Geen carnavalsoptochten in Borsele, maar stil wordt het niet Nog geen duidelijkheid zonnepark 6 Onenigheid stek brandweer fWM msr j, MIJN DORP, MIJN STAD Dat de gemeenteraad later deze maand een stek aan de 's-Heer Hendrikskinderendijk (naast het nieuwe Chinese restaurant) gaat aanwijzen als locatie voor de nieuwe brandweerpost is zeker. Hij kwam als beste uit de bus in een onderzoek. Zo zijn de opkomst- en aanrijtijden er beter dan die van de locatie Troelstralaan (onder de tele visietoren). Die plek, waar nu een tijdelijke tweede brandweerpost Het is vragen om problemen als we de brandweerwagens straks over de ovonde sturen zit, genoot vorig jaar nog de voor keur van burgemeester en wethou ders, maar ook zij kiezen nu voor de 's-Heer Hendrikskinderendijk. In het voorstel aan de gemeente raad staat de Troelstralaan echter nog wel genoemd als tweede voor keur, mocht een brandweerpost naast het Chinese restaurant - daar waar nu nog een boomgaard ligt - onverhoopt niet haalbaar blijken. Onder meer de grond moet nog worden aangekocht. Goedkoop zal dat niet worden, want de eigenaar van de boomgaard wil alleen de hele lap verkopen en niet slechts het stukje dat nodig is voor de brandweerpost. Verschillende gemeenteraads fracties lieten donderdag tijdens de commissievergadering weten dat ze de Troelstralaan liever helemaal niet meer genoemd hebben. D66 was daarin het felst. ,,Die locatie is gewoon niet geschikt'', vind Martin Wissekerke. ,,Er is ruimtegebrek, hij ligt langs een fietspad en het is vragen om problemen als we de brandweerauto's straks over de ovonde (bij de ingang van de wijk, red) gaan sturen.'' Ook Nieuw Goes, VVD, GroenLinks en de Par tij voor Goes spraken in meer of mindere mate hun verbazing uit over het in beeld blijven van de Troelstralaan. Alternatief Burgemeester Margo Mulder zei daar toch waarde aan te hechten. Het is volgens haar niet ondenkbaar dat het vestigen van de brandweer aan de 's-Heer Hendrikskinderen- dijk toch niet lukt. Dan is het vol gens haar goed om een alternatief te hebben. Wel zegde ze toe bij zo'n eventuele switch altijd de gemeen teraad te zullen betrekken. Tijdens de raadsvergadering zal blijken of de fracties hiermee genoegen ne men. Brandweervrijwilligers hebben net als de raad een grote voorkeur voor de locatie naast het Chinese restaurant. De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) in principe ook. Maar ze heeft laten weten met de Troelstralaan ook te kunnen leven. De tweede brandweerpost is nodig om overal in Goes op tijd te kunnen zijn in geval van brand of een an dere calamiteit. Maar dat het afgelasten van alle op tochten en feesten zuur is voor de carnavalsverenigingen mag duide lijk zijn. Zeker omdat vorig jaar een flinke storm de optochten parten speelde. ,,We willen geen jaar overslaan", zegt Johan Schrieks van De Koenkelpot in 's-Heeren- hoek. ,,We moeten wel wat doen om het carnaval levend te hou den", zegt Jeroen van Sabben van de Pikpotters in Kwadendamme. ,,We zijn aan het kijken wat we voor de jeugd kunnen doen en we willen in ieder geval wel onze olie bollenactie houden." Koffiedik kijken ,,We kijken naar een paar scena rio's", zegt Wim de Kok van de Kraaiepikkers in Lewedorp. ,,We hebben het met de drie verenigin gen al gehad over een zomercarna val. Dat doen we dan samen in één weekend maar het is natuurlijk wel koffiedik kijken of dat kan. Zelf doen we misschien wel iets met kindercarnaval." Dat wil car navalsvereniging De Koenkelpot in 's-Heerenhoek ook proberen. ,,We gaan zo snel mogelijk in over leg met de school over schoolcar- naval maar dan zonder de ouders er bij. En we willen kijken of we iets kleinschaligs kunnen doen, bijvoorbeeld via sociale media", zegt Schrieks De drie Borselse verenigingen