van grote waarde voor PSV alsnog tegen Liverpool, anderhalf jaar na het jammerlijk mislopen van de finale 21 LIVERPOOL Midtjylland geeft groep D een wetenschappelijk tintje, omdat die club garen spint bij de invoering van Moneyball, een methode waar bij statistieken leidend zijn. ,,Een opportunistische ploeg waar ik ver der het minst over weet", beschrijft Ten Hag. Assistent Christian Poul- sen en keeperstrainer Anton Scheutjens, die vijf jaar werkzaam was voor Kopenhagen, kunnen hem bijspijkeren over de Deense kampioen. Wat verder opvalt na de loting en waarschijnlijk zal blijken vanaf 20 of 21 oktober, als de eerste speel ronde gepland staat, is dat de groep veel aanvallende ploegen herbergt. ,,Een clash van voetbalstijlen, om dat alle teams een specifieke stijl hebben. Daar kijk ik naar uit", blikt Ten Hag vast vooruit. Naast de nostalgie die de clubs uitstralen en het spektakel dat zij waarschijnlijk bieden, is groep D ook behoorlijk Nederlands getint. Zowel Liverpool (Virgil van Dijk en vooralsnog ook Georginio Wijnal dum) als Atalanta (Marten de Roon en Hans Hateboer) heeft Neder landse internationals in de gelede ren. ,,Het kan een voordeel zijn dat je ze goed kent. Andersom geldt dat ook, omdat zij beter weten hoe wij spelen", aldus Ten Hag, die Euro pees overwinteren het doel noemde en het bereiken van de knock-out-fase van de Champions League de ambitie. Onana Doelman Andre Onana schrikt niet snel van een loting. ,,We trainen iedere dag om tegen grote tegen standers te spelen." De steunpilaar van Ajax beantwoordde vragen over zijn eigen toekomst met 'ik heb hier een contract'. Ten Hag stelde later subtiel dat Onana, en ook Nicolas Tagliafico, in de laatste week van de transferperi ode aan hun contract gehouden zullen worden. ,,Ik ga ervan dat we met deze selectie het seizoen in gaan." Daar hoort de al speelgerechtigde Sean Klaiber ('na Dumfries en Mazraoui de beste rechtsback van Nederland') als vervanger van de naar Barcelona vertrokken Sergino Dest bij. Klaiber komt over van FC Utrecht. Trainer Ten Hag hoopt boven dien nog op versterking voor zijn middenveld. Davy Klaassen van Werder Bremen? ,,We hebben nog meerdere ijzers in het vuur en we zullen zien wat eruit komt." ATALANTA FC MYDTJYLLAND en speelgerechtigd te laten verkla ren. Woensdagmiddag was zijn in schrijving bij de UEFA op het nip pertje een feit. Alle inspanningen werden door de voormalige goal- getter uit de Chinese en Israëlische competitie snel beloond, in een duel waar niemand bij PSV op voorhand gerust over was. Na de matige vertoning tegen Heracles Trainer Roger Schmidt moet na de slijtageslag van gisteren puzzelen voor het komende competitieduel van afgelopen weekend had Rosen borg een ideaal recept om zand in de Eindhovense pressingmachine te strooien. Het effect van die pres sing, voorzover die al te zien is, is nogal laag omdat PSV soms slordig in de passing is. Gisteren had de ploeg voor rust veel moeite om de bal in de ploeg te houden en daar door bleef Rosenborg onnodig lang in de wedstrijd. Gakpo maakte aan alle onzeker heid een einde en de opluchting op de PSV-bank was zichtbaar. Vorig seizoen bleek al dat de Eindhovense aanvaller met zijn scorend vermo gen een toegevoegde waarde is. Langzaam maar zeker is hij toege groeid naar een basisplek, hoewel hij vorige week tegen NS Mura een- maal op de bank begon. Schmidt rouleert soms, omdat het wed strijdschema na de lange corona pauze nu tamelijk moordend is voor PSV. Hij is voorzichtig met zijn groep en moet na de slijtageslag van gis teravond puzzelen voor het ko mende competitieduel. Ryan Tho mas viel al voor rust uit en na ruim een uur volgde ook linksback Phi- lipp Max, die op het oog een ham stringblessure opliep. vrijdag 2 oktober 2020 SSEL Vermoedelijk krijgen we de onvermijdelijke anekdote van de Sjaak Swart de komende weken weer veel te horen. 