Veiligheidsregio Zeeland: 30 personen toegestaan bij bruiloft en in theaters Geen Kustmarathon Iris van der Meule maar Edward de Leng gaat wel lopen is in de race voor een Gouden Kalf Het kabinet kondigde maandag avond in alle haast allerlei nieuwe restricties aan die vanaf afgelopen dinsdag 18.00 uur zouden gelden. De regels gelden vooralsnog voor een periode van drie weken. Het was vervolgens aan de 25 vei ligheidsregio's om de praktische uitwerking uit te dokteren. ,,Tsja, dan denk je dat er landelijke regels zijn", verzuchtte Lonink gistermid dag, na afloop van het beraad met de Zeeuwse burgemeesters. Zo kreeg de veiligheidsregio pas dins dagmiddag de tekst van de verorde ning toegestuurd uit Den Haag. Huwelijksfeesten Premier Rutte zei woensdag in de Tweede Kamer dat alleen bij de hu welijksvoltrekking zelf 30 mensen aanwezig mogen zijn en dat daarna gewoon de regel van 4 als maxi mum voor één gezelschap in de ho reca geldt. Ook voor bruidsparen. Lonink heeft in de verordening een mogelijkheid gevonden om bij hu welijksfeesten vrijstelling te verle nen, zodat er toch maximaal 30 mensen bij het huwelijksfeestje kunnen zijn. Lonink: ,,Want wat wordt anders de praktijk: dan wordt er gereserveerd per groepje gasten van maximaal vier gasten om aan de dertig te komen." Binnen de culturele sector heeft de VRZ-voorzitter de volgende theaters en muziekpodia vrijgesteld van het maximum aantal van 30 be zoekers: Arsenaaltheater Vlissin- gen, Ledeltheater Oostburg, Po dium Reimerswaal Rilland, Schel- detheater Terneuzen, Schouwburg Middelburg, Theater de Mythe Goes, Zeeuwse concertzaal Middel burg, De Pit Terneuzen, De Spot Middelburg, Podium 't Beest Goes en CCXL Theater Vlissingen. Overal geldt de algemene regel van dat bezoekers een zitplaats krijgen toegewezen, ook in de poppodia. Voor dorps- en buurthuizen en bijvoorbeeld kerkgebouwen waar uitvoeringen zijn is geen uitzonde ring gemaakt van het maximum van 30 bezoekers. Eventueel ge plande voorstellingen of uitvoerin gen zouden kunnen uitwijken naar de vrijgestelde theaters en podia. ,,Wij stellen onze ruimte beschik- Tsja, dan denk je dat er landelijke regels zijn baar tegen vergoeding van de schoonmaakkosten", zegt Frans Lievens van Zeelandtheaters. ,,Zo moeten we elkaar toch helpen om de cultuursector in Zeeland over eind te houden." Lievens is ontzet- tend opgelucht door het besluit van de VRZ, want Zeelandtheaters (Terneuzen, Goes en Middelburg) wilde net met de nieuwe program mering van start gaan. „Gelukkig kunnen we hiermee doorgaan." In de zalen is ruimte voor een kwart tot een derde van het normale aan tal toeschouwers. Voor gemeen schapshuizen, zalencomplexen en grote horecazaken met meerdere ruimtes schept de VRZ ook meer duidelijkheid. Het kabinet stelt dat samenkomsten binnen beperkt zijn tot maximaal 30 personen per zelfstandige ruimte. Dat roept de vraag op wat een zelfstandige ruimte is. De VRZ neemt de loop routes binnen het gebouw als maat staf. Het gaat er om dat mensen van de ene ruimte die van de andere niet tegenkomen op weg naar hun zaal of naar het toilet. It vrijdag 2 oktober 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Bestemming 38 ZEELAND 4 Kijk op de site bij /video ADRZ danst tegen coronavirus FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN GOES Zorgmedewerkers in heel de wereld vragen met de Jerusa- lema Challenge op een vrolijke manier aandacht voor de strijd tegen het coronavirus. Er worden filmpjes van gemaakt en op social media gezet. Bij het Adrz en Re- vant doen ze ook mee. Met hulp van leerlingen van het Cios werd het dansje ingestudeerd. Gisteren werden op verschillende afdelin gen opnames gemaakt. Het resul taat is volgende week te zien op de websites en social media van de zorginstellingen en Cios. Opsteker voor cultuur en liefde Bruiloftsfeestjes met maximaal dertig mensen zijn toch toege staan en elf Zeeuwse theaters en podia mogen meer dan dertig bezoekers ontvangen. De Veilig heidsregio heeft gisteren de nieuwe coronaregels voor Zee land ingevuld. Voorzitter Jan Lo- nink geeft, na overleg met zijn twaalf collega-burgemeesters, aan cultuur en bruidsparen wat meer ruimte. Theo Giele Middelburg - Jan Lonink, voorzitter VRZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29