Naar Tho He L Auto lag al ruim jaar in water, onbekend aantal inzittenden 'Stop gratis mondkapje in pakket voedselbank' 2 OSCAR GARSCHAGEN I v\0 i Toos Henk HENK HEEFT EEN VERWENMO&EL Column Ielemaal naar Tholen? En dMr naar een verpleeg huis!' De wenkbrauwen van een Walcherse disgenoot pie ken naar het plafond als ik vertel dat wij onze 91-jarige moeder van Veere naar Ten Anker in Tholen hebben moeten brengen. De enige beschikbare plek voor acute, so matische bejaardenzorg in heel Zuid-Nederland, reageer ik defen sief. ,,Je weet van de tweede coro- nagolf daar?" Hoor ik verwijt? Alsof het havenstadje een nieuw Wuhan is. zich naar Trumpiaanse ellende. Ik heb geen zin te vertellen dat de gang naar dat verpleeghuis aan voelde als een tocht naar een oor logszone zonder scherfwerend vest. Naakt en weerloos waan ik mij zonder corona-app en zonder snelle teststraat om de hoek. Wachten op de alles belovende Hugo de Jonge is als wachten op Godot. Met dank aan dat eindeloze gemiep van mondmaskerafwij- zende covidioten en het leunstoel- gepiep van grondrechten- en pri vacy-experts. Maar ter plaatse in het gemoe delijke, geriefelijke verpleeghuis glijden zorgen sneller van ons af dan de plotse slagregen van mijn jack. Bij binnenkomst ontdek je meteen dat Ten Anker niet demo cratisch wordt bestuurd door Rutte cs, voetbalbonzen, caféba zen of de vleesgeworden eigen wijsheid Van Dissel. Goddank is het 'draagvlak er niet kapot ge praat', om mijn favoriete OMT-ex- pert Andreas Voss te citeren. Dat hallucinante mondmaskerdebat is hier al maanden geleden op Duitse wijze beslist: Maske Auf! Scherpe naleving van coronaregels is het parool. De verdedigingslinie tegen de tweede golf is al lang ge reed, misschien op een koortsther mometer en een mobiel testlabje bij de ingang na. zorgen?", hervat mijn disgenoot na een tijdje zijn berispend getoon zette vragen. ,,Over corona in het geheel niet, over de vraag of de PZC een beetje snel mee verhuist en de aanwezigheid van een bridgeclubje des te meer." Hij ge looft er niets van, meen ik aan zijn blik te zien. Het mondmasker- debat is hier op Duitse wijze beslist: Maske Auf! DE STELLING Vandaag: Zeeuwse uitzonderingen op landelijke coronaregels terecht Eens Oneens Paul Kusters NO® SEEN REACTIE Shortlist Zeeuwse Boekenprijs Douaneduikers vinden cocaïne MIDDELBURG Zedenzaak later behandeld Over het aantal personen dat in de auto zit, kan de politie nog niets zeggen. De auto is wel uit het water getakeld en naar een andere plek gebracht voor verder onderzoek. ,,Pas als dat klaar is kunnen we (mogelijk) uitsluitsel geven over het aantal personen dat in de auto zit", aldus de politie. De politie Zeeland meldde de vondst gisterochtend rond 10.40 uur en deed samen met het Lande lijk Team Onderwaterzoekingen onderzoek. De auto werd door duikers van het bedrijf DCN Diving.com ge vonden in het water aan de Dijk graaf AM Gelukweg. Er waren di verse politieauto's aanwezig op het parkeerterrein vlak bij het Noord zeestrand. De politie gaat niet uit van een verkeersongeval of mis drijf. Laat de Zeeuwse voedselbanken gratis mondkapjes uitdelen. En ver strek ook mondkapjes aan de vrij willigers van de voedselbank. Die oproep doet de PvdA aan het pro vinciebestuur. De coronacrisis dwingt steeds meer mensen om aan te kloppen bij een voedselbank. Die mensen heb ben al weinig geld. Het aanschaffen van mondkapjes staat daarom niet bovenaan hun boodschappenlijstje. Dat is begrijpelijk maar ongewenst, vinden PvdA-Statenleden Eddy Heerschop en Corina van der Vliet. ,,Doe allemaal mee", citeren ze de landelijke overheid. Daarbij hoort ook de oproep om mondkap jes te dragen. Ze vinden dat de provincie de Zeeuwse voedselbanken moet hel pen door gratis mondkapjes te ver strekken. Die kunnen gedragen worden door de vrijwilligers die er werken, maar ze kunnen ook in de voedselpakketten worden gestopt die worden uitgereikt. In schrifte lijke vragen dringen de PvdA'ers daarop aan. Als het dagelijks pro vinciebestuur het zelf niet wil doen, willen ze weten of de gede puteerden bereid zijn andere par tijen over te halen om dat te doen. vrijdag 2 oktober 2020 Gelukkig verplaatst het gesprek ,,Maakt je moeder zich dan geen Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik volg het mond kapjesadvies van Rutte op 1349 reacties NEE.. W/er kan ook uw «frytewUe VLISSINGEN De shortlist van de Zeeuwse Boekenprijs (ZBP) 2020 is bekendge maakt. De lijst, alfabe tisch op achternaam van de auteurs, is als volgt: - Tobias van Gent en Hans Sakkers: Slag om de Schelde. - Oek de Jong: Zwarte Schuur - Loe Schout: Jacobus Bellamy alias Zelandus. - Rinus Spruit: De won derdokter. - Hans Steketee: De War- now. De winnaar wordt be kendgemaakt op dins dagavond 27 oktober in ZB| Planbureau en Biblio theek van Zeeland. VLISSINGEN Duikers van het landelijke douaneteam hebben dinsdag bij een controle in de haven van Vlissin- gen 35 kilo cocaïne in be slag genomen. De drugs, met een straat waarde van ongeveer 1.750.000 euro, werden aangetroffen aan de on derkant van een schip dat vanuit Ecuador naar Vlissingen was geva ren. De verdovende mid delen zijn meegenomen en inmiddels vernietigd. In de haven van Vlissin- gen worden regelmatig (grote) hoeveelheden co caïne gevonden. Vaak lig gen die verborgen tussen fruitladingen die vanuit Zuid-Amerika naar Eu ropa zijn verscheept. De rechtbank in Middel burg behandelt vrijdag 13 november de gerucht makende Zeeuws- Vlaamse zedenzaak. Het gaat daarin om de 43-ja- rige Terneuzense T. D. en haar 47-jarige vriend P. P. uit Aardenburg. Het stel wordt verdacht van mensenhandel, ver krachting, uitbuiting, kin derporno en ontucht met de twee dochters van de Terneuzense. Het was wachten op de verkla ring van D. Inmiddels heeft D. bij de politie ge zegd dat ze toch geen verklaring wil geven. Om er zeker van te zijn dat D. en P. bij de behandeling aanwezig zijn heeft de rechtbank een 'bevel tot medebrenging' gegeven. ^1PNmkE&£&: De politie verricht onderzoek op de plaats waar de auto is aange troffen. FOTO EMILE CALON In het water bij Neeltje Jans hebben duikers gisteren een auto in het water aangetroffen met mogelijk een of meer inzit tenden. Na onderzoek, dat bijna een hele dag duurde, is geble ken dat het voertuig er al meer dan een jaar moet hebben gele gen. Maurice Steketee Neeltje Jans Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2