'Mis ter Ajax' speelde ooit de legen darische mistwedstrijd tegen de Engelsen in het Olym pisch Stadion in 1966 en was al op weg naar de kleedkamers omdat hij dacht dat het al rust was. Hij kon het scorebord niet lezen door de mist. Swart kwam weer terug het veld op en maakte de wedstrijd mee die zijn carrière zou vormen. En die van Ajax. Het was direct de enige DOTBALLCLU keer dat de twee meervoudig Europacupwinnaars elkaar trof fen in de geschiedenis. Ajax won. 54 jaar later is alles anders. De machine van trainer Jürgen Klopp veroverde voetbal harten de laatste seizoe nen. Met de eerste titel voor de club in dertig jaar bovenop de winst in de Champions League in 2019, uiteraard met de in breng van Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum. Al is het nog maar de vraag of laatst genoemde erbij is tegen Ajax. Hij staat in de belangstelling van Barcelona. Het ook al Nederlands georiën teerde Atalanta uit Bergamo verbaast de voetbalwereld al meer dan een jaar. Ben je dan nog een voetbalverras sing? Ze hebben het in het noorden van Italië in elk geval uitstekend voor elkaar. Met uit gekiend scoutingwerk spoorden ze spelers op als Marten de Roon, Hans Hateboer en Robin Gosens, die zich in Bergamo ontwikkelen als spelers van Eu ropese topklasse. Zo kwam Ata lanta vorig seizoen tot de kwart finale van het toernooi en werd De Deense debutant FC Mydtjylland had ooit nog voor malig Ajacied Rafael van der Vaart onder contract. Dat werd geen groot succes, maar ydtjylland uit Herning ontwikkelde zich ver der tot een club die zich woensdagavond via de twee rondes en de play-offs (Slavia Praag werd verslagen) voor het eerst plaatste voor het hoofdtoernooi van de Cham pions League. De fusieclub, pas 21 jaar oud, had lang de reputa tie dat het een club was die'out of the box denkt en het Money- het pas uitgeschakeld in de laat ste minuut van de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain in het 'coronatoernooi' in Lissabon. De Europese prestaties waren een doekje voor het bloeden voor het leed dat Bergamo over kwam tijdens de coro naperiode. De stad werd zwaar getroffen. Ajax kan zich opmaken voor een confrontatie met nagenoeg hetzelfde aanvallende Atalanta als vorig seizoen. De club verloor geen belangrijke spelers. De aanval is versterkt met Sam Lammers (PSV). ballprincipe toepaste. Ook had het als een van de eerste clubs een ingooicoach in dienst. Met veertien punten voorsprong werd het afgelopen sei zoen kampioen van Denemarken. Het kan dit seizoen weer be schikken over Pione Sisto, die in 2015 nog een sensatie was bij Mydtjylland en toen in de belangstelling stond van het Ajax. Sisto koos uiteindelijk in 2016 voor Celta de Vigo, maar keerde deze zomer terug. Voor malig Heerenveen-speler Anders Dreyer speelt er ook. Doelpunten: 22. Zahavi 0-1, 61. Gakpo 0-2. Opstelling PSV: Mvogo, Dumfries, Teze, Boscagli, Max (60. Viergever), Rosario, Mauro Jünior, Thomas (20. Hendrix), Gakpo, Zahavi (90+3. Madueke), Malen. Debutant Eran Zahavi kopt PSV aan de leiding tegen Rosenborg. Het is zijn eerste wapenfeit voor zijn nieuwe club. foto bsr Quincy Promes van Ajax volleert tegen Chelsea tijdens de vorige editie van Cham pions League. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21