an Dik op' Zahavi is al bij zijn debuut Amsterdammers spelen in Champions League 20 Met Liverpool, Atalanta Bergamo en FC Midtjylland zit Ajax in een behoorlijk Nederlands getinte groep in de Champions League. ,,Het wordt een clash van voetbalstijlen", stelt Erik ten Hag. Kort Voetbal Toch lucratieve stap Rayhi Mohamed Rayhi (foto) kan alsnog zijn ge wenste lucratieve transfer naar Saudi-Ara- bië maken. Sparta heeft een akkoord bereikt met Al-Batin over een transfersom voor de 26-jarige aanvaller, die afgelopen week openlijk vertelde over de reden dat hij wil vertrekken. ,,Mensen gaan niet naar Saudi- Arabië om daar naar de olie-industrie te kij ken of om daarna de stap naar de Champi ons League te kunnen maken. Het gaat puur om geld. Daar ben ik eerlijk over.'' VVV huurt speler van Napoli VVV huurt de Fransman Zinédine Machach tot het einde van het seizoen van Napoli. De Limburgers hebben tevens een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvel der. Machach debuteerde in mei 2015 bij Toulouse in de Ligue 1. In januari 2018 stapte Machach over naar Napoli, dat hem de afge lopen anderhalve jaar verhuurde aan Carpi, Crotone en Cosenza. ■PTT" Steijn uit voorzorg thuis Maurice Steijn (foto) ontbreekt vanavond in Breda op de bank bij NAC in de competitie wedstrijd tegen Jong Ajax. Uit bron- en con- tactonderzoek bleek dat Steijn mogelijk in aanraking is geweest met iemand die be smet is met het coronavirus. De 46-jarige trainer uit Den Haag zit voorlopig thuis in quarantaine. Zijn assistent Hans Visser zit daarom tegen Jong Ajax als eindverantwoor delijke op de bank. Corona spelbreker Serie A De wedstrijd in de Italiaanse competitie tussen Genoa en Torino van morgen is uit gesteld wegens een groot aantal coronage- vallen bij Genoa. In totaal zijn vijftien spe lers en stafleden besmet met het coronavi rus. Het is de eerste uitgestelde wedstrijd van de Serie A sinds de start op 19 septem ber. Volgens de regels van de UEFA kan een duel doorgaan zolang een team dertien ge zonde spelers heeft, inclusief een doelman. Quote van de dag 'Bij Barcelona meer kans op speeltijd dan bij Bayern' Voetbal Voetbal ,,Ik vind het wel een mooie en uit dagende loting, waar we niet voor weglopen", zei Ten Hag over de ploegen waarmee Ajax dit seizoen in de groepsfase dient af te rekenen om een nieuwe voetbalsprookje te schrijven. Dat Didier Drogba in Nyon bij het trekken van de balle tjes vriendelijker had kunnen zijn voor Ajax, ontkende de coach niet. ,,Het had wat makkelijker gekund." Zo zag Ten Hag uit pot één en drie zo'n beetje de zwaarste tegen standers gekoppeld worden. Liver pool was Ten Hag liever anderhalf jaar geleden tegengekomen, toen Ajax in de slotfase sneuvelde in de halve finale tegen Tottenham Hotspur en Liverpool in de finale met cup met de grote oren aan de haal zag gaan. ,,Dat spookte wel heel even door mijn hoofd." Nu het treffen met de schier on genaakbare Engelse kampioen er alsnog komt, spreekt Ten Hag van een 'affiche dat je natuurlijk altijd wil spelen'. ,,In de poulefase tref je sowieso altijd één fantastische te genstander. Dan is het prachtig als je tegen Liverpool mag spelen. Een wedstrijd die schitterend is om te beleven, al had ik het voor onze fans heel erg mooi gevonden als zij het You'll Never Walk Alone daar zouden kunnen horen." Revelatie Ook uit pot 3 lootte Ajax (dat zelf in pot 2 zat) vrij ongunstig. Atalanta Bergamo was de stuntploeg van vo rig seizoen, op het Europese po dium en in Italië, waar het maar liefst 95 keer doel trof. „Kwartfina list en revelatie van de vorige edi tie", wist ook Ten Hag. ,,Het is een pressingmachine, die woensdag Lazio