en de gemeente praten de ko mende maanden regelmatig met elkaar over alle scenario's die nu zijn bedacht om toch iets van car naval te kunnen vieren. ,,Het was duidelijk met u afgespro ken dat we binnen een jaar een voorstel zouden krijgen en nu le zen we dat er niets is gebeurd", re ageerde Jack Burgers (VVD) ge tergd tijdens de raadsvergadering. Weststrate voert als excuus aan dat door corona geen gelegenheid was om met de raad van gedachten te wisselen en nu hebben de ambte naren het te druk met de bezuini gingsronde. In het omgevingsplan voor het buitengebied van Borsele staat dat Wat Borsele in de polder wil, kan niet en mag niet in de Quarlespolder ruimte is voor een zonnepark. En dus stond in 2019 een ondernemer op de stoep van het gemeentehuis met het plan voor een park van 60 hectare. Op aandringen van de gemeente belegde deze ondernemer een in- formatieavond en toen gedepu teerde Jo-Annes de Bat daar lucht van kreeg waren de rapen gaar. Want de provincie en de lande lijke overheid willen zo min mo gelijk landbouwgrond gebruiken voor zonneparken. Met andere woorden: wat Borsele in de polder wil, kan niet en mag niet. En dus moest Westrate overhaast een voorstel aan de raad voorleggen om de plannen met een jaar te be vriezen. Dat gaf hem de tijd om tot een aanpassing van het bestem mingsplan te komen. Dat is niet gebeurd, dus kon de gemeenteraad niet anders dan de plannen op nieuw een jaar bevriezen. West- strate heeft beloofd nu wél binnen een jaar met een voorstel te ko men. vrijdag 2 oktober 2020 'Kazerne moet naast Chinees' BE Het zint veel fracties in de ge meenteraad niet dat de Troel- stralaan in Goes toch nadrukke lijk in beeld blijft als locatie voor de tweede brandweerkazerne van de stad. Burgemeester Margo Mulder zegt daar toch waarde aan te hechten. Rob Paardekam Goes -Martin Wissekerke, D66 Geen carnavalsfeesten en geen optochten in Borsele. Maar dat betekent niet dat de drie ver enigingen bij de pakken neer gaan zitten. Kinderactiviteiten moeten zoveel mogelijk door gaan, ook al wordt het aanpas sen. En heel voorzichtig wordt gedacht aan een zomercarna val. Melita Lanting Heinkenszand Kan er nu wel of geen zonne- park in de Quarlespolder bij Le wedorp komen? En hoe groot kan dat zijn? Deze maand zou daar duidelijkheid over zijn, maar het is wethouder Kees Weststrate niet gelukt om bin nen een jaar met een voorstel te komen. Melita Lanting Lewedorp COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Expositie GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie over het jaar 1970 in Goes'; Zee landhallen, 13.00 23.00 uur: Kermis; Historisch museum de Bevelanden, 11.00 17.00 uur: Diverse ex posities; Galerie Goese Kade, 13.30 16.30 uur: Expositie Peter van Berkel; De Mythe, 19.30 uur: Vuile Huichelaar 'S-GRAVENPOLDER Bibliotheek, 09.00 09.45 uur: Voorlees moment HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00 20.30 uur: Expositie Frans Kegels 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Heer Hendrikhuis, 13.30 16.30 uur: Soos KAPELLE Sportcen trum Groene Woud, 10.00-10.45 uur: baby- en peuter- zwemmen; Biblio theek, 11.00-11.45 uur: Voorleesmoment; 13.30-15.30 uur: Aan wezigheid 'beleef- container', met infor matie over WOII KRUININGEN Cen trum; Kermis; Biblio- theek, 15.30-17.00 uur: Workshop strip tekenen met Danker Jan Oreel OUDELANDE Galerie Luctor, vanaf 13.00 uur: Expositie Kees Huijsen RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Optreden Elke Vierveijzer SINT MAARTENS DIJK Markt, 13.00 16.00 uur: Week markt SINT PHILIPSLAND Voorstraat, 07.30 12.00 uur: Week markt YERSEKE Kerkplein, 08.00-12.30 uur: Weekmarkt. De optocht in Lewedorp tijdens het carnaval begin dit jaar. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51