Tachtig woningen op locatie Neckermann Hi €200 Kom jij ons team versterken? Ga aan de slag in Axel, Koewacht, Zuiddorpe, Hulst, Terneuzen, Hoeken Philippine 7 Interesse of aanmelden? krantenbezorgen.nl ENQUÊTE 'DOE MAAR NOG EEN LONINK' 'IfrMi Martijn de Groot: 'In de lijn van Lonink' Met een enquête vraagt de gemeente Terneuzen de inwoners wat voor burgemeester ze willen als Jan Lonink er op 1 mei volgend jaar mee stopt. Op straat lijkt de wens simpel: 'Zo eentje als Lonink'. Iij had wel mogen blij ven", zegt Martijn de Groot van het Terneu- zense Grand Café De Graanbeurs. ,,Een goeie bestuurder, daad krachtig voor de stad, goed zicht baar en benaderbaar. Hij draait nooit ergens omheen, dat mag ik wel. Onder Lonink is er heel veel verbeterd in Terneuzen", stelt De Groot vast. Daarom ziet hij graag We moeten sowieso verdergaan met naar het zuiden te kijken, we zien steeds meer Belgen in de horeca iemand die de lijn van Lonink voortzet. ,,We moeten sowieso verdergaan met naar het zuiden te kijken. We zien hier steeds meer Belgen in de horeca. Die ko men voor de horeca, de winkel en de zee." ,,Eentje die de wegen goed maakt." Juliën van Kerckhove uit Axel wil een burgemeester die werk maakt van de Oranjestraat in Axel. ,,Zulke putten! En de fietspaden, die mogen ze ook wel eens aanpakken. Lonink deed het wel goed hoor. Die pakte z'n bor- relke wel." ,,Een initiatiefnemer", zegt Riet Sijtsma direct. „Iemand die er is voor de burgers en openstaat voor de mensen, niet alleen voor de ondernemers. Ik zag Lonink niet vaak hier in Terneuzen op straat. Een politieke voorkeur heb ik niet. Lonink was een goede bur gemeester. Maar nieuw bloed is wel goed." ,,Ik kom 'm eigenlijk nooit te gen hier in Axel", Eddy van den Bergen ziet graag een burgemees ter af en toe in het echt. ,,Co van Schaik, daar kon je zo naartoe stappen. Maar het is natuurlijk de grootste gemeente van Zeeland. Dan is de afstand tot de burger natuurlijk ook wat groter." Niet alles kan Ronald Bos steekt zijn duim op. ,,Prima!" Als het aan de Sassenaar ligt komt er een burgemeester als Jan Lonink. ,,Ik kan met hem aar- dig door de bocht. Je moet ook wel beseffen dat lang niet alles wat de burgers willen, kan. Lonink maakte ook geen beloften, maar had wel altijd een luisterend oor." En nee, Bos ziet Lonink niet alle dagen in Sas van Gent. ,,Maar wat moet ie ook op straat? Laat hem zijn werk doen." De Sassenaar die zijn naam niet kwijt wil -'ik wil geen baksteen door mijn ruit'- is wat minder te spreken over de huidige burge meester. Hij had er liever een met wat meer pit. ,,Ik zou graag ie mand zien met wat meer per soonlijkheid; als Aboutaleb. Ie mand die zich stevig uitspreekt voor de regio en gewoon keihard knokt voor een tolvrije tunnel." Ewit Tanis uit Terneuzen heeft al wat burgemeesters gezien. Lo- nink was de eerste die bij hem in Lonink was de eerste burgemeester die in het Zeemanshuis op bezoek kwam het Zeemanshuis op bezoek ging. ,,Ik heb een paar keer met hem gesproken en als Lonink beloofde ergens naar te kijken, dan deed ie dat ook. Zo iemand - Ockeloen was ook zo - die luistert wat er in de dorpen en steden leeft, en niet alleen bepaalt hoe het moet." De entree van Sint Jansteen biedt al jaren een troosteloze aanblik. Eind vorig jaar werd bekend dat de gebou wen van Neckermann tegen de vlakte gaan en er huizen voor in de plaats komen. Op het terrein van vier hectare groot komen tachtig woningen, met nadruk op levens loopbestendigheid. Er wordt momenteel de laatste hand gelegd aan het definitieve ontwerp van de kavels, de inrichting van het gebied en de wegen. Zo gauw dat ontwerp er is, houdt de gemeente Hulst een informatiebijeenkomst voor omwonenden waarin de plan- nen worden gepresenteerd. Het duurt nog even voor de sloop van de oude gebouwen kan beginnen, eerst moet het bestemmingsplan veran derd worden omdat er nog geen woonbestemming op het gebied rust. De gemeente Hulst hoopt in het eerste kwartaal van 2021 de eer ste versie van het gewijzigde be stemmingsplan ter inzage te leggen. De gebouwen van Neckermann staan al sinds 1973 op de hoek van de Geslechtendijk en de Verrekijker. Het kantoor en distributie centrum staan leeg sinds het faillis sement in 2014. De gemeente voerde de afgelopen jaren gesprek ken met logistieke bedrijven en een onderneming in e-commerce, maar uiteindelijk bleven de gebouwen leeg. In de magazijnruimte is wél bedrijvigheid sinds 2016. Kaasbedrijf Sint Paul huist in de ruimte van 27.000 vierkante meter. Tussen het bedrijf en de nieuwe huizen komt in ieder geval een groenstrook als buf fer. start premie Een bijbaan met veel vrije tijd* Maandag t/m vrijdag voor 07.00 uur bezorgen, zaterdag voor 08.00 uur Vergoeding afhankelijk van de wijkgrootte Startpremie 200,- na drie maanden Gratis de krant lezen Elke week winacties *minimumleeftijd 15 jaar vrijdag 2 oktober 2020 VL K ,1 ffil. iöj ui FOTO'S PETER NICOLAI Wat wil Terneuzen voor burgemeester? Guido van der Heijden Terneuzen -Martijn de Groot -Ewit Tanis Het heeft even geduurd, maar de verouderde gebouwen van Neckermann in Sint Jansteen maken plaats voor iets mooiers. Omwonenden krijgen naar ver wachting dit jaar nog de plannen voor nieuwbouw te zien. Sophie Stockman Sint Jansteen j neckermann.com tezOEKERS ^ESUCHEr ViSITQRs Het voorma lige Necker- mann in Sint M Jansteen. FOTO JEAN LOU DE na dne maanden goedbezorgen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54