nog versloeg. Mijn ervaring is dat Nederlandse ploegen daar vaak moeite mee hebben. Wij hebben met Eintracht Frankfurt en Vitesse al tegen zulke ploegen gespeeld, maar Atalanta zet nog iets beter druk." LOTING PSV heeft zich gisteren geschaard bij de 48 ploegen die meedoen aan de groepsfase van het Europa League-toernooi. In Trondheim werd Rosenborg, de nummer twee van Noorwegen, in een leeg Ler- kendal Stadion naar een kansloze nederlaag gespeeld. De hoofdrol was voor de nieuwe spits Eran Za- havi, die zichzelf met zijn eerste goal voor PSV meteen waarmaakte en zijn club al snel een voorsprong bezorgde. De aanvaller was lange tijd de enige die voor doelgevaar zorgde, maar na rust sloot Cody Gakpo zich bij hem aan. Met een fraai schot was hij verantwoordelijk voor de eindstand. Aangever was Zahavi, die dus bij beide goals be trokken was. PSV-coach Roger Schmidt kende voorafgaand aan het duel met de Noren geen enkele twijfel. Zahavi mocht van alle officiële voetbalin- stanties eindelijk meedoen en dus stelde de coach hem direct op. Iets meer dan twintig minuten had de Israëliër nodig om zijn eerste be langrijke daad voor de Eindhovense club te verrichten. Hij kopte PSV uit een voorzet van Donyell Malen op Luuk de Jong-achtige wijze naar een uitstekende uitgangspositie. De 33-jarige aanvaller brandt van ambitie en plaveide gisteren voor PSV in een saai en grauw decor de weg naar een half dozijn internatio nale wedstrijden in de komende maanden. Duels vol sportieve kan sen en de bijbehorende miljoenen voor PSV. De afgelopen maanden kostte het technisch manager John de Jong van PSV veel tijd en moeite om Zahavi naar Nederland te halen vrijdag 2 oktober 2020 WISSEL VOETBAL VOETBAL HF ''.'li, VOETBAL VOETBAL —Sergino Dest, die bij Barga tekent voor vijf jaar. Ajax ontvangt minimaal 21 miljoen euro voor de rechtsback. Een weerzien van oude be kenden in de Champions League: Fren- kie de Jong (foto), Sergino Dest en trainer Ronald Koe man nemen het met Barcelona op tegen het Juventus van Matthijs de Ligt, die nu nog geblesseerd is. A John van Loen verricht mor gen de loting van de eerste ronde van de KNVB-beker. Dat doet de oud-spits van Ajax, Feyen- oord en FC Utrecht rond 19.30 uur op FOX Sports. 1 Robert Lewan- dowski (Bayern München) is voor het eerst verkozen tot Europees voet baller van het jaar. De Poolse aanvaller, win naar van de CL, volgt Virgil van Dijk op. Groep van Ajax belooft spektakel Johan Inan Amsterdam Groepsfase Champions League Groep A: Bayern München, Atlético Madrid, Salzburg, Lokomotiv Moskou. Group B: Real Madrid, Shakhtar Donetsk, Inter Milaan, Borussia Mönchengladbach. Group C: Porto, Manchester City, Olympiakos, Olympique Marseille. Group D: Liverpool, Ajax, Atalanta, FC Midtjylland. Group E: Sevilla, Chelsea, Krasnodar, Rennes Group F: Zenit St. Petersburg, Borussia Dortmund, Lazio, Club Brugge. Group G: Juventus, Barcelona, Dynamo Kiev, Ferencvaros. Group H: Paris Saint-Germain, Manches ter United, RB Leipzig, Basaksehir. De eerste speelronde in de groepsfase van de Champions League wordt op 20 en 21 oktober afgewerkt. De loting voor de groepsfase van de Eu ropa League is vandaag. Daar zitten drie Nederlandse clubs in de kokers: Feyen- oord, AZ en PSV. De UEFA staat bij de duels een beperkt aantal fans toe, meldde zij gisteren. o a 0) J Rosenborg PSV PSV klaarde gisteravond in Scandinavië een van de belang rijkste klussen van dit kalender jaar en zit in de Europa League- groepsfase. Na ruim een uurtje was de ploeg van trainer Roger Schmidt klaar met het Noorse Rosenborg: 0-2. Rik Elfrink Trondheim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20