'Pak roken net zo aan als corona' Muziekblad Rolling Stone Bescherming dragen in de gang en tijdens de pauze JOL Europa League PSV plaatst zich simpel voor groepsfase Walcheren zet Marvin Gaye op nummer 1 in top 500 Ik heb het geluk dat ik zo'n ouderwetse, brede toonbank he Als we door het dragen de zorg een procent minder kunnen belasten is het al nuttig -• Dat hebben ministers Ingrid van Engelshoven en Arie Slob van On derwijs gisteren afgesproken met onderwijsorganisaties. In de klas hoeven de leerlingen en docenten het kapje niet op, behalve bij prak tijklessen in het vmbo. Nu het aantal besmettingen op middelbare scholen stijgt, wil het onderwijs er alles aan doen om te voorkomen dat scholen moeten sluiten. Mondkapjes in het voortge zet onderwijs moeten daarbij hel pen. Op honderden middelbare scho len zijn inmiddels leerlingen en do centen besmet geraakt met het co ronavirus. Er zijn zelfs al scholen die verstrekkende maatregelen hebben getroffen. Na het dringende advies van het ka binet om sinds woensdag in alle publieke binnenruimtes zoals win kels een mondkapje te dragen, geldt dat vanaf maandag ook in het voortgezet onderwijs. Daar hoeven leerlingen onderling geen 1,5 meter afstand te houden. De koepel van middelbare scho len VO-raad is blij dat er nu een landelijk advies gaat gelden. Voor- zitter Paul Rosenmöller zag dat steeds meer middelbare scholen op eigen houtje mondkapjes invoer den. ,,Dan moet er landelijk duide lijkheid komen.'' Scholierencomité LAKS begrijpt de beslissing. ,,Als dit het offer is dat wij als scholieren moeten brengen, dan doen we dat'', reageert voorzit ter Nienke Luijckx. Basisscholen Het mondkapjesadvies geldt alleen voor middelbare scholen. Op basis scholen is het besmettingsrisico veel lager. Op het mbo, hbo en uni versiteiten hoeven studenten even min een mondkapje op. Volgens Van Engelshoven en Slob geldt voor hen dat zij 1,5 meter afstand moeten houden. P7 AMSTERDAM Roken moet net zo serieus worden genomen als corona, want aan roken gaan veel meer mensen dood. Dat ver klaart ziekenhuisbaas René Me- dema van het Antoni van Leeu wenhoek Ziekenhuis in Amster dam. ,,Dat wij niet in staat zijn sigaretten de supermarkt uit te zetten, vind ik absurd.'' Het verbaast de voorzitter van de raad van bestuur van het in kanker gespecialiseerde zieken huis dat Nederland wél allerlei maatregelen treft om versprei ding van het coronavirus tegen te gaan, terwijl antirookmaatre gelen niet van de grond komen. Roken kost in Nederland jaarlijks zo'n 19.300 mensenlevens, fors meer dan de 10.000 coronadoden tot nu toe. Medema luidt de noodklok nu stoptober begint, de periode waarin traditiegetrouw duizen den mensen stoppen met roken. »P8 Onlinelessen Op het Griftland College in Soest zitten bovenbouwleerlingen weer thuis, nadat negentien leerlingen en zeven medewerkers positief testten. De leerlingen van het Spi noza Lyceum in Amsterdam volgen volgende week onlinelessen na ruim veertig coronabesmettingen. Als dit het offer is dat wij als scholieren moeten brengen, dan doen we dat vrijdag 2 oktober 2020 Nieuwsmedia It c? Gerard Kooijman, kaasverkoper in Goes Sjoerd de Zwart, slijter in Goes FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Mondkapjesadvies voor de middelbare scholen Middelbare scholieren én do centen krijgen het dringende ad vies om vanaf maandag een mondkapje te dragen in de gang en tijdens de pauze. Scholen kunnen zelf beslissen of ze de mondmaskers verplicht stellen. Ellen van Gaalen Hanneke Keultjes Den Haag Scholierencomité LAKS Wisse Ivalllig weer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1