coronamaatregelen gelukkig nog welkom op het sportpark. Daar in Tiel in ieder ge val wél. Op weg naar die uitwedstrij den zet mijn blonde verdediger van jongens onder de 9 altijd keihard El Toreador op, de hit van de Bossche volkszanger Wilbert Pigmans, wie kent 'm niet! De boel opzwepen, het nummer is er perfect voor. Maar ook in voetbalkanti nes gaat-ie al langer als een dolle. Och voetbalkanti nes... Tegenwoordig kom ik er alleen voor koffie in de rust of slappe worstenbrood- jes na de wedstrijd. Maar ooit, toen ik nog niet burgerlijk en braaf was, beleefde ik er legendarische tijden. Want laten we wel wezen: een goeie voetbalkantine is de best lo pende kroeg van het dorp. Waar het bier met bladen tegelijk wordt aangerukt. Waar het ruikt naar fri- kandellen en het altijd gezellig is, of er nou gewonnen of verloren is. Die kantines moesten deze week weer dicht en veel clubs zien nu een substantieel deel van hun in komsten wegvallen. Blijkbaar had de oudste dat ergens opgevangen. Gisteren pakte hij ineens zijn bon nenboekje uit de la. Hij ging nog 'effe' wat lootjes verkopen. Niet om zijn kansen op die spelcom puter te vergroten, maar, klonk het: „Door corona hebben ze bij het voetballen geld nodig." En ddt vond ik dan weer de winst van de dag. Clubbelang boven eigenbe lang. Is die stomme crisis toch nog er gens goed voor. Dat wetsvoorstel is een vurige wens van coalitiepartij Christen Unie sinds het kabinet van start ging, maar is nog steeds in de maak. Segers: ,,Dit is één van de redenen dat mijn partij meedoet in het kabinet. ik vind het politiek onbehoorlijk, politiek falen zelfs, dat er nog steeds geen zicht op de wet is. Ik word politiek aan het lijntje gehouden." De corona-uit braak is volgens hem geen excuus. „Ambtenaren werken gewoon, wij ook. De wet kan gewoon in behandeling worden genomen." Met het wetsvoorstel moet wor den vastgelegd dat sekswerkers een vergunning moeten hebben en minimaal 21 jaar moeten zijn. Nu verschillen de regels en leef tijd per gemeente. Pooiers van prostituees zonder vergunning worden strafbaar. Volgens de coa litiepartijen is dat 'pooierverbod' een middel om 'uitbuiting en mensenhandel' te bestrijden. Eind vorig jaar kondigde staatsse cretaris Ankie Broekers-Knol (VVD) een wetsvoorstel aan, maar dit is nog niet in behandeling ge bracht bij de Tweede Kamer. Segers: ,,Deze kabinetsperiode loopt al richting blessuretijd. We hebben nog een paar maanden tot de verkiezingen. Het kan nog, maar dan moet er nu wel haast worden gemaakt." W ChristenUnie wil vaart zetten achter prostitutiewet Segers, zelf als coalitiepartner één van de pijlers onder het kabinet, zegt 'voor en achter de schermen' te hebben aangedrongen. ,,Tot nu toe vergeefs. Ik kan daar zelf wel tegen, maar je laat jaarlijks zesdui zend slachtoffers in de steek. De VVD van deze staatssecretaris is van Law and Order, behalve als het om mensenhandel gaat." Illegaliteit De wet is niet onomstreden: prostituees waarschuwen dat sekswerkers de illegaliteit in gaan. Toch denkt het kabinet dat de wet nuttig is. Nu zijn er per type sekswerker - bordeel, thuis of tippelzone - verschillende re gels. Ook variëren de leeftijden: in de ene stad is 18 jaar de toege stane leeftijd, in de andere 21 jaar. Het kabinet wil 'uniformiteit'. Al tijd een vergunning en alleen voor mensen ouder dan 21. Het pooierverbod houdt in dat men sen die 'financieel voordeel' halen uit sekswerkers, strafbaar zijn als de prostituee geen vergunning heeft. Segers denkt dat er naast de co alitiepartijen steun te krijgen is van SP en PvdA. De VVD en D66 waren tegen, maar die gingen tij dens de formatie om. ,,Ik zeg dus nu: afspraak is afspraak in het re geerakkoord.'' vrijdag 2 oktober 2020 GO Loot es ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers haalt hard uit naar het kabinet. Volgens hem talmt staatssecretaris Broekers- Knol met een wetsvoorstel om prostituees vergunningplichtig te maken. Tobias den Hartog Den Haag ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers. foto anp J30NUS korting Pickwick l-kopslhee y Alle varianten*, doosje 20 zakjes Perla sneifiltermaling 500 gram Alle varianten* per pak AH Zaanlander in y plakken of stukken van de versafdelling Alle varianten, per 100 gram Knort y Wereldgerechten Alle varianten, per pak Deze aanbiedingen gelden in week 40 van maandag 28 september t/m zondag 4 oktober. 'M.u.v. voordeelverpakkingen. De AH Bonusaanbiedingen zijn alleen geldig met een AH Bonuskaart. Prijswijzigingen en zetfouten vooi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6