Nieuwe procedure na bezwaren tegen plan De Vlasschure Kom jij ons team versterken? €200, Oa aan de slag in Heinkenszand 's-Gravenpolder, Goes Tholen of St. Philipsland 7 JUBILEUM OUDEREN Al twintig jaar komt de seniorenraad van Borsele op voor de belangen van de senioren in de gemeente. Alleen uitgerekend in het jubileumjaar valt dat grotendeels in het water door corona. Interesse of aanmelden? krantenbezorgen.nl We waren al druk bezig met het or ganiseren van een feest", ver telt voorzitter Li liane Schoone van de senioren raad van Borsele. ,,Maar dat is ge- canceld. Als het volgend jaar wel kan, houden we dan het feest. Eenentwintig jaar kun je ook vie ren." En omdat een groot feest er niet in zit, heeft de seniorenraad een boekje gemaakt. Vijftien mensen, vanuit ieder dorp één, vertellen daarin hun verhaal. In de komende maand krijgen alle 70-plussers in de gemeente het boekje. De seniorenraad is een officieel adviesorgaan van de gemeente Borsele. ,,We geven gevraagd en ongevraagd advies aan de ge meente", zegt Schoone. Dat klinkt nogal officieel en dat is het ook, maar in de praktijk gaat het vaak over praktische zaken. ,,Als het gaat over de nieuwbouwwijk in Heinkenszand moeten daar ook woningen voor senioren ko men want zij moeten langer thuis wonen. Over dat soort zaken ge ven we advies." Sprinter Als Schoone terugkijkt naar de af gelopen twintig jaar is voor haar de start van de Borselse Sprinter toch wel een van de grote succes sen van de seniorenraad. ,,Die rijdt een paar keer per week." Het programma van de Borselse Sprinter biedt uitjes voor de seni oren. Een middag winkelen, naar een museum of kleinere uitjes Wat we heel erg graag willen is een loket. Eén plek waar je kunt aankloppen met een vraag zoals een rondje Boule in Vlissin- gen of naar een wijnproeverij. ,,Het geeft je de kans om eens sa men dingen te doen." Er is ook nog een grote wens. ,,Wat we heel erg graag willen is een loket. Eén plek waar je kunt aankloppen met een vraag. Bij- voorbeeld als je een oude koelkast hebt staan en je weet niet wat je er mee moet. Het is mooi dat je dan naar een loket kan en ant woord krijgt. Niet iedereen is di gitaal vaardig en niet iedereen wil of kan dat soort dingen aan kin deren vragen om uit te zoeken." En zorgen zijn er ook. De ge meente moet drie miljoen euro bezuinigen. De seniorenraad is om advies gevraagd. ,,Dat geven we ook, maar we missen goede inspraak. Er is nu een lijst en daar mag je vijf dingen van je voorkeur op aankruisen, maar de context wordt niet vermeld. Dat is on doorzichtig. Wat betekent bezui nigen op cultuur of openbare werken? Help ik dan mijn eigen festival om zeep en moet ik zelf takken rapen na een storm?" Vrijwilligershuis Maar tot nu toe kunnen de senio ren in Borsele volgens Schoone rekenen op veel steun. De raad voelt zich goed gehoord en het Vrijwilligershuis in 's-Gravenpol- der is actief. ,,Ze organiseren veel en als iemand hulp nodig heeft, neemt een medewerker van het Vrijwilligershuis contact op. Ik woon zelf op Nisse. Als er iets is met een buurvrouw dan stap ik er gewoon zelf op af, maar je kunt ook het vrijwilligershuis inscha kelen." De seniorenraad organi seert zelf ook veel. ,,We proberen dat nu weer op te starten", vertelt Schoone. ,,Op het programma staat al een wandeling en een filmmiddag. De computermiddag weer starten is nog wat lastig om dat je toch naar iemand toe moet als er vragen zijn en dan zit je met de anderhalve meter." Willem Adriaansens Wissenkerke Countryhouse De Vlasschure wil elf vakantiewoningen en één ont spanningsgebouw neerzetten op het terrein aan de Dorpsdijk 12. Ze ven accommodaties zijn bestemd voor zes personen, twee voor acht en twee voor twaalf toeristen. Die uitbreiding ziet een aantal buurt bewoners niet zitten, wat heeft ge leid tot negen bezwaren tegen de plannen. 'Waarvan er één is inge trokken na een gesprek met de ini tiatiefnemers', aldus wethouder Adrie van der Maas. Geen reacties De plannen van De Vlasschure zijn in maart 2019 gepresenteerd aan de gemeenteraad. Omdat er op die presentatie en het daarop volgende artikel in de PZC geen reacties wa ren binnengekomen, besloot het college van burgemeester en wet houders gebruik te maken van zijn wijzigingsbevoegdheid. Op het wijzigingsplan kwamen vervolgens de negen reacties. 'Gelet op de aard van de bezwa ren hebben wij geconcludeerd dat wij voor dit plan beter een andere procedure kunnen volgen', laat bur gemeester Loes Meeuwisse één van de bezwaarmakers in een brief we ten. 'Dit betekent dat wij de korte wijzigingsprocedure beëindigen en een uitgebreide bestemmingsplan procedure starten.' De bezwaarmakers gaan er allemaal mee door Dit houdt in dat de exploitanten van De Vlasschure nog wat langer moeten wachten met bouwen. Het college geeft aan dat het in principe wil meewerken aan de plannen. De bezwaarmakers laten het er echter niet bij zitten. ,,De bezwaarmakers gaan er allemaal mee door", laat een strijdvaardige Jan Hollestelle we ten. r start premie Een bijbaan met veel vrije tijd* Maandag t/m vrijdag voor 07.00 uur bezorgen, zaterdag voor 08.00 uur Vergoeding afhankelijk van de wijkgrootte Startpremie 200,- na drie maanden Gratis de krant lezen Elke week winacties *minimumleeftijd 15 jaar vrijdag 2 oktober 2020 Omdat het de week van de eenzaamheid is delen Liliane Schoone (r) en Tony Pekaar van de Senio renraad rozen uit, zoals aan Lianne Essaber (l). foto johan van der heijden Jarige seniorenraad maakt verhalenboek Melita Lanting Nisse - Liliane Schoone, voorzitter seniorenraad van Borsele De Vlasschure in Wissenkerke moet zijn uitbreidingsplannen nog even in de ijskast zetten. Een aantal bezwaren uit de buurt heeft er voor gezorgd dat de plannen opnieuw door de procedurele molen gaan. Met weer een kans op op- of aan merkingen van omwonenden. -Jan Hollestelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52