lopen, maar niet op het parkoers ...Zoutelande anders beleven Wereldbekersucces voor Vader en Terpstra Ook Zeeuwse start Scheldeprijs geschrapt Jaar schorsing in zaalvoetbal Zierikzee ZEELAND 13 een toch naar Burgh zou gaan, heeft de afgelasting nog steeds geen zin gehad." ,,Ik heb me er overigens al maan den geleden bij neergelegd dat de Kustmarathon niet door zou gaan. Ik ben ook blij dat ze uiteindelijk de knoop hebben doorgehakt. Het gaat op en neer met de regels. De ene keer mag iets wel, de andere keer niet. Ik snap heel goed dat evenementen niet door kunnen gaan. Je wilt niet opeens erna een uitbraak hebben." ,,Dit jaar was trouwens wel mijn uitgelezen kans om eerste te wor den in het klassement van 'Alle uutlopers'. Wim van Sparrentak is de nummer één, maar hij is nu net geblesseerd. Daar komt-ie goed mee weg, haha." „Al sinds 2003 ben ik gewend in het eerste weekend van oktober mee te doen. Maar ik ga 'm nu niet ille gaal lopen, hoor. Ik trek zaterdag wel mijn loopschoenen aan, want hardlopen is mijn leven. Maar je zult me niet op het parkoers zien. Als ieder- „Normaal heb ik voorafgaand aan de Kustmarathon veel voorpret. Nu is dat helaas aan mij voorbij gegaan. Het is heel zonde. Dit zou mijn tiende La diesrun zijn op de vrijdag avond en mijn zevende Wan delmarathon op de zondag." ,,Mijn man en ik boeken voor in het Kustmarathonweekend altijd wat overnachtingen in Zoutelande. De eigenaar vroeg nog aan ons of we het nu wil den annuleren. Maar nee, we gaan het dorp nu gewoon op een andere manier beleven. Wij zien het eerste weekend van oktober altijd als het einde van de zomer, omdat het daarna druk wordt met mijn werk. Wij gaan dus het einde van de zomer vieren. Mis schien komen we in de Lang straat nog wel wat hardlopers of wandelaars tegen. Op de so ciale media lees ik immers dat er mensen zijn die nog wel op pad gaan." ,,Ik haal tijdens de Ladiesrun en Wandelmarathon veel men sen binnen. Ik weet alleen nooit wat de impact van mijn praatjes is. Ik hoor mijn stem niet uit de boxen komen, want die hangen verderop. Als ik ie mand opvang die helemaal ka pot is of heel blij, maak ik er ge woon een persoonlijk gesprekje van. Het is wel eens gebeurd dat ik 's avonds in een restaurant zat en ze daar tegen me zeiden: 'We hopen dat u niet al te veel zegt, want we hebben u al de hele dag gehoord'." Vader (24) is duidelijk in de kracht van zijn leven. De Nederlands kampioen van zaterdag gaf de we reldbekerrace in Tsjechië ander half uur lang kleur. Voortdurend reed hij bij de beste drie. Hij viel aan en leidde regelmatig de dans. In de slotronde moest hij echter de Deen Simon Andreassen en de Fransman Maxime Marotte laten gaan. Na zeven van de acht rondes hadden Vader en Andreassen een gaatje geslagen met de rest. In de geasfalteerde finishstraat, het enige vlakke en verharde stuk van het parkoers, vroeg de Walche- naar aan de Deen om eens een keer wat kopwerk te doen. Maar Andreassen schudde duidelijk zijn hoofd, hij wilde zijn krachten sparen voor het slot van de koers. In de laatste rondgang kon Ma- rotte erbij komen en versnelde Andreassen. Vader maakte op een rotsachtige klim een foutje en moest even afstappen. Toen hij weer in zijn ritme was gekomen, waren de andere twee gevlogen. Terpstra finishte bij de vrouwen als tweede, na een magistrale slot- ronde. Daarin passeerde ze de Franse wereldkampioene Pauline Ferrand-Prévot nog, terwijl ze bij de laatste doorkomst nog tien se conden achter lag. Jan Lonink, burgemeester van Terneuzen, heeft dat besluit gisterochtend genomen van wege de deze week aange scherpte coronamaatregelen. ,,Het is niet mogelijk om aan de aangescherpte maatregelen, waaronder het weren van het publiek, te voldoen'', liet de gemeente Terneuzen weten. ,,Bovendien moet ook extra re- kening worden gehouden met het maximumaantal personen dat aanwezig mag zijn als groep, en de sporters en orga nisaties vanuit landen waarbij een code oranje of rood van kracht is.'' Burgemeester Lonink vindt het vanzelfsprekend jammer dat de start van de Scheldeprijs niet kan kan doorgaan. Jack Begijn, wethouder van sport, noemt het 'een pijnlijke beslis sing'. ,,Vooral gezien de eer dere succesvolle startedities in Terneuzen.'' Eerder deze week ging er ook al een streep door een an dere Zeeuwse wielerkoers. De meerdaagse BinckBankTour zou naar Vlissingen (tijdrit) en Philippine (startplek) komen. VanOeveren/ZSC ging na een ei gen wedstrijd in zaal 2 een biertje halen en kijken in zaal 1. ZieZaVo- voorzitter Kees Verkerke vertelde de jongens dat er niet met bier ge keken mocht worden. Daarop dronken de spelers hun biertje op in de hal en gingen terug de zaal in. Ook dat mocht niet meer. ,,Apart, omdat het een week er voor wel mocht. Wij gingen via de hal naar de andere kant van Laco. Door de openstaande klapdeuren daar kijken. Aan Kees vroegen we nog ofwe daar wel mochten staan. Geen probleem. Later kwamen spelers van andere teams bij ons staan. Ook personen die wij niet kenden", liet Mike de Voogd (Van- Oeveren/ZSC) weten. ,,Het grootste probleem kwam na die wedstrijd", reageerde Ver- kerke. ,,In het sportcafé volgde het team niet de (corona) aanwijzin gen op van het Laco-personeel. Ook niet na enkele waarschuwin gen. Ze hebben de boel op stelten gezet en personeel is overstuur naar huis gegaan. Over wat er in de zaal gebeurde, waren we als ZieZeVo wel uitgekomen. Maar we hebben ook met een verhuur der te maken.'' Lees het hele ver haal op pzc.nl/sport. vrijdag 2 oktober 2020 Edward de Leng Nr 2 van 'Alle uutlopers' Edward de Leng. FOTO LEX DE MEESTER Diana Schuit Speaker bij Ladiesrun en Wandelmarathon Diana Schuit. FOTO LEX DE MEESTER Mountainbiker Milan Vader haalde donderdag in Nove Mesto voor het eerst het po dium bij een World Cup. Hij werd derde in race waarin hij zelfs kansrijk was voor de winst. Eerder op de dag werd Anne Terpstra, afkomstig uit Zierikzee, al tweede bij de vrouwen. Roeland van Vliet Nove Mesto Ook de start in Terneuzen van de Scheldeprijs is ge schrapt. Deze Nederlands- Belgische wielerwedstrijd voor profs staat voor woens dag 14 oktober op de kalen der. Rudy Boogert Terneuzen De Zierikzeese zaalvoetbal competitie (ZieZaVo) en Laco Sportcentrum hebben VanOe- veren/ZSC uit de competitie genomen en een jaar ge schorst. „Vanwege zeer grens overschrijdend gedrag", aldus het bestuur. Gerrit van Loon Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41